Fryzura może dodać uroku i sprawić, że kobieta będzie wyglądała delikatnie, dziewczęco lub bardziej „krzykliwie”. Wszystko zależy od wybranego cięcia i stylizacji włosów.  Drastyczna zmiana fryzury może być jednym ze sposobów na zakończenie pewnego etapu w życiu i wkroczenie w zupełnie nowy. Elementem wizerunku, który nigdy nie wychodzi z mody, jest grzywka. To coś, co wraca jak bumerang, ale w delikatnie zmienionej wersji. Możesz postawić na rzadką grzywkę, która doda ci uroku, albo taką gęstą i prostą, idealnie zakrywającą czoło.

Prosta grzywka to nadal modne rozwiązanie dla pań. Odważne kobiety uwielbiają zmieniać kolor, przedłużać włosy lub drastycznie je obcinać. Te, które przywiązane są do swojego wizerunku, wolą wprowadzać delikatne i stopniowe zmiany. Jedno jest pewne – grzywka to detal, który może całkowicie odmienić twój wygląd. Obcięcie grzywki nie powinno być pochopną decyzją, ponieważ trzeba ją dobrać odpowiednio do kształtu twarzy. 

Rodzi się jednak pytanie: czy grzywka pasuje każdej kobiecie? Jaką grzywkę wybrać? Jak ją pielęgnować i stylizować? Jakie są modne rodzaje grzywek w tym sezonie? Czy postawić na rzadką grzywkę, delikatną grzywkę, czy może prostą grzywkę? Wybór jest duży, dlatego sprawdź, co będzie pasować do Twojej urody!

Grzywka — czy to trend dla ciebie?

Dla kogo grzywka będzie idealnym rozwiązaniem? To bardzo łatwe pytanie, ponieważ grzywka pasuje prawie każdemu, trzeba jednak umiejętnie dobrać odpowiedni jej rodzaj do kształtu twarzy. To klucz do pięknego wizerunku, który wszystkich zachwyci. Może być dobrym sposobem na ukrycie wysokiego czoła, uwydatnienie rysów twarzy czy podkreślenie dużych oczu. Niezależnie od tego, czy kształt twojej twarzy jest owalny, okrągły, kwadratowy czy trójkątny, z pewnością znajdziesz dla siebie idealne rozwiązanie. 

Warto zwrócić uwagę na grubość i strukturę włosów. Przy bardzo cienkich włosach prosta grzywka może być kiepskim pomysłem. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że twoje włosy jeszcze bardziej stracą objętość. Możesz w takim wypadku zdecydować się na delikatną i bardzo cienką grzywkę złożoną jedynie z kilku kosmyków włosów. Taka rzadka grzywka nie wpłynie mocno na zmniejszenie objętości reszty włosów, a pięknie podkreśli buzię. Delikatna grzywka jest bardzo dobrym rozwiązaniem. 

W przypadku gęstych i grubych włosów można bardziej zaszaleć, a grzywka może być grubsza. Jednak to też zależy od urody. Można wtedy nawet zaryzykować i wybrać prostą grzywkę. Ciężka i gruba grzywka na prosto może całkowicie przyćmić delikatne rysy twarzy. Zanim podejmiesz decyzję, najlepiej skonsultuj się z fryzjerem, który dobrze zna się na swoim fachu i będzie w stanie doradzić ci rozwiązanie, które będzie idealnie współgrało z twoim typem urody i włosami. Prosta grzywka nie jest dla każdego. 

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Komu pasuje grzywka? Jeśli już zdecydowałaś się na ten dosyć odważny krok i chcesz obciąć delikatną grzywkę, koniecznie zapoznaj się z propozycjami rodzajów grzywek dopasowanych do konkretnego kształtu twarzy. Dzięki temu dowiesz się, w czym będzie ci ładnie, a czego lepiej unikać. Kształt twojej twarzy z pewnością da się dopasować do jednego z czterech podstawowych rodzajów. Możesz zdecydować się na prostą grzywkę, która jest dosyć mocnym akcentem; z kolei rzadka grzywka będzie znacznie bardziej delikatna. 

Grzywka a owalny kształt twarzy

Włosy z grzywką idealnie będą pasowały do owalnego kształtu twarzy. Przede wszystkim ten drobny dodatek w twojej fryzurze pozwoli ci wysmuklić twarz, a szczególnie podkreślić kości policzkowe. Co więcej, przy tym kształcie nie musisz się szczególnie ograniczać. To dobra wiadomość, bo oczywiste jest, że kobiety po prostu lubią mieć duży wybór. 

Możesz postawić na dosyć delikatną prostą grzywkę, która będzie postrzępiona. Taka fryzura dodaje kobiecości i dziewczęcego looku. Prosta grzywka jest ciekawym i mocnym akcentem. Lekka grzywka to ta naprawdę niewielka zmiana, jednak z pewnością zauważy ją twoje otoczenie. Wszyscy będą zachwyceni, więc możesz wybrać także delikatną grzywkę!

