Kobiety na całym świecie pokochały warkoczyki syntetyczne. Nic w tym dziwnego, ponieważ taka fryzura to naprawdę spektakularna metamorfoza. Ma ona wiele zalet, które dodatkowo zachęcają panie do wykonania takiego splotu. Oczywiście, wiąże się też z pewnymi niedogodnościami. Dla kogo takie fantazyjne okaże się strzałem w dziesiątkę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o warkoczach afrykańskich!

Warkocze syntetyczne – dla kogo taka metamorfoza?

Afrykańskie warkoczyki to dość specyficzna fryzura, która wizualnie nieco przypomina dredy. Oznacza to, że nosi się ją zupełnie inaczej niż nieuplecione włosy. Ogromną zaletą warkoczyków jest to, że włosy nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, dlatego tak chętnie wybierają je kobiety uprawiające sport. Kolejną zaletą takiej fryzury jest możliwość rzadszego mycia włosów, co dla wielu pań będzie prawdziwym wybawieniem. 

Jakie są największe zalety warkoczyków syntetycznych?

Warkoczyków syntetycznych nie trzeba układać – budzisz się rano, a twoja fryzura jest już gotowa. Tym, co przechyla szalę na korzyść takiej fryzury, jest to, że włosy są dłuższe, fryzura zyskuje na objętości i można wprowadzić do niej całkowicie dowolny kolor pasm.

Jak zrobić warkoczyki syntetyczne?

Doczepiane warkoczyki trudno zrobić samodzielnie, dlatego konieczna jest pomoc drugiej osoby. Przed przystąpieniem do zaplatania musisz przygotować:

 • włosy syntetyczne;
 • grzebień ze szpikulcem;
 • szczotkę do włosów lub zwykły grzebień;
 • pastę, żel lub wosk do włosów;
 • klipsy fryzjerskie;
 • odżywkę do włosów w sprayu.
 1. Przed przystąpieniem do zaplatania warkoczy trzeba dobrze umyć włosy. W celu ich wzmocnienia przed aplikacją włosów syntetycznych warto zastosować dobrej jakości odżywkę.
 2. Naturalne włosy należy rozczesać. Można je spryskać odżywką, aby zyskać większą kontrolę nad pasemkami.
 3. Włosy najlepiej podzielić na części, na przykład tylną i dwie górne. Można je zabezpieczyć klipsami. 
 4. Włosy syntetyczne należy dobrze złapać i wyciągnąć końcówki, tak aby uzyskać efekt cieniowania. To wpłynie na efekt końcowy fryzury.
 5. Naturalne włosy trzeba podzielić na niewielkie sekcje, na przykład kwadraty. 
 6. Przygotowane pasmo najlepiej dokładnie posmarować żelem lub woskiem u nasady i delikatnie skręcić.
 7. Z włosów syntetycznych należy wyciągnąć pasmo nieco grubsze od pasma naturalnego. Trzeba bardzo dokładnie dobrać grubość pasma włosów syntetycznych. Zbyt cienkie będzie źle wyglądało, a zbyt grube może obciążyć włosy.
 8. Włosy syntetyczne należy nałożyć na naturalny kosmyk tuż u nasady i zrobić pętelkę, krzyżując u spodu sztuczne pasma. To bardzo ważny etap, dlatego należy mocno docisnąć pętelkę, aby nie zsunęła się z włosów.
 9. W czasie plecenia należy powoli łączyć pasma syntetyczne z naturalnymi włosami, cały czas pilnując, aby wszystkie trzy części były równe.
 10. Po zapleceniu warkoczyka można pozostawić końcówkę rozpuszczoną lub zabezpieczyć ją gumką. Pierwsza propozycja prezentuje się nieco lepiej.
 11. W przypadku końcówek rozpuszczonych należy je zamoczyć we wrzątku, aby warkocze się nie rozplątały. Trzeba to robić bardzo ostrożnie i moczyć tylko włosy syntetyczne.

Warkocze z włosów syntetycznych – kiedy zrobić je u fryzjera?

