Krok pierwszy – regulacja a prawidłowy kształt brwi

Chcesz wyznaczyć idealny kształt brwi? Pomóc ci w tym może mapowanie brwi, czyli geometryczne ich wyrysowanie, dzięki któremu określisz idealny kształt łuków. Brwi będą piękne! Zapewne przygotowałaś już pęsetę. Zanim jednak wyskubiesz sobie połowę włosków, zastanów się, czy ci to potrzebne.

Już z natury twoje brwi odpowiadają rysom twojej twarzy – w większości przypadków wystarczy więc pozbyć się włosków wykraczających poza łuk brwiowy. Dzięki temu zachowasz swój kształt brwi i unikniesz looku niczym z filmów z lat 40. Uzyskanie przerysowanego efektu jest niestety bardzo łatwe, więc konieczne jest powolne regulowanie brwi, zwłaszcza jeśli nie masz w tym dużo doświadczenia.

Możesz również udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, aby uzyskać prawidłowy kształt brwi. Z pewnością doświadczona osoba, która bardzo dobrze zna się na swojej pracy, będzie w stanie świetnie dobrać ładny kształt brwi do twojej twarzy. I ty możesz mieć najładniejszy kształt brwi! Wystarczy odrobina cierpliwości lub wizyta u kosmetyczki!

Krok pierwszy – regulacja a prawidłowy kształt brwi

Co powinnaś zrobić? Nie popadać w przesadę i wyrwać tylko te włoski, które wykraczają poza główny kształt brwi! 

Nieodpowiedni kształt brwi do twarzy – co zrobić?

Zdecydowanie kształt brwi 2021 roku to gęste i naturalnie wyglądające włoski. Czasami nasze naturalne brwi nie zachwycają swoim kształtem, czy w takiej sytuacji jest jakaś szansa na ich uratowanie? Jaki kształt brwi do okrągłej twarzy będzie idealny? Bez wątpienia duże brwi nie wychodzą z mody, coraz bardziej popularne stają się również brwi proste, które są charakterystyczne dla looku foxy eyes. 

Twoje brwi przypominają kształtem kijankę? Zamiast wyrywać włoski od dołu i dążyć do idealnie prostych (ale koszmarnie cienkich) brwi, wykonując makijaż, dorysuj sobie prostą krawędź ciągnącą się od zaokrąglonego początku brwi aż do ich końca. W większości przypadków nieco za grube brwi wyglądają znacznie lepiej, niż te przypominające cienkie łuki.

Innym problemem mogą być bardzo rzadkie brwi. W takiej sytuacji może się okazać, że najlepszą opcją jest po prostu skorzystanie z makijażu permanentnego albo codzienne, staranne uzupełnianie brwi makijażem. Jeśli masz za rzadkie brwi, to niestety, ale regulacja niewiele pomoże.

Krok drugi – idealny kształt brwi

W twojej głowie pewnie pojawiło się kilka pytań: jaki kształt brwi do mnie pasuje? Jakie są rodzaje brwi? Jak zmienić kształt brwi? Możesz skusić się na gęste i jedynie delikatnie wydepilowane lub cieńsze i ułożone. Wszystko zależy od kształtu twojej twarzy i urody.

Kiedy wstępnie wyrwiesz włoski wykraczające poza samą brew, możesz przejść do wyznaczania odpowiedniego kształtu. Nie odstawiaj przy tym pęsety – może się jeszcze przydać! Przygotuj też ołówek lub inny podłużny przedmiot oraz miękką kredkę do oczu, którą zaznaczysz odpowiednie kąty.

Krok drugi – idealny kształt brwi

Przyłóż pionowo ołówek do skrzydełka nosa. Miejsce, które wskaże, odpowiada początkowi brwi – zaznacz ten punkt kredką. Jeśli masz szeroki nos, nie stosuj się do tej zasady – inaczej skończysz z nienaturalnie szeroko rozstawionymi brwiami.

W tym momencie wyrwij z przestrzeni między brwiami włoski wykraczające poza zaznaczony punkt. Nie dąż przy tym do idealnie symetrycznych kształtów – brwi powinny być siostrami, ale nie bliźniaczkami!

Poprowadź ołówek po skosie od skrzydełka nosa, przez środek źrenicy oka. Zaznacz punkt, na który wskazuje ołówek. W tym miejscu twoja brew powinna zacząć zwężać się ku końcowi i iść wyraźnie w dół. W tym momencie możesz wyrwać kilka włosków, tak, by uczynić brew bardziej zaostrzoną. Pamiętaj, by nie przesadzić – zbyt geometryczna brew nada twarzy złowrogiego wyrazu.

Koniec brwi wyznacz, ciągnąc ołówek od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Podobnie jak w przypadku wyznaczania początku brwi – nie stosuj się do tej zasady, jeśli masz szeroki nos. Jeśli twoje włoski wykraczają poza wyznaczony punkt, wyrwij je – jeśli zaś kończą się przed nim, przy wykonywaniu makijażu przedłuż delikatnie łuk wybranym kosmetykiem.

Kształt brwi a kształt twarzy

Kształt brwi a kształt twarzy

Wiesz o tym, że brwi możesz dobrać też do kształtu twarzy? Kształt brwi powinien pasować do twojej urody. Zobacz, jaki kształt pasuje do rysów.

