Nie tylko Vectus laser usunie owłosienie. Również często pacjenci udają się do gabinetu medycyny estetycznej po to, aby usunąć przebarwienia występujące na skórze. Przyczyn ich wystąpienia może być wiele. Najczęściej powstają po ekspozycji na słońce, po ciąży, czy w starszym wieku. Certyfikat FDA, jaki posiada to urządzenie, daje gwarancję skuteczności oraz bezpieczeństwa. Czytnik pomiaru melaniny w skórze, a także pozostałe systemy łagodzące nieprzyjemne odczucia, sprawiają, że laser Vectus szybko stał się najpopularniejszym sprzętem w swojej kategorii.

Vectus laser – na czym polega ten zabieg?

vectus laser pacha

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. W przypadku braku przeciwwskazań zostaje wykonana depilacja laserowa. Na początku Vectus laser mierzy poziom melaniny w skórze. Specjalistyczny czytnik Skintell wykonuje odczyt i dobiera odpowiednio parametry zabiegu, tak aby praca urządzenia jak najmniej ingerowała w skórę. Dwie innowacyjne technologie, jakie laser Vectus posiada, wpływają na komfort zabiegu. Jedną z nich jest Technologia Photon RecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła odbitego od skóry. Wpływa, to na skrócenie zabiegu, co jest niezwykle istotne szczególnie przy zastosowaniu lasera na dużych strefach. Kolejny system wspomagający podstawowy zabieg depilacji jest Advanced Contact CoolingSM. Ma on za zadanie chłodzić skórę przed, w trakcie oraz po emisji światła. Dzięki temu dyskomfort czy niewielki ból jest zminimalizowany.

Moment usuwania owłosienia

vectus laser udo

Sama depilacja wykonywana jest za pomocą specjalnie dopasowanej głowicy, której wielkość jest zależna od depilowanego obszaru ciała. Wysyła ona do skóry impuls światła o częstotliwości indywidualnie dopasowanej do pacjenta. Długość wiązki lasera Vectus wynosi 810 nm. Barwnik włosa jest zaabsorbowany w wyniku fotodermalizy, co w efekcie powoduje jego zniszczenie. Najszybciej i najłatwiej usuwane są włosy o ciemnym pigmencie, które najlepiej, aby znajdowałyby się na jasnej skórze. Jednak urządzenie jak to poradzi sobie w każdym przypadku. Gwarantowane 95% skuteczności, to dobra wiadomość dla kobiet, jak również dla mężczyzn, którzy coraz chętniej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej, aby usunąć włosy na plecach, pod pachami, czy na klatce piersiowej.

Vectus laser – ile serii zabiegów należy wykonać?

Choć cały zabieg jest jak najbardziej to możliwe dopasowany do potrzeb pacjenta, tak minimalna ilość zabiegów, jakie należy wykonać, jest jasno określona. Trzeba stosować się do tych zaleceń po to, aby skutecznie i raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. Ilość zabiegów w serii zależy w głównej mierze od partii ciała, gdzie jest on wykonywany, jednak najczęściej są to 4 depilacje wykonywane w odpowiednim odstępie czasu.

Na poszczególnych strefach zaleca się przerwy wynoszące:

 • twarz – 4 tygodnie;
 • bikini – 4-6 tygodni;
 • ramiona – 4-6 tygodni;
 • nogi – 8-10 tygodni;
 • plecy – 8-10 tygodni.

Na jakich strefach ciała może być użyty Vectus laser?

vectus laser zabieg

Na większości stref ciała laser diodowy Vectus może być z powodzeniem zastosowany. Poniższa lista przedstawia jasno określone partie, gdzie można wykonać ten zabieg.

Są to:

 • twarz;
 • brwi;
 • broda;
 • baczki;
 • pachy;
 • ręce;
 • klatka piersiowa;
 • brzuch;
 • nogi;
 • bikini;
 • pośladki.

