icoone efekty
jak długo regeneruje się skóra po kwasach
wolumetria twarzy
brwi permanentne
mikrodermabrazja w domu
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
zabiegi na twarz u kosmetyczki profesjonalnej
hialuronidaza
peeling kawitacyjny w domu
mezoterapia mikroigłowa
kwasy na twarz
isaps
kwas tca
jak wybielić zęby
Jak zmienić kształt twarzy
kwas maleinowy
nakładki wybielające
skaryfikacja
termolifting
lifting podbródka
miniflebektomia
Plastyka krocza
hydroksyapatyt
małe usta
ujędrnianie biustu
grzybica jamy ustnej
hifu ultims
hifu ultraformer iii
kwas glikolowy
modelowanie brody
profhilo
nithya
nici liftingujące pdo
neauvia intense lips
virtue rf
chirurgia naczyniowa
chirurgia plastyczna
Kriolipoliza cooltech
storz medical
vaser lipo
neauvia hydro deluxe
neauvia
laserowe usuwanie blizn po cięciu
laserowe usuwanie ostrogi piętowej
rewitalizacja pochwy
icoone laser

Czym jest medycyna estetyczna?

Co dokładnie kryje się pod pojęciem „medycyna estetyczna”? To przede wszystkim nieinwazyjne lub małoinwazyjne i bardzo bezpieczne zabiegi, które można wykonać w gabinecie kosmetycznym. Ich zadaniem jest poprawa urody, usunięcie niedoskonałości i pozbycie się kompleksów. Co więcej, ich zdecydowaną zaletą jest to, że nie wyłączają danej osoby z codziennego życia tak jak w przypadku inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Możesz delikatnie poprawić urodę i jest duża szansa, że nikt nie zauważy ingerencji lekarza. Dostępnych jest mnóstwo subtelnych zabiegów, dzięki którym pozbędziesz się kompleksów i staniesz się jeszcze bardziej pewny siebie.

Zabiegi medycyny estetycznej

Na jakie zabiegi medycyny estetycznej możesz się skusić? Nie sposób wymienić wszystkich. Jednak niesłabnącą popularnością cieszy się korekcja zmarszczek, redukcja przebarwień, blizn, widocznych naczynek, modelowanie twarzy czy powiększanie ust. W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się między innymi zabiegi laserowe lub iniekcyjne. Warto podkreślić, że medycyna estetyczna w Polsce nie jest odrębną specjalizacją lekarską. W związku z tym zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinien wykonywać po prostu lekarz różnych specjalizacji po odbyciu odpowiednich szkoleń.

Profilaktyka

Medycyna estetyczna to nie tylko redukcja już istniejących niedoskonałości. Wiele młodszych osób ceni ją i stosuje w ramach profilaktyki. Użycie m.in. botoksu może zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Z kolei mezoterapia może wpłynąć pozytywnie na stan cery, jej elastyczność i nawilżenie, dzięki czemu opóźnione zostaną procesy starzenia się skóry. Jak widać, zabiegi medycyny estetycznej niosą ze sobą same korzyści – oczywiście jeśli stosowane są z umiarem. Czy łatwo jest zachować zdrowy rozsądek i umiar, gdy dążymy do ideału? Niestety, łatwo można się w tym zatracić i zgubić gdzieś zdrowe spojrzenie na sytuację. Tu ogromną rolę odgrywa lekarz wykonujący zabiegi. Doświadczony i dobry specjalista będzie służył dobrą radą swoim pacjentom i nie będzie chciał wykonywać zabiegów za wszelką cenę. Warto korzystać tylko z usług sprawdzonych lekarzy, którzy znają się świetnie na swojej pracy. Przygotowaliśmy dla ciebie dużo artykułów na tematy związane z medycyną estetyczną. Z pewnością znajdziesz sposób na pozbycie się kompleksów i będziesz bardziej pewna siebie!