Twoje włosy rosną średnio 1 m na miesiąc. Łatwo policzyć, ile czasu potrzeba, żeby osiągnąć wymarzoną długość. Długo. Stanowczo zbyt długo. Na szczęście od wielu lat nie ma takiej konieczności. Technologia sprawia, że doczepianie kosmyków jest bezpieczne, nie niszczy własnych włosów, jest niewidoczne i bardzo poprawia estetykę wyglądu.

Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie, ale też i dostępność różnych metod cena takiego zabiegu także jest coraz niższa. Laserowe przedłużanie włosów to jeden z wielu sposobów, jednak czy jest on skuteczny? Jaka metoda przedłużania włosów będzie dobra dla ciebie?

Zabieg przedłużania włosów – metoda powinna być dopasowana do rodzaju włosów naturalnych

Wiele kobiet marzy o długich i zdrowo wyglądających włosach. Niestety z różnych powodów nie zawsze takie mamy. Powodem cienkich, krótkich włosów mogą być stres, różne choroby, a także uwarunkowania genetyczne, czyli rzeczy, na które nie mamy wpływu.

Pomimo tego możemy cieszyć się wyglądającymi naturalnie włosami, tylko dyskretnie doczepionymi. Zabieg przedłużania i zagęszczania włosów polega na łączeniu włosów naturalnych z pasemkami sztucznych przy pomocy różnych sposobów. Powinna ona być dopasowana do rodzaju i kondycji tych włosów klientki.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Polega na doczepianiu cienkich pasm włosów przy pomocy fal akustycznych emitowanych przez urządzenie. Ultradźwięki nie emitują ciepła, nie niszczą więc ani włosów, ani cebulek, ani doczepek, które można powtórnie wykorzystać przy podciąganiu na odrostach.

Ten zabieg daje wiele możliwości bezpiecznego przedłużania i zagęszczania włosów, niestety nie należy do tanich i dosyć dużo czasu spędzisz na fotelu. Za to z pewnością będziesz zadowolona z jakości. Zgrzewy są niewidoczne i niewyczuwalne.

Keratynowe przedłużanie włosów

Zanim opiszemy laserowe przedłużanie włosów, poświęcimy chwilę innej metodzie. Przedłużanie włosów metodą keratynową to jedna z pierwszych propozycji w tej dziedzinie, jakie powstały na rynku fryzjerskim.

Wykorzystuje keratynę jako spoiwo, które pod wpływem ogrzania specjalnym urządzeniem łączy sztuczne pasma do naturalnych. Wzrost włosów może spowodować widoczność zgrzewu dlatego trzeba go co jakiś czas powtórzyć. Nie wpływa jednak negatywnie na kondycję włosów, a naturalny efekt jest wciąż ceniony przez klientki.

Doczepianie włosów metodą kanapkową

Przedłużanie włosów metodą kanapkową jest najszybszym sposobem na uzyskanie wymarzonej fryzury. Pomiędzy kosmyki wkleja się gotowe pasma włosów na specjalnych niewidocznych silikonowych taśmach. Nie wymaga to użycia wysokiej temperatury, zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny i szybki.

Ta metoda znana i stosowana jest od dawna, a klientki chwalą ją sobie, ponieważ dobrze połączone włosy nie plątają się, łatwo poprawić doczepki, a cena przedłużania włosów jest bardzo przystępna. Decydując się na tę metodę, masz pewność, że nie zniszczy ona cebulek.

Zobacz też:
Warkoczyki syntetyczne – jaka jest ich cena? Jak je myć? Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na taką fryzurę?

Laserowe przedłużanie włosów

Laserowe przedłużanie włosów to jeden z najnowszych i najbezpieczniejszych sposobów. Lasery wykorzystuje się w medycynie i kosmetologii od dawna z coraz lepszymi wynikami. Teraz czas na włosy. Do naturalnych pasm dołączane są kosmyki za pomocą lasera i antyalergicznej substancji łączącej.

Pojedyncze kosmyki są bardzo dokładnie i mocno połączone dzięki temu są odporne na koloryzację. Można jest stylizować przy użyciu wysokiej temperatury (prostownica) bez obawy o odczepienie. Tę metod można stosować już od bardzo krótkich nawet 5 cm włosów własnych, także cienkich i osłabionych.

Naturalny efekt zagęszczania włosów – zalety i komfort użytkowania

Najlepsze efekty uzyskuje się, korzystając z doczepek z włosów dziewiczych (pochodzących od człowieka, niezniszczonych farbowaniem i innymi zabiegami). Cena zabiegu przedłużania zależy więc nie tylko od rodzaju użytego sprzętu, ale także użytych surowców. Od tego zależy też komfort noszenia i użytkowania samych włosów. Przedłużone i wyraźnie gęstsze włosy są:

  • bardzo estetyczne – miejsca łączenia są niewidoczne i niewyczuwalne;
  • piękne – prawidłowo wykonany zabieg daje wspaniały efekt wizualny, którym klientki są zachwycone;
  • łatwe w pielęgnacji i stylizacji – jak zwykłe włosy.

Jak długo utrzymują się efekty przedłużania włosów?

Efekty stałego przedłużania włosów u fryzjera powinny utrzymywać się od 3-4 miesiące (max. nawet 6) jeżeli metoda została dobrze dobrana i starannie wykonana. Pielęgnacja nie stanowi żadnego problemu. Fryzjerzy zalecają mycie 3 razy w tygodniu.

Należy stosować kosmetyki takie jak zazwyczaj: szampony i odżywki regenerujące i nawilżające oraz naturalne olejki do zabezpieczania końcówek. Brak naturalnej ciągłości włosa uniemożliwia mu czerpanie substancji odżywczych z organizmu. Niezależnie od wybranej metody ściągnięcie lub poprawienie na odrośniętych włosach doczepek wymaga wizyty u fryzjera.

Czego możesz się spodziewać? Nawet 3-krotnego zagęszczenia. Laserowe przedłużenie włosów do 60 cm długości i wystarczy, że twoje włosy jako baza mają 5 cm. To może być naprawdę ogromna zmiana w wyglądzie.

Więc jeśli pragniesz odmiany, chcesz całkowicie zmienić swój wizerunek, poprawić sobie samopoczucie, wystarczy, że na około 2 godziny usiądziesz na fotelu fryzjerskim i poddasz się zabiegowi przedłużania włosów. Różne metody przedłużania gwarantują możliwość wyboru, która najlepiej sprawdzi się na twoich włosach i będzie przystępna cenowo.Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022