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji Vectus laser

Wskazanie do zabiegu Vectus laser, to przede wszystkim chęć usunięcia niechcianego owłosienia. Nie tylko wpływa to na wygląd pacjenta, ale również na komfort. Częste golenie, szczególnie za pomocą golarki, bywa uciążliwe. Dodatkowo niwelowana jest możliwość wystąpienia wrastających włosków, które w efekcie nierzadko powodują stan zapalny mieszka włosowego. W większości rodzajach depilacji te efekty uboczne występują. Vectus laser z powodzeniem również usunie wszelkie przebarwienia na skórze. Nie zawsze osiągnięcie efektu jest proste, jednak tak nowoczesne urządzenie jak to, daje efekty, jak najlepsze się da. Często występujący problem, jakim jest nadmierna potliwość, z powodzeniem może zostać wyeliminowana, dzięki urządzeniu Vectus. W przypadku tendencji do pojawiania się infekcji skórnych, urządzenie to zmniejszy częstotliwość ich występowania.

Zobacz też:
Laser genesis – działa przeciwzmarszczkowo, usuwa blizny i łagodzi inne niedoskonałości

Przeciwwskazania do zabiegu

Każdy zabieg, szczególnie taki, który jest nieco bardziej ingerujący, ma szereg przeciwwskazań.

Należą do nich:

 • ciąża;
 • padaczka;
 • bielactwo;
 • łuszczyca;
 • cukrzyca;
 • bliznowce;
 • infekcje skórne;
 • świeża opalenizna;
 • obecność rozrusznika serca;
 • niedawno przebyte operacje;
 • przerwana ciągłość skóry w polu zabiegowym;
 • przyjmowanie niektórych leków: leków fotouczulające, retinoidy, obniżające krzepliwość krwi.

Vectus laser – zalecenia przed zabiegiem

Mimo, że epilacja laserowa jest dość krótkim i nowoczesnym zabiegiem, to aby był on w pełni bezpieczny, należy stosować się do pewnych zasad. Odpowiednio przygotowana skóra oraz organizm w połączeniu z laserem medycznym zawierającym innowacyjny system Skintel dopasowujący wszystkie parametry podczas zabiegu, to gwarancja sukcesu.

Przed zabiegiem należy:

 1. Wykonać konsultację ze specjalistą w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań. Warto udać się również do dermatologa.
 2. Przed przybyciem na zabieg, należy ogolić strefę poddawaną zabiegowi, zostawiając około 10 cm2 owłosienia po to, aby system Skintel wykonał pomiary.
 3. Nie można się opalać przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem. Dotyczy to również wizyt w solarium.
 4. Na 4 tygodnie przed zabiegiem laserowym nie można depilować skóry (depilacją, pęseta, wosk, pasta cukrową, kremy do depilacji).
 5. Warto zadbać o nawilżenie skóry.
 6. Co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić antybiotyki oraz zioła, takie jak dziurawiec i nagietek.
 7. Tydzień przed zabiegiem nie można wykonywać peelingów oraz w żaden inny sposób intensywnie oczyszczać skóry.

Zalecenia pozabiegowe – laser Vectus

vectus laser efekt

Ryzyko poparzenia jest niewielkie, a po zabiegu występuje często jedynie lekkie zaczerwienienie, które ustępuje po 2-3 dniach. Można użyć kosmetyki łagodzące, takie jak na przykład Bephanten czy Panthenol. Na podrażnioną skórę nie stosować żadnych innych kosmetyków czy dezodorantów (nawet mydło jest niewskazane). Nie można stosować również żadnych leków czy ziół złuszczających lub światłouczulających. Przez miejsca po zabiegu nie wolno się opalać i dodatkowo w celu lepszej ochrony trzeba koniecznie stosować wysoki filtr ochronny (SPF 50+).

Podsumowanie

Ważne jest, żeby pomiędzy zabiegami w serii nie usuwać w żaden sposób owłosienia w strefach poddawanych zabiegowi. Warto wykonać zabieg Vectus laser, ponieważ komfort pacjenta oraz skuteczność, były jeszcze kilka lat temu marzeniem, które teraz jest w zasięgu ręki. Ceny tej usługi różnią się od danej strefy ciała oraz ilości zabiegów w serii.Powiązane artykuły:
Archiwum: czerwiec 2022