Fryzura cieniowana do ramion jest hitem aktualnego sezonu. Dlaczego? To niezwykle praktyczna i urocza stylizacja, która pasuje młodszym i dojrzalszym kobietom. Panie sięgają po nią dla uroku i wygody, ale też dla poprawy nieco oklapniętych kosmyków. Sprawdź, komu pasują wycieniowane włosy do ramion i jak uzyskać ten efekt.

Cieniowane włosy do ramion – komu pasują?

Kształt twarzy ma w tym wypadku zasadnicze znaczenie. Wycieniowane włosy do ramion świetnie sprawdzą się u posiadaczek owalnej i okrągłej buzi. Przycinanie warstwowe nada twojej twarzy jej nieco smuklejszego kształtu.

Mocne fryzury wycieniowane do ramion szczególnie dobrze wyglądają u kobiet o ostrych rysach twarzy i kwadratowej buzi. Dzięki temu rysy twarzy zostaną złagodzone, a dodatkowe odświeżenie stylizacji odejmie ci nieco lat. Przy cieniowaniu długość włosów nie ma tak wielkiego znaczenia – możesz postawić na krótkie, półdługie lub długie modelowanie.

Jak wycieniować fryzurę, czyli kilka słów o przebiegu cieniowania

Co to w zasadzie znaczy pocieniować fryzurę? Fryzjer w pierwszym kroku ujednolica długość włosów, wykonując cięcie. W dalszym etapie posługuje się tradycyjnymi ostrymi nożyczkami, celem ich przerzedzenia. Fryzura zwykle jest pocieniowana mocniej na wierzchnich warstwach, natomiast dolne strefy są wyraźnie dłuższe.

Dzięki różnej długości grube i sztywne pasma nabierają lekkości. Odchodzi się obecnie od korzystania z degażówek z powodu przyspieszania przez nie rozdwajania się końcówek. Dzisiaj dobry zakład fryzjerski dysponuje sprzętem, który bez szwanku zapewni ci cieniowanie na najwyższym poziomie.

Dlaczego fryzura do ramion jest tak popularna?

Zarówno proste włosy, jak i te z delikatnym skrętem chętnie poddają się cieniowaniu. Kobiety uwielbiają tę fryzurę za jej lekkość, zmianę ostrych kształtów twarzy na bardziej delikatne i ogromną uniwersalność stylizacji.

Mimo że włosy są krótkie lub półdługie, można je swobodnie zebrać w kok, kucyk lub wykonać dolne spięcie. Optyczny efekt uniesienia i większej objętości na co dzień nie będzie wymagał od ciebie niczego więcej, jak tylko delikatnej pielęgnacji przed wyjściem. Takie kosmyki lepiej się układają, nie mają tendencji do sklejania się czy tworzenia kołtunów.

Czy włosy cieniowane są dla każdego?

Należy pamiętać, że mocno cieniowane fryzury nie są najlepsze dla kobiet ze słabymi kosmykami. Dlaczego? Na skutek intensywnego przerzedzania włosy nie tylko nie otrzymają pożądanej objętości, ale jeszcze mocniej oklapną. Podobnie jest z włosami, które mają silną tendencję do puszenia się.

W tym przypadku cieniowanie powinnaś zupełnie odpuścić, bo kosmyki będą się puszyły jeszcze mocniej. W przypadku długich, ale słabych pasm i rozdwojonych końcówek zalecane jest wcześniejsze ich wzmocnienie. Dopiero potem warto je delikatnie stylizować.

Najmodniejsze cieniowane fryzury – sposoby na delikatnie wycieniowane włosy do ramion

Weźmy pod lupę proste włosy do ramion. Czy jesteś posiadaczką takiej fryzury? Jeśli tak, delikatne jej przerzedzenie jest naprawdę dobrym pomysłem. Zwłaszcza gdy często tniesz się na prosto. Jeśli twoje pasma są cienkie i proste bez tendencji do kręcenia możesz subtelnie je cieniować.

Zobacz też:
Czekoladowy brąz – włosy w tym kolorze to prawdziwy hit sezonu! Komu pasuje czekoladowy kolor włosów?

W ten sposób wyraźnie zwiększysz ich lekkość z jednoczesnym uniknięciem ryzyka puszenia. Ma to również zaletę w codziennym układaniu. Posiadaczki pocieniowanych włosów o lekkiej budowie są zachwycone łatwością ich układania. To naprawdę sposób na praktyczną i bezproblemową fryzurę!

Mocno wycieniowane włosy do ramion – dla kogo?

Szukasz najmodniejszej fryzury tego sezonu wśród cieniowanych stylizacji? Włosy mocno wycieniowane są dzisiaj trendy! To również rewelacyjna metoda dla posiadaczek gęstych i zdrowych włosów do ramion. Dzięki przerzedzaniu unikniesz „efektu hełmu”.

Często bardzo mocne i grube włosy skrócone do ramion mają tendencję do kręcenia się i wywijania. Poza tym góra jest wyraźnie mocniej dociążona, a końcówki rozwichrzone. Przez to kręcone włosy układają się nieestetycznie i mało atrakcyjnie. Mocne cieniowanie pomoże ci pozbyć się tego efektu i skutecznie okiełznać twoją fryzurę!

Cieniowane włosy i grzywka – czy to dobre połączenie?

Chcesz cieniować fryzurę do ramion i stworzyć grzywkę? Z pewnością będziesz zachwycona rezultatem. Krótkie włosy w połączeniu z delikatnie przerzedzoną grzywką prezentują się niezwykle lekko i świeżo. Grzywka pomoże ci też zakryć to, czego nie lubisz. Może to być wysokie czoło lub niedoskonałości. Włosy do ramion z grzywką to bardzo dobra propozycja.

Cieniowanie długich i krótkich włosów – jak o nie dbać?

Bez względu na to, czy chcesz upiąć swoje cieniowane włosy, czy pozwolisz im się falować, konieczna jest odpowiednia troska o ich kondycję. W przypadku cieniowania stopniowane pasemka włosów mogą z czasem się niszczyć. Dotyczy to głównie końcówek, które zaraz po cięciu wyglądają rewelacyjnie.

Z czasem jednak konieczne jest wprowadzenie preparatów do wzmacniania końcówek włosów. Pamiętaj również o niewystawianiu ich na wysokie temperatury powietrza oraz wody. Jeśli chodzi o włosy, warto poddawać je również zabiegom wzmacniającym pod kątem porowatości. Wcześniej dobrze jest przeprowadzić test porowatości pasm.

Jak często ciąć cieniowane fryzury?

Posiadaczki zniszczonych pasm mogą mieć problem z ich tendencją do rozwarstwiania się lub łamania. Poza tym zdarza się, że skracanie nie jest wykonane dobrze i włosy wymagają szybszej interwencji specjalisty.

Jeśli twoje włosy wyglądają niezachęcająco, a po cieniowaniu nie ma już wyraźnego efektu, warto umówić się do salonu fryzjerskiego. Panie z krótszymi fryzurami zapewne będą mogły to zrobić już po 2 miesiącach, ponieważ różnica w wyglądzie stylizacji będzie bardzo widoczna.

Wycieniowane włosy do ramion – podsumowanie

Zamiast stawiać na skomplikowane zabiegi kosmetyczne celem uniesienia pasm fryzury, postaw na cieniowanie. W ten sposób zyskasz natychmiastowy efekt objętości i lekkości bez stosowania preparatów kosmetycznych!Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022