Makijaż permanentny brwi to zabieg znany w Polsce już od wielu lat. Jednak to, na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że w ostatnich latach powstały zupełnie nowe metody, które są bardzo delikatne i naturalne. Właśnie z tego względu zdobywa on grono nowych zwolenniczek. Efekt makijażu permanentnego wiele lat temu był dosyć przerysowany, a barwnik często zmieniał kolor. Obecnie nie ma się czego obawiać, a do wyboru masz wiele różnych metod. Permanentne brwi zdobywają coraz więcej zwolenniczek. 

Brwi są bardzo ważnym elementem wizerunku. Jeśli będą miały odpowiedni kształt, pięknie uwydatnią rysy twarzy. Jednak często brwi naturalne nie spełniają oczekiwań kobiet. Codzienne ich malowanie może być uciążliwe. Problem pojawia się także w przypadku kąpieli na basenie i wakacyjnych wyjazdów. 

Nie musisz się już męczyć! Jeśli brwi to twój kompleks, możesz temu zaradzić w bardzo łatwy sposób. Makijaż permanentny brwi to świetny sposób na piękne i wyraźne, ale jednocześnie naturalne brwi. Bardzo często w stosunku do makijażu permanentnego używa się zamiennie nazwy tatuaż brwi. 

Brwi permanentne – czym są?

Brwi permanentne – czym są?

Czym dokładnie jest makijaż permanentny brwi lub, inaczej mówiąc, tatuaż brwi? To specjalny zabieg, podczas którego doświadczona osoba, mająca odpowiednie kwalifikacje, wprowadza pod skórę barwnik. Dostępne są różne metody, wyróżnia się na przykład makijaż permanentny brwi ombre czy microblading. To, w jaki sposób i na jaką głębokość barwnik jest wprowadzany pod skórę, zależy od wybranej metody makijażu permanentnego. 

Nie bez powodu zabieg ten nazywany jest tatuażem brwi. Można powiedzieć, że przypomina wykonywanie tatuażu. Właśnie dlatego wiele osób obawia się o to, że będzie to bardzo bolesne doświadczenie. Jednak mamy dobrą wiadomość – podczas zabiegu wykonywania permanentnych brwi praktycznie nie odczuwa się bólu, jedynie delikatne mrowienie. Jak to możliwe? W salonach kosmetycznych zazwyczaj używa się specjalnego znieczulenia w kremie. To wystarczy, aby zabieg był komfortowy i nie sprawiał bólu. 

Jeśli chcesz mieć permanentne brwi, udaj się do sprawdzonego salonu i dokładnie przeanalizuj wcześniejsze prace osoby, która będzie wykonywała zabieg. Trzeba mieć na uwadze, że tatuaż brwi może trwale cię oszpecić, jeśli będzie wykonany nieumiejętnie. Usuwanie brwi permanentnych w większości przypadków odbywa się tak jak usuwanie tatuażu, czyli metodą laserową. Zdecydowanie nie należy to do przyjemnych i bezbolesnych zabiegów, dlatego warto przemyśleć swoją decyzję i udać się do sprawdzonego salonu, który cieszy się dobrą opinią. Decyzja o wykonaniu permanentnych brwi powinna być dobrze przemyślana. 

Doświadczona osoba po odpowiednich szkoleniach i praktyce dobierze idealny kształt brwi do twojej twarzy. Duże znaczenie ma także dobór barwnika, który musi współgrać z kolorem włosów, karnacji i oczu. 

Makijaż permanentny brwi – cena

Makijaż permanentny brwi – cena

Makijaż permanentny brwi to jeden z zabiegów, na którym nie warto oszczędzać. Jaka jest cena brwi permanentnych? Wszystko zależy od miejsca, do którego się udasz, i wybranej metody. Koszty tych zabiegów wahają się od 400 zł nawet do 1500 zł. Nie da się ukryć, że cena makijażu permanentnego brwi nie należy do najniższych, ale jeśli brwi to twój kompleks, być może warto się na taki zabieg zdecydować. 

Decyzja oczywiście należy wyłącznie do ciebie i powinna być przemyślana. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do miejsca lub samego zabiegu, wstrzymaj się z jego wykonywaniem. Usuwanie brwi permanentnych laserem to bardzo bolesny zabieg nawet po podaniu znieczulenia miejscowego w postaci maści. Tatuaż brwi wykonywany jest na twarzy, dlatego decyzja powinna być przemyślana. 

Brwi permanentne – trwałość makijażu

Brwi permanentne – trwałość makijażu

Jeśli chodzi o trwałość brwi permanentnych, zależy ona przede wszystkim od wybranej metody i może wahać się od roku do nawet 2-3 lat. Zabiegi permanentne wykonywane kilkanaście lat temu były właściwie tatuażem, który pozostanie już do końca życia. Minusem tych metod był fakt, że barwnik po kilku latach zazwyczaj stawał się jaśniejszy, a czasami zmieniał swój kolor na odcienie zieleni lub czerwieni. Obecnie takie ryzyko jest znacznie mniejsze. Dziś tak zwany tatuaż brwi odchodzi w zapomnienie, a na rynek wkraczają bardziej delikatne metody. Jeśli chcesz uzyskać właśnie taki lekki efekt, koniecznie zapoznaj się z metodą makijażu permanentnego brwi ombre

Oczywiste jest, że z upływem czasu kolor brwi staje się bardziej delikatny, dlatego zalecane jest jego powtórzenie po upływie 1-2 lat. Jest to jednak kwestia indywidualna. Na to, jaki czas barwnik utrzyma się w skórze, ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stan twojej cery, to, czy jest ona sucha czy tłusta, przyjmowane leki, opalanie, zabiegi kosmetyczne wykonywane w obrębie twarzy, nawilżenie, skłonność do łuszczenia i wiele innych. Z tego względu nie da się jednoznacznie określić, jak długo makijaż permanentny będzie wyglądał idealnie. 

