Myjesz włosy dobrym szamponem, stosujesz odżywkę, a one nadal są matowe, łamią się, rozdwajają i wypadają? To zapewne efekt domowego farbowania i suszenia gorącym powietrzem. A może masz dość swoich niesfornych loków i marzysz o prostych, gładkich włosach?

Jeśli masz ten problem, to pomoże ci zabieg złotych protein. To nie to samo, co dostępne w drogeriach odżywki proteinowe do domowego stosowania. Dlatego taki zabieg wykonuje się w profesjonalnych salonach fryzjerskich bądź kosmetologicznych. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Czytaj dalej.

Na czym polega zabieg złotych protein?

Zabieg polega na regeneracji włosów przy pomocy specjalnej maski proteinowej, która uzupełnia ubytki w strukturze włosów. Dzięki temu wygładza je, odbudowuje i nawilża włosy, nadając im głęboki połysk. Kolejne etapy zabiegu to:

  • umycie włosów oczyszczającym szamponem i delikatne osuszenie chłodnym strumieniem powietrza;
  • nałożenie maski proteinowej i pozostawienie jej na włosach na 30–40 minut;
  • delikatne spłukanie maski, osuszenie włosów i prostowanie keratynową prostownicą.

Komu można polecić proteinowanie włosów w salonie?

Zabieg protein złotych pomoże osobom, które mają włosy suche, łamliwe i matowe, zniszczone wielokrotnym rozjaśnianiem i prostowaniem kiepskiej jakości prostownicą. Włosom szkodzą też zaburzenia hormonalne i praca w zanieczyszczonym środowisku.

Zobacz też:
Regeneracja i kondycjonowanie włosów nadaje im blask i poprawia wygląd fryzury. Poznaj zasady prawidłowej pielęgnacji włosów

Zabieg prostujący

Maska proteinowa zawiera aminokwasy, wyciągi roślinne oraz mikrocząsteczki keratyny. Dlatego uzupełnia ubytki we włosach. Proteiny to też zabieg prostujący włosy, dlatego korzystają z niego właścicielki niesfornych loków. Efekt keratynowego prostowania utrzymuje się około 6 miesięcy.

Jak wygładzić rozjaśnione włosy?

Przede wszystkim postaw na profesjonalne produkty do tego typu włosów. Myj i osuszaj je bardzo delikatnie. Nie zapominaj o odżywce – nigdy. Stosuj min. dwa razy w tygodniu silnie nawilżające i odżywcze maski. Możesz zaserwować włosom domowe spa i wzmocnić ten efekt foliowym czepkiem i ciepłem suszarki.

Zaopatrz się w ochronne produkty z lekkimi silikonami. Ochronią strukturę włosa oraz wygładzą go, ponieważ tylko zdrowe i odpowiednio nawodnione będą gładkie i błyszczące.

Jak prawidłowo dbać w domu o zniszczone włosy?

Zabieg złotego proteinowania nie jest tani. Na szczęście wiele kosmetyków do domowej pielęgnacji włosów zawiera różnego rodzaju proteiny, w tym:

  • aminokwasy, tj. tauryna i metionina, które wnikają w cienkie i łamliwe włosy i stymulują ich wzrost;
  • proteiny hydrolizowane, np. cząsteczki pszenicy;
  • proteiny wielkocząsteczkowe, w tym keratyna, kolagen i jedwab.

Kupując prostownicę, warto wybrać model z uwalniającymi się cząsteczkami keratyny. Silnie przesuszone włosy nawilżysz przy pomocy emolientów.

Pamiętaj, że nadmiar protein także szkodzi włosom, dlatego nie wolno przesadzać z ilością odżywek. Istotna jest też prawidłowa dieta, bogata w witaminy i mikroelementy. Złote proteiny to interesujący zabieg, na który możesz się zdecydować, jeśli ci na głęboki odżywieniu struktury włosów.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2022