Jak widzisz, warkocze z włosami syntetycznymi wymagają wiele cierpliwości i uwagi w czasie plecenia. Jeśli nie masz nikogo do pomocy, lepiej skorzystaj z umiejętności eksperta. Niektóre salony mają w ofercie warkoczyki syntetyczne. Cena u fryzjera jest dość wysoka, jeśli jednak oczekujesz uzyskania poprawnego splotu i pożądanego efektu, warto skorzystać z takiej możliwości. Oczywiście, jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować samodzielnie założyć warkocze. 

Warkocze afrykańskie – jedna fryzura, wiele możliwości

Doczepiane warkoczyki to ogromna wygoda na co dzień – można pożegnać się z układaniem fryzury. Oczywiście, jeśli masz ochotę, możesz z nich wykonać piękne upięcia, które na przedłużonych włosach będą prezentowały się imponująco. Są to różnego rodzaju koki oraz podpięcia poszczególnych partii włosów. Na warkoczykach będą one wyglądały zupełnie inaczej, dlatego jeśli lubisz zmiany, z pewnością przypadnie ci to do gustu. Fryzury z warkoczyków syntetycznych to jednak nie wszystko. Możesz także postawić na wariant wielokolorowy lub dwa warkocze.

Warkoczyki syntetyczne kolorowym stylu

Włosy syntetyczne do warkoczyków dostępne są w przeróżnych kolorach. Oznacza to, że jeśli zawsze marzyłaś o różowych lub niebieskich włosach, twoje marzenie może się spełnić i to bez farbowania! Tęczowe kolory, piękne blondy i kruczoczarne pasma to jednak nie wszystko. Sztuczne włosy do warkoczyków można zakupić również w wersji ombre.

Dwa warkocze syntetyczne

Dwa warkocze bokserskie to popularna i bardzo wygodna fryzura. Grube warkocze są bardziej imponujące, co może zmartwić posiadaczki włosów rzadkich i cienkich. Jeśli do nich należysz, mamy dla ciebie ciekawe rozwiązanie – dwa warkocze z włosów syntetycznych. Dzięki temu twoja fryzura będzie nie tylko piękna i pełna uroku. Możesz również wprowadzić do niej dodatkowy kolor – naturalny lub bardziej szalony. 

Dowolna grubość warkoczyków

Na ostateczny wygląd fryzury wpływ ma nie tylko kolor włosów syntetycznych, lecz także grubość samych warkoczyków. Możesz więc dopasować ostateczny efekt do twoich preferencji. To ty decydujesz, czy twoje warkocze będą grube i solidne, czy cienkie i delikatne. Co jasne, grubych warkoczy jest na głowie mniej, stąd nieco odmienny rezultat.

Ile kosztują warkocze syntetyczne?

Na cenę warkoczyków syntetycznych wpływ mają dwie rzeczy – koszt włosów sztucznych i opłata za samo wykonanie usługi. Rzecz jasna, jeśli wykonujesz warkoczyki w domu, interesuje cię tylko cena produktu.

Włosy syntetyczne do warkoczyków – cena

Syntetyczne włosy kosztują od 10 do 30 zł za paczkę. W przypadku warkoczyków jedna paczka może nie być wystarczająca, szczególnie w przypadku gęstych włosów.

Warkoczyki syntetyczne – cena

Koszt założenia warkoczy syntetycznych u fryzjera to od 400 do 600 zł, w zależności od lokalizacji salonu oraz czasu zaplatania. 

Dwa warkoczyki syntetyczne – cena u fryzjera

Warkocze syntetyczne bokserskie są mniej pracochłonne, a co za tym idzie tańsze. W salonie fryzjerskim taka usługa kosztuje od 100 do 250 zł.

Jak dbać o warkoczyki syntetyczne?

Afrykańskie warkoczyki syntetycznie nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Należy je myć delikatnym szamponem o lekkiej formule, najlepiej metodą kubeczkową. Jak to zrobisz? Porcję szamponu rozcieńcz w wodzie z niewielką ilością wody, tworząc pianę. Tak przygotowany specyfik delikatnie wmasuj w skórę głowy. W czasie płukania kosmetyk dotrze też w głąb warkoczyków, dlatego powinnaś tak długo polewać włosy, aż woda będzie czysta. 

