Co zrobić, jeśli mimo problemów z zapuszczeniem włosów, chcesz uzyskać efekt bujnej fryzury? Jest na to sposób. Przedłużanie włosów staje się coraz bardziej popularne. Wybór metod jest naprawdę szeroki, podobnie jak włosów, których możesz użyć do tego zabiegu. Do wyboru masz syntetyczne oraz naturalne. Jakie zalety mają każde z nich? Sprawdź!

Włosy syntetyczne – co to jest?

Czym są włosy syntetyczne? To po prostu sztuczne włosy, które sprawdzają się, gdy chcesz przedłużyć swoje naturalne i cieszyć się piękna i gęstą fryzurą. Zdecydowanie wyróżniają się na rynku swoją niską ceną. Właśnie dzięki temu na zabieg przedłużania włosów mogą pozwolić sobie także osoby, które nie chcą wydawać zbyt wysokiej kwoty. To rozwiązanie ma jednak także wady. Zdecydowanym minusem włosów sztucznych jest ich wygląd i struktura. Osoby, które choć trochę interesują się tym tematem, od razu zauważą różnicę. Niestety sztuczne włosy mają charakterystyczny połysk i wyraźnie będą różniły się od włosów, które masz na głowie. Jeśli pragniesz uzyskać jak najlepszy efekt, lepiej zdecyduj się więc na naturalne. W tym przypadku jednak cena będzie kilkukrotnie większa. Ponadto włosy syntetyczne ombre, syntetyczne kolorowe czy syntetyczne czarne nie są odporne na działanie wysokiej temperatury. W większości przypadków nie można ich stylizować prostownicą, suszarką czy lokówką. Jeśli koniecznie będziesz chciała tego spróbować, wcześniej dokładnie sprawdź zalecenia producenta. Istnieje ryzyko, że sztuczne włosy mogą się po prostu spalić. 

Włosy syntetyczne są dobrym rozwiązaniem na jednorazowe wyjście, imprezę czy sesję zdjęciową. Jeśli chcesz na co dzień cieszyć się bujną fryzurą, włosy syntetyczne mogą nie zdać egzaminu. Plątając się, będą trudne do rozczesania. Włosy syntetyczne są popularne w formie kosmyków odpinanych do kucyka lub na tzw. taśmach clip in, które w każdej chwili możesz przyczepić lub zdjąć. 

Zobacz też:
Grzywka – czy jest dla każdego? Jaka będzie ci pasować?

Jeśli chcesz przedłużyć włosy, dokładnie przemyśl swoją decyzję i wybierz odpowiedni rodzaj, a także metodę przedłużania. Najlepiej skonsultować się z fryzjerem, który z pewnością doradzi ci najlepsze rozwiązanie. 

Włosy syntetyczne czy naturalne?

Nie ulega wątpliwości, że włosy naturalne będą wyglądały znacznie lepiej niż sztuczne. Oczywiście możesz szukać lepszej jakości włosów syntetycznych, jednak nigdy nie uzyskasz tego efektu, co z naturalnymi. Jeśli twój budżet jest trochę większy i chcesz przedłużyć włosy na stałe, te ostatnie będą najtrafniejszym wyborem. Co więcej, doczepione włosy naturalne możesz farbować i poddawać stylizacji lokówką, prostownicą czy suszarką. Aby zachowały one swój piękny wygląd, musisz dbać o nie równie dobrze, jak o swoje naturalne kosmyki. Jeśli chodzi o wady włosów naturalnych, z pewnością można do nich zaliczyć wysoką cenę. 

Nie da się ukryć, że piękne i długie włosy są zdecydowanym atutem, dodają uroku i charakteru. Jeśli nie masz cierpliwości i wiesz, że zapuszczanie włosów nie jest dla ciebie, na początek możesz wybrać włosy syntetyczne, które są tańsze i sprawdzić, czy taki zabieg w ogóle ci odpowiada. Nie każdy będzie dobrze czuł się z doczepionymi włosami, mimo marzeń o bujnej fryzurze. To mniej kosztowne rozwiązanie, które pozwoli ci sprawdzić, na czym polega ten trend. W dalszej kolejności możesz pomyśleć o przedłużaniu w bardziej naturalnej formie.

Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Domowe patenty na suche włosy