Brunetka i blondynka to w zasadzie najłatwiejszy podział na barwy włosów u kobiet. To również jedne z najbardziej popularnych wyborów kolorystycznych wśród Polek. Trudno jednak stwierdzić, czy mężczyźni bardziej wolą blondynki, czy brunetki. Sprawdźmy więc, kim tak naprawdę jest brunetka i co pasuje jej najbardziej!

Brunetka – co to właściwie znaczy i czym się różni od szatynki? Czy brunetka ma brązowe włosy?

Brunet to określenie, które charakteryzuje mężczyznę o czarnych włosach. Dlatego brunetka to kobieta, która ma kruczoczarne kosmyki. Nie jest to brąz, w żadnym jego odcieniu, a właśnie bardzo głęboka czerń. Co bardzo interesujące, kolor ten może być nie tylko wyjątkowo urzekający, ale również bardzo praktyczny, o czym dowiesz się za chwilę

Jaka uroda i kolory pasują brunetkom?

Świetną wiadomością jest to, że niemal wszystkie kolory dla brunetek będą odpowiednie. Ciemne tęczówki w połączeniu z czarnymi kosmykami rewelacyjnie połączą się z czerwienią, brązami, zielenią, granatem czy bordo. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładać stylizację w tonie głębokiej czerni.Brunetka zwykle ma ciepły typ urody, jednak nawet w przypadku rodzaju „zima” i „lato” będzie świetnie wyglądała w nieco chłodniejszych tonach czerni.

Czarny kolor włosów a fryzura – zobacz, co pasuje brunetkom?

Tutaj znajdujemy kolejny plus dla posiadaczek ciemnych kosmyków. W zasadzie trudno znaleźć uczesanie, w którym wyglądałyby źle. Oczywiście, nie można powiedzieć, że każdy rodzaj upięcia czy uczesania będzie zjawiskowy – bylibyśmy wtedy co najmniej nieuczciwi. Brunetki bardzo dobrze wyglądają w rozpuszczonych włosach do ramion, średnich i długich falach, ale również w kucyku, bobie i warkoczu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć bardzo krótką stylizację. Jedynym mankamentem, jaki może pojawić się podczas układania włosów, to trudność w uzyskaniu objętości, dlatego warto skorzystać z cieniowania.

Najważniejsze zalety czerni u kobiet

Jest kilka faktów, które niezaprzeczalnie potwierdzają, że brunetka ma w życiu po prostu lepiej. Nie chcemy w tym momencie urazić posiadaczek jasnych pasm. Zerknij jednak na poniższe punkty:

  • utrzymanie stylizacji jest łatwiejsze – rozjaśniane włosy oznaczają konieczność częstszych wizyt w salonie fryzjerskim. Dla utrzymania efektu niekiedy również należy stosować płukanki, a sam proces zmiany tonów musi być stopniowy i niejednokrotnie nie wychodzi zgodnie z oczekiwaniami.
  • do brunetek pasuje więcej kolorów – w gruncie rzeczy jedynie obok pastelowych barw można postawić znak zapytania, jeśli mówimy o pasujących kolorach. Wszystkie inne zwykle bardzo dobrze współgrają z czernią.
  • brunetki uznawane są za bardziej kompetentne – dosyć gładko wkraczamy na delikatny grunt stereotypów, ale trudno temu zaprzeczyć. Zwłaszcza wobec stereotypowemu wizerunkowi blondynki.
  • nikt nie śmieje się z brunetek – trzeba powiedzieć sobie wprost – nie ma żartów o brunetkach.
Zobacz też:
Jaki kolor włosów do zielonych oczu? Poradnik
brunetka - najważniejsze zalety czerni u kobiet

Ciemne włosy i ich wady

Brunetki nie zawsze mają jednak aż tak łatwo. Weźmy pod uwagę przykład siwych włosów. W przeciwieństwie do jaśniejszych tonów brunetka bardzo szybko rozpozna siwe kosmyki. Nie ma szans na ich ukrycie bez koloryzacji. Siwe pasma u blondynki to zupełnie inna sprawa, a taki kolor często przydaje jej jeszcze uroku, przechodząc w chłodniejsze tony. To jednak nie wszystko. Brunetka może czuć dyskomfort spowodowany obecnością widocznych włosków na reszcie ciała. Dlatego depilacja jest nieodłącznym elementem pielęgnacji całego ciała.

Czy zmiana koloru przez brunetkę jest łatwa?

To, co jest zaletą, może również stanowić pewną wadę. Stylizacja w tonie czerni jest łatwa do utrzymania, ale bardzo trudna do zmiany. Trzeba wykonać wiele zabiegów fryzjerskich, by stworzyć np. szary blond. Stosowanie niektórych kosmetyków również nie zawsze jest komfortowe. Mamy na myśli szczególnie szampony w suchej formie. Ich nieprawidłowa aplikacja może powodować widoczne białe strefy na kosmykach.

Brunetka, szatynka, blondynka – podsumowanie

Bez wątpienia pod wieloma względami brunetki są w lepszej sytuacji. Wiele kobiet może pochwalić się naturalną czernią, która pasuje do mnóstwa kreacji. Nie mają one również kłopotów ze stworzeniem fryzury, chociaż nie każde upięcie będzie tak spektakularne, jak w przypadku np. brązu czy blondu. Problemem może być rozjaśnienie włosów i bardziej nietypowa koloryzacja. Jednak wiele brunetek nie ma zamiaru nic zmieniać w swoim odcieniu i trudno się temu dziwić!Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022