Środki do koloryzacji zajmują coraz ważniejsze miejsce na liście kosmetyków do pielęgnacji brody. Jeśli zatem chcesz poprawić koloryt swego zarostu lub zamaskować siwe włoski, możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia. W jaki sposób możesz poprawić wygląd swojego zarostu? Z jakich kosmetyków możesz skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części tekstu.

Broda – dlaczego jest tak modna?

Aż 66% polskich mężczyzn rezygnuje z codziennego golenia się i stawia albo na kilkudniowy zarost, albo zapuszcza brodę. Co najmocniej zachęca panów do zapuszczenia brody? Przede wszystkim oszczędność czasu związana z możliwością skrócenia codziennych zabiegów pielęgnacyjnych oraz przekonanie, że broda poprawi ich wygląd. Rosnąca liczba salonów barberskich, które przyciągają swoim klimatem i długą listą usług, również zachęca do zapuszczania zarostu. 

Aby broda stała twoją ozdobą, musisz zatroszczyć się o jej wygląd. Większość mężczyzn pielęgnuje swą brodę samodzielnie. Sam pewnie potrafisz podciąć zarost czy poprawić kształt brody. A co z koloryzacją zarostu? 

Czy farbować brodę? Oto jest pytanie…

Korzystanie z kosmetyków do koloryzacji zarostu może stać się w męskim gronie przedmiotem burzliwej dyskusji. Niepotrzebnie. Farbowanie zarostu powoli staje się normą. Taki zabieg może sprawić, że w trakcie towarzyskiej imprezy wyróżnisz się oryginalną stylizacją. Może ci też pomóc w życiu codziennym, szczególnie jeśli nienaganny wygląd jest dla ciebie sprawą bardzo ważną. I nie musisz sięgać po oryginalne kolory. Czeka na ciebie wiele kosmetyków do koloryzacji, dzięki którym twój zarost będzie prezentować się świeżo i naturalnie. 

Farbowanie brody – z jakich środków możesz skorzystać?

Na jakie kolory możesz postawić? 

Odpowiednio dopasowany kolor to podstawa. Wielu mężczyzn stawia na ciemne kolory, starając się w ten sposób zamaskować pierwsze problemy z siwizną. Możesz jednak z dumą nosić siwą brodę, farbując ją na taki właśnie kolor. Popularnym zabiegiem w okresie świątecznym staje się farbowanie brody na biało. Ma to związek z odgrywaniem roli Świętego Mikołaja, w którą zresztą wielu mężczyzn wciela się bardzo chętnie.

Czym farbować brodę? 

Wybór środków do koloryzacji zarostu jest coraz szerszy, jednak dwa rozwiązania cieszą się wyjątkowym powodzeniem. Możesz skorzystać z henny, a możesz też postawić na szampon koloryzujący. Co powinieneś wiedzieć o tych środkach? 

Zobacz też:
Olejek do brody – czy rzeczywiście pozwala zadbać o zarost?

Farbowanie brody henną

Henna do brody to dobre rozwiązanie w chwili, gdy chcesz przyciemnić zarost i zapewnić mu naturalny wygląd. Jakie kolory możesz tu wybrać? Wszystkie, od jasnego brązu aż po grafit. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że henna może pozostawiać ślady na skórze. Jeśli chcesz postawić na ten środek, a brak ci wprawy w nakładaniu henny, lepiej skorzystaj z pomocy barbera. 

Szampon a koloryzacja brody

Jeśli henna cię nie przekonuje, sięgnij po szampon do koloryzacji zarostu. Na rynku znajdziesz zarówno szampony z amoniakiem, które mogą podrażniać skórę, jak i takie, które bazują na naturalnych składnikach. Co jest największą zaletą szamponów? Że kolor powoli zanika, co z jednej strony zapewnia naturalny wygląd, z drugiej pozwala ci uniknąć problemów z odrostami. 

Jak farbować brodę? 

Możesz skorzystać z pomocy barbera, możesz przeprowadzić ten zabieg we własnym domu. Jak? Oto najważniejsze porady.

Farbowanie brody krok po kroku

Ponieważ korzystanie z szamponów do koloryzacji zarostu jest bardzo proste, bez większych problemów przeprowadzisz ten zabieg samodzielnie. Co musisz zrobić? Wykonaj po kolei następujące czynności:

  • połącz ze sobą farbę i utleniacz, a następnie dokładnie je wymieszaj,
  • za pomocą małego pędzelka nakładaj farbę na brodę,
  • odczekaj 5–10 minut. Pamiętaj, że im dłużej preparat pozostanie na twojej brodzie, tym intensywniejszy będzie jej kolor,
  • spłucz dokładnie farbę z brody, wysusz ją ręcznikiem i ciesz się efektem koloryzacji.

Pamiętaj o wąsach

Jeśli dbasz o naturalny wygląd, pamiętaj, że równie ważne będzie farbowanie wąsów. Co możesz zrobić, by nie odstawały one od reszty zarostu? Potraktuj je dokładnie tak samo, jak brodę. 

Elegancka, zadbana i przyciągająca uwagę swą barwą broda może stać się twoją największą ozdobą. Nie bój się zatem koloryzacji zarostu. Taki zabieg wśród brodaczy cieszy się dużą popularnością i pozwala osiągać wspaniałe efekty.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2021