Jak często myć włosy z warkoczykami syntetycznymi?

Warto pamiętać, że warkoczyki syntetyczne schną dużo dłużej, dlatego najlepiej dobrze odcisnąć je z wody. Można je suszyć suszarką, jednak należy robić to delikatnie, by przypadkowo nie rozluźnić warkoczy. Częstotliwość mycia włosów z warkoczykami jest indywidualną kwestią. Faktem jest jednak to, że taką fryzurę myje się zdecydowanie rzadziej, gdyż włosy mniej się przetłuszczają.

Warkocze syntetyczne – efekt po zapleceniu

Warkoczyki syntetyczne dodają fryzurze objętości. Mogą też być o wiele dłuższe od naturalnych włosów. Po ich zapleceniu skóra głowy może być lekko podrażniona. Może pojawiać się swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, a nawet łupież. Czy jest się czym martwić? Na szczęście, objawy po kilku dniach mijają. Oczywiście, tego typu fryzurę nosi się inaczej niż naturalne włosy, dlatego trzeba się do niej przyzwyczaić. Aby uniknąć poparzenia odsłoniętej skóry głowy, w czasie lata warto ją chronić, na przykład kremem z filtrem.

Jak długo można nosić warkoczyki syntetyczne?

Warkoczyki afrykańskie z włosów syntetycznych nosi się przez około 3 miesiące. W tym czasie pojawia się odrost, jednak można dokonać korekty. Naturalne włosy rosną, a warkoczyki stają się dla nich coraz cięższe, dlatego prędzej czy później trzeba je rozpleść. Można to zrobić zarówno u fryzjera, jak i w domu. W tym drugim przypadku musisz uzbroić się w cierpliwość oraz… grzebień ze szpikulcem. 

Czy warkoczyki syntetyczne niszczą naturalne włosy?

Jeśli warkoczyki są źle zrobione, wówczas naturalne włosy mogą się niszczyć. Najczęściej ma to miejsce, kiedy włosów syntetycznych jest zbyt dużo w stosunku do naturalnego pasma. Często zdarza się, że po rozpleceniu warkoczy widoczne są włosy, które wypadły. Nie jest to jednak nic niezwykłego, ponieważ włosy wypadają codziennie i jest to całkowicie normalne. W czasie noszenia warkoczy po prostu nie jest to widoczne, gdyż włosy te znajdują się wewnątrz warkoczyka.

Kto powinien zrezygnować z warkoczy syntetycznych?

Wbrew pozorom warkoczyki syntetyczne nie są fryzurą dla każdego. Powinny z nich zrezygnować panie o bardzo zniszczonych włosach – warkoczyki mogą być dla nich zbyt dużym obciążeniem. Decydujesz się na takie warkoczyki? Nieodzowna jest cierpliwość i tolerancja na ból. Samo zaplatanie warkoczy trwa kilka godzin. Po zabiegu włosy są napięte, co może wiązać się z niewielkim dyskomfortem. Nie ma na to sposobu, po prostu trzeba to przejść. Po kilku dniach wszystko wraca do normy. Jeśli jesteś w stanie znieść drobne wyrzeczenia, będziesz zadowolona. Afrykańskie warkoczyki to intrygująca fryzura, dlatego trzeba się liczyć z tym, że będzie ona przyciągać spojrzenia napotkanych osób.
Warkoczyki syntetyczne to spektakularna metamorfoza, zarówno pod względem koloru, długości, jak i ogólnego efektu. Co ciekawe, popularność warkoczyków stale rośnie. Wiele osób kojarzy je głównie z wakacyjnych metamorfoz dzieci, jednak okazuje się, że równie chętnie wybierają je osoby dorosłe, niezależnie od wieku. W końcu dostępne są nie tylko pastelowe włosy syntetyczne, lecz również te w kolorze naturalnym. Decydując się na tego typu splot, warto wziąć pod uwagę nieprzyjemne odczucia w czasie zabiegu i tuż po nim. Objawy te jednak szybko mijają, a piękny wygląd fryzury i jej obfitość rekompensują dyskomfort.