  • Twarz owalna. Jeśli masz twarz owalną, brwi powinny być delikatnie zaznaczone. Brwi, a konkretniej ich łuki, powinny być naturalne i miękkie, lekko zwężone ku końcom.
  • Twarz okrągła. Jaki powinien być kształt brwi do okrągłej twarzy? Brwiom możesz nadać lekko trójkątny kształt.
  • Twarz kwadratowa. Jeśli masz kwadratową twarz, brwi powinny być subtelne. Brwi muszą być delikatne, bez ostrych rogów, co pozwoli zmiękczyć rysy. 
  • Twarz podłużna. Taka twarz potrzebuje optycznego skrócenia, dlatego idealnie sprawdzą się krótsze brwi bez mocnego zakończenia.
  • Twarz trójkątna. Najlepiej wyglądają brwi w kształcie jaskółki. 
Zobacz też:
Ile odrastają brwi? Jak o nie dbać, aby wyglądały ładnie i podkreślały rysy twarzy?

Jak wyznaczyć kształt brwi? Dobranie odpowiedniego kształtu brwi do twarzy to nie lada wyzwanie. Jednak idealny kształt brwi jest w zasięgu twojej ręki, wystarczy spróbować swoich sił w domu i wyznaczyć linie, a następnie wydepilować włoski lub udać się do kosmetyczki. Kształt brwi, a kształt twarzy – to dwa nieodłączne elementy. 

Ładny kształt brwi – jak ćwiczyć wyznaczanie? 

Chcesz uzyskać odpowiedni kształt brwi? Nie bój się, jeśli za pierwszym razem nie uda ci się idealnie wyrysować brwi; czasami potrzebne jest po prostu więcej praktyki. Na szczęście nie musisz od razu wyrywać brwi, aby poćwiczyć, jak nadać im prawidłowy kształt. Możesz wyznaczyć idealny kształt brwi, a następnie obrysować go kredką do brwi lub ust. Dzięki temu zobaczysz, czy dany kształt naprawdę ci pasuje. 

Malowanie brwi – jak upiększyć wyznaczony kształt?

Malowanie brwi – jak upiększyć wyznaczony kształt?

Wiesz już, jaki kształt najbardziej odpowiada twoim brwiom? Czas je pomalować!

Wyczesz włoski w pożądany kształt. Nie musisz tego robić – takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej u osób z bardzo gęstymi, niesfornymi brwiami. Jeśli wiesz, że twoje brwi wrócą za chwilę do poprzedniego kształtu, utrwal je żelem. 

Zaznacz dolną krawędź brwi wybranym produktem. Przeciągnij linię w kierunku punktu, w którym twoje brwi zaczynają się zwężać. Zastosuj się do tego szczególnie, jeśli masz brwi „kijanki” – nie martw się tym, że dorysujesz sobie znaczną część łuku brwiowego. To znacznie lepsze rozwiązanie niż zostawianie początku brwi za grubego w stosunku do reszty.

Rozetrzyj początek brwi w taki sposób, aby dolna krawędź pozostała ostra od dołu i rozmywała się coraz bardziej ku górze. Dzięki temu unikniesz efektu zbyt kanciastych brwi. Początek twoich brwi powinien być zawsze jaśniejszy i łagodniejszy niż reszta!

Zaznacz delikatnie górną krawędź brwi i narysuj widoczne (ale niezbyt ostre) załamanie. Kreska powinna zanikać stopniowo w stronę nasady brwi, tak, by sam początek był najjaśniejszy i praktycznie wcale nie zaznaczony. Górna linia brwi powinna być zawsze łagodniejsza od dolnej.

Zamaluj końcówkę brwi najbardziej intensywnie. Im bliżej początku brwi, tym łagodniejsze ruchy wykonuj – delikatne prześwity skóry wyglądają lepiej niż idealnie pokryta kolorem brew.

W tym momencie możesz wyczesać nadmiar produktu szczoteczką i utrwalić kształt włosków jeszcze odrobiną żelu. Nie przejmuj się, jeśli pojedyncze włoski będą wychodzić poza kontur – to dodaje makijażowi naturalności. Jeśli jednak są wyjątkowo długie lub nie podoba ci się taki efekt, możesz przyciąć je niewielkimi nożyczkami do skórek paznokci.

Jeśli chcesz podkreślić dolną krawędź brwi, nałóż na płaski pędzelek-języczek odrobinę korektora lub beżowego cienia i przejedź nim tuż pod brwiami, na skórze. Pamiętaj, by wyblendować produkt w stronę powieki.

Lubisz mocne rozświetlenie twarzy? Zaznacz przestrzeń pod dolną końcówką brwi odrobiną perłowego cienia lub rozświetlacza, który uwydatni twoją kość brwiową. Chcesz uzyskać brwi dopasowane do kształtu twarzy? Zastosuj się do tych kilku wskazówek!

Brwi idealne do twarzy – jakich kosmetyków używać?

Brwi idealne do twarzy, to twoje marzenie? Masz proste brwi, a chcesz delikatnie zaznaczyć łuk? Jakiego produktu do brwi najlepiej używać? Największą kontrolę daje cień do brwi, łatwo go nałożyć i rozblendować. Pamiętaj, że możesz używać też wybranego cienia do powiek – ma identyczne właściwości, choć trudniej trafić na odcień odpowiadający brwiom.

Nieco trudniej pracuje się z pomadą – znacznie bardziej napigmentowaną, ale równie prostą do rozblendowania. Kredka do brwi sprawdzi się najlepiej u osób, które lubią podkreślać brwi wyjątkowo delikatnie – jeśli wyznaczasz cały kształt od początku do końca, z dużym prawdopodobieństwem będziesz musiała wyczesywać kilkukrotnie z brwi nadmiar produktu.

Jeśli zaś chodzi o kolor – wybieraj produkty w odcieniu ciemniejszym niż twoje włosy, ale nie za ciemnym – czarne brwi sprawdzają się praktycznie wyłącznie u posiadaczy kruczych włosów.Powiązane artykuły:
Archiwum: kwiecień 2021