Zmarszczki mimiczne, czyli rzecz o nieuchronnym procesie starzenia. Jak się ich pozbyć?

Czy starzenie się to temat tabu? Jeszcze kilka lat temu można było tak sądzić. Życie po 50. wyglądało zupełnie inaczej niż obecnie. Czym tak naprawdę jest starzenie? Czy to tylko problem zmarszczek mimicznych i opóźnionego metabolizmu? A może jednak zmarszczki mimiczne powinnaś traktować jako coś dobrego – przecież powstają od śmiechu?

zmarszczki mimiczne

Hialuronidaza – ratunek po źle wstrzykniętym kwasie hialuronowym. Jakie daje efekty i kto nie może poddać się zabiegowi?

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz powszechniejsze. Ludzie przestali się ich wstydzić i traktują je jak rutynowe zabiegi u kosmetyczki. Iniekcje z użyciem kwasu hialuronowego to jedne z najczęściej wykonywanych procedur. Czy zawsze są dla ciebie bezpieczne i czy możesz coś zrobić, jeśli okażą się wykonane w sposób nieprawidłowy? Na ratunek przychodzi hialuronidaza.

hialuronidaza

Stomatologia estetyczna – na czym polega? Jakie zabiegi oferuje?

Stomatologia estetyczna w naszym kraju przestaje być kojarzona z niedostępnym i luksusowym działem medycyny. Współczesne kliniki stomatologiczne oferują zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, często w przystępnych dla każdego cenach. Dla wielu osób wciąż jednak jest to dziedzina dosyć tajemnicza i niedostępna. Podpowiadamy, czym jest estetyczna stomatologia, jakie zabiegi oferuje i czy warto się na nią zdecydować.

stomatologia estetyczna

Zabieg hifu – czym jest i kto powinien z niego skorzystać?

Technologia HIFU z języka angielskiego oznacza dokładnie „skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym natężeniu”. Głównym czynnikiem fizycznym wykorzystywanym w zabiegach jest obecność ultradźwięków. W kosmetologii stosowana jest od nie tak dawna. W medycynie natomiast wykorzystuje się metodę HIFU od kilkudziesięciu lat, m.in. leczy się nią niektóre nowotwory.

zabieg hifu