Rodzaje makijażu permanentnego brwi

Rodzaje makijażu permanentnego brwi

Branża kosmetyczna rozwija się prężnie. W ostatnich latach powstało wiele nowoczesnych technik makijażu permanentnego, które podbijają serca kobiet. Coraz więcej z nich decyduje się na ten wyjątkowy zabieg. Sprawdź, jakie metody dostępne są na rynku i wybierz tę idealną. 

Brwi permanentne – metoda pudrowa

Jeśli marzysz o pełnych i bardzo wyrazistych brwiach, metoda pudrowa to coś dla ciebie. Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia i jednorazowej igły, dzięki której pod skórę wprowadzany jest pigment. Metoda pudrowa polega na delikatnym i w miarę równomiernym rozprowadzeniu pigmentu w skórze. Jednak początek brwi powinien być delikatnie jaśniejszy niż reszta. 

Brwi permanentne – ombre

Podobna do metody pudrowej. Przy tej metodzie używa się specjalnego narzędzia z jednorazową igłą i wprowadza pod skórę barwnik. To metoda półtrwała, która znana jest już od wielu lat. Stopniowo była ulepszana, a obecnie cieszy się dużą popularnością i zadowoleniem klientów. Inaczej nazywana jest także metodą cienia. 

Pigmentację wykonuje się na całym łuku brwiowym, jednak w różnych miejscach wykorzystuje się nasycenie kolorem. Zaczynamy od nosa – kolor jest znacznie delikatniejszy, a coraz bardziej intensywny staje się, idąc w kierunku łuku brwiowego. To świetna metoda dla kobiet, które chcą cieszyć się wyrazistymi brwiami, jednak bez wyraźnie zarysowanych linii. Brwi metodą ombre to naturalny efekt, który z pewnością cię zachwyci. 

Brwi permanentne – metoda piórkowa

Metoda piórkowa brwi, określana inaczej jako microblading, daje zdecydowanie najbardziej naturalny efekt. Różnica polega na tym, że zabieg wykonywany jest manualnie. W przeciwieństwie do metody cienia w tym przypadku rysuje się pojedyncze kreski, które mają być imitacją włosków. To delikatna i naturalna metoda, która jednak jest widoczna i pozwala pięknie podkreślić i wypełnić brwi. Polecana jest osobom, które chcą uniknąć efektu przerysowania i pragną wyglądać naturalnie. Przy tej metodzie tak naprawdę bardzo trudno jest dostrzec, że w ogóle jakiś zabieg był wykonywany. Jednak brwi będą pełne i nie będziesz już musiała dodatkowo podkreślać ich kredką, czy cieniem. 

Brwi permanentne – metoda włoskowa

Jest to metoda bardzo podobna do metody piórkowej, jednak w tym przypadku zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia. Efekt również jest bardzo naturalny i z pewnością świetnie sprawdzi się w przypadku kobiet, które nie oczekują przerysowanego efektu. 

Makijaż permanentny brwi – przygotowanie do zabiegu

Zabieg, na którym doświadczony specjalista wykona permanentne brwi nie wymaga szczególnego przygotowania i wyrzeczeń, jednak jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Przede wszystkim skóra twarzy, szczególnie wokół brwi, nie powinna być opalona, posmarowana samoopalaczem ani podrażniona. Nie można przyjmować także leków, które rozrzedzają krew. 

Szczegółowe przygotowanie do zabiegu powinna przedstawić ci osoba, która będzie ten zabieg wykonywała. Wszystkie niezbędne informacje powinnaś uzyskać na wcześniejszej konsultacji lub podczas rozmowy telefonicznej. Na szczególną uwagę zasługuje temat gojenia brwi permanentnych. Zastanawiasz się pewnie, jak długi jest to proces. Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi, gojenie wymaga czasu, u niektórych zajmie to kilka dni, a u innych kilkanaście. Jest to kwestia indywidualna. W czasie gojenia brwi permanentnych trzeba przestrzegać kilku zasad, o których na pewno opowie ci specjalista wykonujący zabieg. 

Przeciwwskazania do wykonania permanentnych brwi 

Choć makijaż permanentny brwi to delikatny zabieg, oczywiście istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Nie powinno się wykonywać go u osób chorych na cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi, u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u osób borykających się z problemami skórnymi takimi jak egzema czy łuszczyca. Oczywiście przed zabiegiem osoba, która będzie go wykonywała, przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad i opowie dokładnie o przeciwwskazaniach. Nie warto niczego ukrywać, bo może to być po prostu niebezpieczne dla twojego zdrowia. 

Zabieg makijażu permanentnego brwi to świetne rozwiązanie dla kobiet, których natura nie obdarzyła gęstymi i ciemnymi brwiami. Możesz zapomnieć o codziennym malowaniu brwi, a wizyta na basenie czy wakacyjny wyjazd nie będzie ci już spędzał snu z powiek. Jednak, wybierając miejsce, w którym wykonasz zabieg, a także konkretną metodę, dokładnie przemyśl swoją decyzję, ponieważ usuwanie makijażu permanentnego metodą laserową zdecydowanie nie należy do przyjemnych ani tanich atrakcji. 

Jedno jest pewne – jeśli pragniesz coś zmienić w swoim wyglądzie i uważasz, że zabieg ten sprawi, że poczujesz się bardziej pewna siebie, to po prostu go zrób. Wybierz się do sprawdzonego salonu i ciesz się pięknie zarysowanymi brwiami, które sprawią, że na twojej twarzy częściej będzie gościł!