Nie każdy z nas rodzi się z gęstymi włosami – ich stan oraz kolor są kwestią genetyki. Czasami też włosy wypadają w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji, niedoborów czy przyjmowania pewnych leków. Pojawiająca się łysina z pewnością budzi niepokój, a zmiana diety czy szamponu nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Metody zagęszczania włosów są doraźną pomocą i sposobem na dodanie sobie pewności siebie! 

Kiedy warto wykonać zagęszczanie włosów?

Kiedy warto wykonać zagęszczanie włosów?

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na podjęcie decyzji o zabiegu zagęszczania włosów? Tak naprawdę nie ma idealnego momentu, zagęszczanie możesz rozpocząć, gdy poczujesz taką potrzebę. Warto jednak na początek ustalić, dlaczego w ogóle włosy wypadają.

U mężczyzn najczęściej łysienie jest łysieniem androgenowym i związane jest z testosteronem. Predyspozycje do łysienia są przekazywane genetycznie. Jeśli twój ojciec szybko wyłysiał, to także ty możesz spodziewać się szybkiej utraty włosów. U kobiet przyczyny łysienia mogą być różne – genetyczne lub środowiskowe. Warto w każdym przypadku skonsultować się z lekarzem, który pomoże wprowadzić odpowiednie leczenie. 

Skuteczne sposoby zagęszczenia włosów

Skuteczne sposoby zagęszczenia włosów

Zagęszczenie włosów może być sposobem na poprawę wyglądu i samopoczucia! Dzięki zagęszczeniu włosów zyskujesz pewność siebie. Na rynku dostępne są metody operacyjne, jak i nieoperacyjne. Czym się różnią?

Nieoperacyjne metody zagęszczania włosów

Nieoperacyjne sposoby na zagęszczenie włosów są skuteczne i dają natychmiastowy efekt bez konieczności przeprowadzania drogiej i kosztownej operacji. To metody dobre także na wielkie wyjścia – efekt można uzyskać szybko, włosy od razu wyglądają na gęstsze, nie trzeba przechodzić długiego okresu rekonwalescencji. Jakie nieoperacyjne metody zagęszczania włosów warto poznać? 

  • Nanowłókna. Ta metoda pozwala na natychmiastowe wizualne zagęszczenie włosów, a wszystko dzięki użyciu nanowłókien keratynowych. Na czym polega ten sposób zagęszczania? Na nasadę włosów aplikowany jest specjalny spray z nanowłóknami. Są to mikroskopijnej wielkości włókna, które doczepiają się do włosów, wizualnie je zagęszczając. Ta metoda doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie innych metod zagęszczania włosów albo jako sposób na poprawę wyglądu przed wielkimi wyjściami! 
  • Mezoterapia igłowa. Ta metoda polega na wprowadzaniu do skóry substancji odżywczych, witamin i minerałów. Podczas zabiegu skóra jest nakłuwana setkami małych igieł, a składniki odżywcze wprowadzane pod nią. Zabieg stymuluje krążenie krwi, poprawia wytrzymałość włosów i sprawia, że rosną one szybciej. Zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie w ramach jednej serii. 
  • Naświetlanie lampami LED. To metoda, która zapobiega dalszemu wypadaniu włosów i stymuluje wzrost nowych. Dzięki delikatnemu, miejscowemu ogrzaniu skóry głowy światło LED poprawia krążenie, a tym samym stymuluje włosy do wzrostu. Zabiegi należy regularnie powtarzać, zazwyczaj wykonuje się 10 zabiegów w serii, a potem raz na jakiś czas wykonuje się zabieg podtrzymujący. 
  • Zagęszczanie sztucznymi włosami. Metoda ta pozwala na szybkie i dosyć trwałe zagęszczenie włosów – efekty mogą utrzymywać się przez kilka tygodni, aż do momentu, kiedy odrost będzie za długi i konieczne będzie usunięcie zagęszczonych pasm. Do zagęszczenia można stosować włosy sztuczne, jak i prawdziwe. Cały zabieg trwa około trzy godziny.
  • Mikropigmentacja. To kolejna metoda, która wizualnie zagęszcza włosy. Sprawdzi się w szczególności u mężczyzn, którzy zauważyli u siebie pierwsze objawy łysienia i podjęli już inne metody leczenia. Może być stosowana także u osób, które całkiem wyłysiały – dzięki temu wydaje się, że ich głowa jest gęsto pokryta bardzo krótkimi włoskami. Mikropigmentacja zamaskuje ubytki w owłosieniu. W tej metodzie wprowadza się pod skórę pigment.

