hialuronidaza

Hialuronidaza – ratunek po źle wstrzykniętym kwasie hialuronowym. Jakie daje efekty i kto nie może poddać się zabiegowi?

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz powszechniejsze. Ludzie przestali się ich wstydzić i traktują je jak rutynowe zabiegi u kosmetyczki. Iniekcje z użyciem kwasu hialuronowego to jedne z najczęściej wykonywanych procedur. Czy zawsze są dla ciebie bezpieczne i czy możesz coś zrobić, jeśli okażą się wykonane w sposób nieprawidłowy? Na ratunek przychodzi hialuronidaza.

Rogowacenie ciemne – jakie są jego przyczyny? Sprawdź, czy nie oznacza poważnej choroby!

Wygląd twojej skóry jest idealnym odbiciem tego, co dzieje się wewnątrz twojego organizmu. Jeśli jesteś zdrowa, wszystkie układy pracują prawidłowo, dbasz o siebie – to widać. Idąc tym tokiem myślenia, gdy coś jest nie tak, często jedne z pierwszych objawów możesz zaobserwować na swojej skórze. Pojawiają się wypryski, zaczerwienienia, lub rogowacenie ciemne dłoni lub twarzy. Być może to sygnał ostrzegawczy!

rogowacenie ciemne

Witamina C – eliksir młodości dla twojej skóry

Witamina C nie bez powodu znana jest jako „witamina młodości”. To jedna z najczęściej wykorzystywanych substancji w pielęgnacji domowej i gabinetowej. Swoją popularność zawdzięcza licznym badaniom naukowym na swój temat. Jej znakomite działanie zostało potwierdzone przez tysiące ludzi na całym świecie.

witamina C na twarz

Jak zmyć hennę z brwi i ze skóry? Poznaj nasze sprawdzone sposoby

Henna brwi i rzęs to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Prawidłowo wykonana pozwala cieszyć się wyrazistym spojrzeniem przez ok. 2 tygodnie. A co w sytuacji, gdy nie jesteś zadowolona z efektu i chcesz zmyć hennę? Z pomocą przychodzi kilka sprawdzonych sposobów.

jak zmyć hennę

Jak znaleźć odpowiedni nabłyszczacz do włosów? Sprawdź 8 skutecznych porad!

Włosy są atrybutem kobiecości – tak nam mówiono od zawsze, a mężczyźni potwierdzają tą teorię. Być może jesteś tą szczęściarą, której włosy błyszczą się naturalnie, a ty nie musisz nawet kiwnąć palcem. Myjesz, suszysz (albo i nie) i gotowe. Jednak zdecydowana większość kobiet marzy o włosach jak z reklamy. Jak znaleźć dobry nabłyszczacz do włosów i sprawić, by były piękne i błyszczące?

nabłyszczacz do włosów

Stomatologia estetyczna – na czym polega? Jakie zabiegi oferuje?

Stomatologia estetyczna w naszym kraju przestaje być kojarzona z niedostępnym i luksusowym działem medycyny. Współczesne kliniki stomatologiczne oferują zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, często w przystępnych dla każdego cenach. Dla wielu osób wciąż jednak jest to dziedzina dosyć tajemnicza i niedostępna. Podpowiadamy, czym jest estetyczna stomatologia, jakie zabiegi oferuje i czy warto się na nią zdecydować.

stomatologia estetyczna

Zabieg hifu – czym jest i kto powinien z niego skorzystać?

Technologia HIFU z języka angielskiego oznacza dokładnie „skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym natężeniu”. Głównym czynnikiem fizycznym wykorzystywanym w zabiegach jest obecność ultradźwięków. W kosmetologii stosowana jest od nie tak dawna. W medycynie natomiast wykorzystuje się metodę HIFU od kilkudziesięciu lat, m.in. leczy się nią niektóre nowotwory.

zabieg hifu