Kobiety nierzadko decydują się na samodzielne rozjaśnianie lub przyciemnianie włosów w domu, nie mając przy tym żadnej wiedzy fryzjerskiej. Niestety to nie zawsze kończy się dobrze bardzo często prowadzi to do zielonkawego zabarwienia włosów.

Jeśli jest to twój problem i chcesz jak najszybciej zniwelować ten niechciany odcień, to mamy dobrą informację – jest na to kilka skutecznych sposobów! Sprawdź, jak szybko usunąć zielone włosy!

Skąd się bierze zielony odcień włosów?

Zielone włosy męskie czy damskie to ostatnimi czasy dość popularna koloryzacja, ale musisz wiedzieć, że najczęściej taki odcień włosów jest niechciany i jest wynikiem nieprawidłowego farbowania włosów. I choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmieniać kolory włosów w domu, to jednak trzeba dobrać odpowiednie produkty, z czym osoby dopiero zaczynające przygodę z koloryzacją mogą mieć problemy.

Zielone włosy po rozjaśnianiu lub przyciemnianiu

Samodzielne rozjaśnianie włosów w domu nie jest prostym zadaniem. Najtrudniejsze jest przede wszystkim usunięcie dużych ilości żółtego pigmentu z pasm, przez co nałożenie farby o bardzo chłodnym odcieniu często skutkuje tym, że włosy zyskują zielony kolor. Do takiej samej sytuacji może dojść, jeśli użyjesz niebieskiego szamponu.

Zielone włosy mogą powstać również po przyciemnianiu. Jeśli marzy ci się ciemniejszy kolor, to pamiętaj, aby przyciemniać włosy o maksymalnie 23 tony i w dodatku stopniowo.

Zielone włosy po hennie

Jeśli zdecydujesz się na nałożenie henny na rozjaśnione, jasne włosy to możesz mieć pewność, że staną się one zielone. Po tym zabiegu włosy mają bardzo wiele żółtego pigmentu, natomiast henna zawiera indygo, dające niebieski barwnik, co po połączeniu tych barwników skutkuje niechcianym zielonkawym odcieniem.

Zielone włosy po kąpieli w basenie

Zielonkawe włosy mogą być również efektem… kąpieli w basenie! Wynika to z reakcji chemicznych zachodzących między barwnikiem na włosach a chlorem, miedzią i preparatami glonobójczymi, które mogą znajdować się w basenowej wodzie.

Kąpiel w basenie może być niebezpieczna szczególnie dla posiadaczek włosów blond, aczkolwiek wcale nie jest to jednoznaczne z koniecznością rezygnacji z wizyt na basenie wystarczy założyć czepek. Co więcej – obecnie wiele basenów rezygnuje z chloru!

Jak pozbyć się zielonych włosów?

Nie panikuj, jeśli w wyniku nieprawidłowego farbowania włosów na twojej głowie pojawią się zielone pasma. Istnieje bowiem wiele sposobów na zlikwidowanie tego problemu. I wcale nie musisz odwiedzać fryzjera są to na to domowe metody. Poniżej przedstawimy ci kilka sposobów, które zawsze się sprawdzają!

Zobacz też:
Wypadanie włosów po ciąży – czy da się je jakoś powstrzymać?

Użyj koncentratu pomidorowego

Sięgnij po gęsty koncentrat pomidorowy i nałóż go na włosy, dokładnie na każde pasmo, a następnie przeczesz grzebieniem. Następnie solidnie zepnij włosy, nałóż czepek foliowy i na to jeszcze ręcznik. Po upływie 60 minut umyj włosy szamponem. Pamiętaj jednak, że choć jest to skuteczna metoda, to jednak najprawdopodobniej będziesz musiała powtórzyć ten zabieg kilkukrotnie.

Skorzystaj z farby z czerwonym pigmentem

Niezwykle pomocnym produktem w usunięciu brzydkiego zielonkawego odcienia włosów może być również farba z czerwonym pigmentem. Niekoniecznie musi być to barwa intensywnej czerwieni, ale ważne, by kolor miał ciepły odcień. Jako alternatywa dobrze sprawdza się też płukanka lub toner z czerwonym pigmentem.

Postaw na kwaśne płukanki do włosów

W usunięciu zielonkawej barwy włosów pomóc mogą także kwaśne płukanki. Najlepsze są te, które mają niskie pH może to być przykładowo płukanka octowa, czy piwna. Powinnaś stosować ją minimum 2 razy w ciągu tygodnia, aby brzydki kolor był coraz mniej widoczny. Stosowanie tego typu produktów ma też inne zalety – sprawiają one, że włosy lśnią i dobrze się układają.

Wybierz różową płukankę na zielone włosy

Ostatnim rozwiązaniem na usunięcie zielonych włosów jest różowa płukanka na włosy, która dostępna jest w każdej drogerii. Rewelacyjnie radzi sobie z eliminacją niechcianych zielonych (i żółtych) refleksów nie tylko na siwych, rozjaśnionych, ale także blond włosach. Sprawia, że włosy stają się odżywione i mają wyrazisty kolor. Taką płukankę wystarczy rozrobić z wodą, a następnie wypłukać nią włosy – dokładnie pasmo po paśmie.

Wiesz już, jak poradzić sobie z problemem, jakim są zielone włosy. Gdy popełnisz błąd podczas farbowania włosów i w rezultacie pozostaniesz z zielonkawym kolorem, to wiedz, że to nie koniec świata. Wykorzystaj nasze metody i na nowo ciesz się pięknymi kosmykami!Powiązane artykuły:
Archiwum: marzec 2022