Przeczytaj też, jak znaleźć najlepszy nabłyszczacz do włosów!

Sombre blond – na czym polega najmodniejszy sposób koloryzacji

Sombre blond – najmodniejszy sposób koloryzacji

Wśród fryzjerskich trendów można zauważyć powolne odchodzenie od klasycznego farbowania włosów na jeden kolor. W końcu naturalne pasma nigdy nie są jednokolorowe, można w nich zauważyć jaśniejsze i ciemniejsze refleksy, a włosy na końcach są naturalnie jaśniejsze, ponieważ są narażone na działanie słońca przez dłuższy czas. 

Sombre blond, czyli jeden z najgorętszych fryzjerskich trendów, skupia się na uzyskaniu bardziej naturalnego efektu farbowania. Nazwa sombre wywodzi się od słów „soft ombre”, czyli delikatne ombre. 

Sombre a ombre – różnice w koloryzacji

Sombre a ombre – różnice w koloryzacji

Chociaż sombre jest odmianą ombre blond, to efekt tych koloryzacji jest zupełnie odmienny. Czym różni się ombre od sombre? W przypadku ombre końce są mocno rozjaśnione, często nawet o kilka tonów, a włosy mogą przechodzić od ciemnego brązu do popielatego blondu. Przejście kolorystyczne jest mniej subtelne. Fryzura jest bardziej wyrazista i odważna.

Sombre polega na zostawieniu naturalnego odcienia włosów przy nasadzie oraz rozjaśnieniu reszty poprzez pasemka w kilku odcieniach. Rozjaśnienie nie jest zwykle większe niż o jeden lub dwa tony, więc uzyskany efekt jest bardzo naturalny, włosy wyglądają jak naturalnie rozjaśnione słońcem. Pasemka rozjaśniane są już od nasady, a nie, jak w przypadku ombre, od połowy włosów. W ten sposób uzyskuje się bardzo subtelne przejścia do koloru blond. Sombre jest dobrym wyborem, kiedy chcesz odświeżyć swój naturalny kolor włosów bez drastycznych zmian. Dzięki trójwymiarowości, którą można uzyskać, dodaje objętości. Jest mniej wymagająca, ponieważ ewentualny odrost może nie być widoczny. Daje naturalny efekt.

Ze względu na swoją delikatność jest to zabieg szczególnie polecany w przypadku pierwszej koloryzacji. Nie ma ryzyka zniszczenia włosów, a efekt będzie subtelny i pozwoli przyzwyczaić się do zmiany w wyglądzie. Sombre blond to dobry pomysł, kiedy planujesz mocniejsze rozjaśnianie, ale chcesz zrobić to stopniowo.

Jak wybrać koloryzację blond sombre? Komu pasuje taki rodzaj farbowania?

W kwestii wyboru odpowiedniego odcienia blond do sombre warto polegać na fryzjerze. Stylista włosów fachowym okiem oceni, jaki jest twój naturalny odcień włosów i jaka tonacja blondu będzie bardziej ci pasować. W zależności od typu urody u każdego dobrze wygląda inny odcień. 

Koloryzacja sombre blond pasuje niemal każdemu, a efekt jest na tyle naturalny, że nie musisz się obawiać tego, że blond będzie wyglądał sztucznie. Obejrzyj zdjęcia i wybierz swój odcień.

Zobacz też:
Odcień chłodny blond – jak go uzyskać w koloryzacji? Komu pasuje zimny blond na włosach? Sprawdź, jak utrzymać chłodny odcień blondu!

Koloryzacja sombre na ciemnych włosach – czy można je wykonać?

Masz naturalnie ciemny kolor kosmyków i zastanawiasz się, czy sombre będzie odpowiednie na twoich włosach? Sombre w odcieniach brąz jest w takiej sytuacji doskonałym wyborem, a doświadczony fryzjer wykona je bez większych problemów. W takim wydaniu fryzura nadal będzie wyglądać olśniewająco!

Właścicielki ciemnych włosów obawiają się często drastycznych zmian i spalonych włosów podczas koloryzacji. Koloryzacja sombre to jednak rozjaśnienie nie większe niż o dwa tony, więc włosy nie zostaną zniszczone. 

Koloryzacja sombre blond na krótkich włosach

sombre na krótkich włosach

Wydaje ci się, że sombre nie jest odpowiednią fryzurą dla ciebie, ponieważ masz krótkie włosy? Nic bardziej mylnego! W przypadku ombre, którego granica jest położona niżej od nasady i mocniej zaznaczona, zaleca się wykonywanie koloryzacji na długich włosach. W innym przypadku możesz wyglądać po prostu tak, jakbyś miała bardzo długi i nieestetyczny odrost. Taka koloryzacja na krótkich włosach nie będzie wyglądać dobrze. 

Jednak pasemka sombre rozpoczynają się bliżej nasady i przechodzą na włosy w naturalny sposób, tworząc stylową fryzurę na każdej długości włosów. Delikatne refleksy będą wyglądać doskonale także wtedy, kiedy twoje włosy są krótkie. Jeśli więc masz krótkie włosy i marzysz o zmianie w wyglądzie – sombre będzie dobrym wyborem!

Fryzura sombre na blondzie – cena za koloryzację

sombre - cena koloryzacji

Ile kosztuje sombre? Cena zależna jest od wielu czynników, takich jak popularność salonu fryzjerskiego, użyte kosmetyki, wielkość miasta, w który znajduje się salon, a także długość włosów. Trudno więc podać dokładną cenę, ale zazwyczaj waha się ona pomiędzy 100 a 300 złotych. 

Dużą zaletą tego typu koloryzacji jest fakt, że nie wymaga ona comiesięcznego farbowania. Przy nasadzie włosy mają naturalny odcień, a naprzemienne pasemka sprawiają, że odrost nie jest tak widoczny, jak w przypadku jednolitego farbowania. Możesz więc chodzić do fryzjera co 2–3 miesiące, a twoja fryzura nadal będzie wyglądać olśniewająco. 

Sombre na blondzie (i nie tylko) jest doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą mieć bezproblemową, ale efektowną fryzurę bez częstych wizyt w salonie fryzjerskim.Powiązane artykuły:
Archiwum: styczeń 2021