Operacyjny zabieg zagęszczania włosów

Operacyjny zabieg zagęszczania włosów

Przeszczep włosów jest metodą, która pozwala na przywrócenie włosów tam, gdzie dawno wypadły i nie rosną. Metoda ta jest dosyć kosztowna i wymaga wizyty w klinice, ale efekty są bardzo dobre. Stosuje się różne metody przeszczepu włosów, z reguły jednak z owłosionej skóry głowy pacjenta pobiera się pasek włosów, które następnie są implantowane i wszczepiane tam, gdzie pacjent nie ma już naturalnego owłosienia.

Jest to metoda, która nie wymaga specjalnej hospitalizacji. Przez około tydzień należy unikać aktywności fizycznej, moczenia włosów czy noszenia czapek. Przez ten czas należy też stosować zalecone leki do pielęgnacji okolic przeszczepu. 

Niestety, metoda ta może okazać się mało skuteczna, jeśli twoim problemem są uśpione mieszki włosowe. Z czasem przeszczepione włosy będą się przerzedzać i wypadać. Warto więc dokładnie omówić z lekarzem, czy taka metoda będzie skuteczna. W celu przedłużenia efektów przeszczepu włosów zaleca się wprowadzenie stosownej pielęgnacji skóry głowy. 

Ile kosztuje zagęszczanie włosów?

Ile trzeba zapłacić za zagęszczanie włosów? Cena zależna jest od wybranej metody, miejsca przeprowadzania zabiegu oraz od tego, jakie są oczekiwane efekty. Najtańsze metody zagęszczania, takie jak technologia nanowłókien, są nietrwałe, ale też tanie. Opakowanie nanowłókien można kupić już za kilkadziesiąt złotych. 

Jeśli chodzi o koszty operacyjnego zagęszczania włosów, należy przygotować się na wydatek kilkunastu tysięcy złotych. W cenę wchodzą wizyty przed zabiegiem, operacja zagęszczania, a także wizyty po zabiegu. 

Doczepiane włosy – opinie, efekty, cena

Jeżeli zależy ci nie tylko na zagęszczeniu, ale też na dodaniu długości bez czekania, najlepszych wyborem będą doczepiane włosy. Opinie na temat tego zabiegu są bardzo pozytywne – samo doczepianie włosów, mimo że trwa kilka godzin, daje zdumiewający efekt! Włosy od razu są gęstsze.

Stosuje się różne metody przedłużania włosów. Jedną z najczęściej stosowanych jest metoda keratynowa, która pozwala na doczepienie do włosów pacjentki nowych włosów przy użyciu keratyny. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny i utrzymuje się przez około dwa miesiące, po tym czasie należy włosy poprawić.

Inną popularną metodą jest przedłużanie włosów na mikroringi, nazywana także metodą przedłużania na zimno. Do naturalnych włosów doczepia się niewielkie pasemka umieszczone na małych, metalowych obrączkach, które zaciska się wokół pasma włosów. Ta metoda zapewnia większą trwałość – włosy utrzymują się do czterech miesięcy i cały czas wyglądają świetnie. 

Na specjalne okazje można doczepić pasma clip-in. Umieszczone są one na specjalnych spinkach z grzebykami, które wpina się w swoje włosy. To metoda idealna na wesele, imprezy czy randkę z ukochanym. Szybkość i łatwość założenia włosów sprawiają, że można je w ten sposób przedłużyć samodzielnie. 

Jak widać, wybór metod zagęszczania włosów jest naprawdę szeroki! Na pewno także ty znajdziesz wśród nich swoją ulubioną metodę na uzyskanie objętości!