Czym jest medycyna estetyczna?

Co dokładnie kryje się pod pojęciem „medycyna estetyczna”? To przede wszystkim nieinwazyjne lub małoinwazyjne i bardzo bezpieczne zabiegi, które można wykonać w gabinecie kosmetycznym. Ich zadaniem jest poprawa urody, usunięcie niedoskonałości i pozbycie się kompleksów. Co więcej, ich zdecydowaną zaletą jest to, że nie wyłączają danej osoby z codziennego życia tak jak w przypadku inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Możesz delikatnie poprawić urodę i jest duża szansa, że nikt nie zauważy ingerencji lekarza. Dostępnych jest mnóstwo subtelnych zabiegów, dzięki którym pozbędziesz się kompleksów i staniesz się jeszcze bardziej pewny siebie.

Zabiegi medycyny estetycznej

Na jakie zabiegi medycyny estetycznej możesz się skusić? Nie sposób wymienić wszystkich. Jednak niesłabnącą popularnością cieszy się korekcja zmarszczek, redukcja przebarwień, blizn, widocznych naczynek, modelowanie twarzy czy powiększanie ust. W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się między innymi zabiegi laserowe lub iniekcyjne. Warto podkreślić, że medycyna estetyczna w Polsce nie jest odrębną specjalizacją lekarską. W związku z tym zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinien wykonywać po prostu lekarz różnych specjalizacji po odbyciu odpowiednich szkoleń.

Profilaktyka

Medycyna estetyczna to nie tylko redukcja już istniejących niedoskonałości. Wiele młodszych osób ceni ją i stosuje w ramach profilaktyki. Użycie m.in. botoksu może zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Z kolei mezoterapia może wpłynąć pozytywnie na stan cery, jej elastyczność i nawilżenie, dzięki czemu opóźnione zostaną procesy starzenia się skóry.

Jak widać, zabiegi medycyny estetycznej niosą ze sobą same korzyści – oczywiście jeśli stosowane są z umiarem. Czy łatwo jest zachować zdrowy rozsądek i umiar, gdy dążymy do ideału? Niestety, łatwo można się w tym zatracić i zgubić gdzieś zdrowe spojrzenie na sytuację. Tu ogromną rolę odgrywa lekarz wykonujący zabiegi. Doświadczony i dobry specjalista będzie służył dobrą radą swoim pacjentom i nie będzie chciał wykonywać zabiegów za wszelką cenę. Warto korzystać tylko z usług sprawdzonych lekarzy, którzy znają się świetnie na swojej pracy.

Przygotowaliśmy dla ciebie dużo artykułów na tematy związane z medycyną estetyczną. Z pewnością znajdziesz sposób na pozbycie się kompleksów i będziesz bardziej pewna siebie!