Grzywka a okrągły kształt twarzy 

Przy okrągłym kształcie twarzy w pierwszej kolejności warto poszukać sposobu, który pozwoli buzię delikatnie wyszczuplić. Idealna będzie grzywka półokrągła i delikatna. Rzadka grzywka w tym przypadku to najlpesze rozwiązanie. Można także pomyśleć o grzywce na skos, najlepiej razem z przedziałkiem na boku. Te delikatne grzywki to opcja, która nie wymaga od ciebie dużej odwagi. Nie będzie to drastyczna zmiana. Dzięki temu uzyskasz efekt wyszczuplenia i wydłużenia twarzy. Przy okrągłym kształcie twarzy zdecydowanie należy unikać gęstej i prostej grzywki. Do tego typu urody będzie ona po prostu za ciężka i przytłaczająca. Uzyskasz jedynie efekt poszerzenia twarzy, który nie jest w tym przypadku pożądany. W tym przypadku lepiej unikać prostej grzywki. 

Grzywka a kwadratowy kształt twarzy

Czym charakteryzuje się ten kształt twarzy? Przede wszystkim dosyć mocnymi rysami twarzy. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku lekka grzywka, najlepiej cieniowana. Ostatni krzyk mody, czyli grzywka na dwa boki, to coś dla posiadaczek buzi o kwadratowym kształcie. Ten wybór spowoduje, że będzie wydawała się delikatniejsza, a rysy nie będą już takie ostre. W tym przypadku zdecydowanie warto unikać prostej grzywki lub grzywki do połowy czoła, która jeszcze bardziej podkreśli już uwydatnione rysy twarzy. 

Grzywka a trójkątny kształt twarzy

Trójkątny kształt twarzy jest po prostu stworzony do noszenia grzywek. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, jesteś szczęściarą, bo właściwie nie masz żadnych ograniczeń i możesz wybierać spośród wszystkich typów grzywek, jakie tylko przyjdą ci do głowy. Masz ochotę na grzywkę na boki? A może długą grzywkę lub krótką cieniowaną? Śmiało! Każda z tych propozycji będzie do ciebie pasować. Osoby z trójkątnym kształtem twarzy mogą postawić na delikatną grzywkę lub prostą grzywkę. 

Stylizacja i pielęgnacja grzywki

Delikatna grzywka jest świetnym wyborem, jeśli chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie. Jednak wiele pań z niej rezygnuje – nie jest to element fryzury, który sam będzie się pięknie układał. Posiadaczka grzywki, niezależnie od jej rodzaju, musi o nią szczególnie dbać. Krótkie włosy są bardzo niesforne i z pewnością nie ułożą się same. Szybko się odkształcają, szczególnie po nocy lub spięciu spinką. 

Do utrzymania grzywki prostej lub grzywki rzadkiej w idealnym stanie bardzo często niezbędne jest używanie odpowiednich kosmetyków do stylizacji, a także prostownicy lub lokówki. Możesz stosować piankę i lakier, jednak nie należy z tym przesadzać. Wszystkie zabiegi stylizacyjne nie pozostają bez wpływu na stan twoich włosów, dlatego też konieczne jest dobranie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych na co dzień. 

Rodzaje grzywek

Wiesz już, jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy. Przyszedł czas, żeby poznać różne rodzaje grzywek, które mogą dodać ci elegancji, kobiecości i niezwykłego stylu. 

Pierwszą propozycją jest grzywka o nazwie curtain bags. Co to oznacza? Bezdyskusyjnie to jednej z trendów ostatnich miesięcy – grzywka na boki. Coraz bardziej popularna staje się długa grzywka na boki. To propozycja dla eleganckich i pewnych siebie kobiet. Taka grzywka pięknie podkreśli rysy twarzy i stworzy efektowną fryzurę. To trend, który popularny był w latach 70. ubiegłego wieku. 

Drugim rodzajem, który nigdy nie wychodzi z mody, ale nie wszystkim pasuje, jest prosta grzywka. To propozycja, która pasuje raczej do smukłej buzi, ponieważ optycznie będzie ją poszerzać. Grzywka na bok sprawdzi się przy okrągłej buzi, a długa grzywka pasuje do każdego typu urody. Interesującą propozycją jest grzywka francuska. Co to takiego? Bardzo kobieca, ścięta na prosto, ale przy tym delikatna i rzadka grzywka. 

Zmiana fryzury to trudna decyzja, której nie powinno się podejmować pochopnie i pod wpływem emocji. Grzywka jest świetnym dodatkiem, który może zupełnie odmienić twój wizerunek. Jednak zdecydowanie nie jest ona łatwa w utrzymaniu. Trzeba poświęcić jej sporo uwagi. Mało która grzywka ułoży się pięknie sama, gdy tylko wstaniesz z łóżka. Jeśli należysz do odważnych kobiet i chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie, postaw właśnie na ten element wizerunku i wybierz jedną z szerokiej gamy grzywek. Z pewnością będziesz wyglądać pięknie!