Wcale nie musisz mieć włosów do pasa, aby cieszyć się zniewalającymi fryzurami na co dzień oraz na eleganckie wyjścia. Nie ograniczają cię też proste opcje typu messy bun lub kucyk, choć i one potrafią wyglądać naprawdę dobrze, jeżeli odpowiednio je wykonasz i zwieńczysz kwiatkiem lub spinką. Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, że upięcia krótkich włosów mogą być jednocześnie proste, jak i bardzo efektowne. Zapisz te pomysły na przyszłość – z pewnością będziesz chciała do nich wrócić przed randką, imprezą lub eleganckim przyjęciem.

Kok z krótkich włosów

Mamy dla ciebie cenne wskazówki o tym, jak zrobić koka z krótkich włosów, aby sprawiały wrażenie bardziej gęstych i długich. Potrzebne ci będzie tylko kilka wsuwek oraz wypełniacz do koka:

  • zbierz włosy luźno z tyłu głowy;
  • zabezpiecz wsuwkami wszystkie pasma znajdujące się po bokach twojej głowy;
  • załóż na włosy gąbkę lub wypełniacz;
  • opleć wypełniacz wszystkimi pozostałymi pasmami, tak aby całkowicie go przykryły;
  • zabezpiecz wszystkie luźne kosmyki kolejnymi spinkami.

To upięcie krótkich włosów szczególnie dobrze prezentuje się zwieńczone ozdobą – np. opaską lub dekoracyjną spinką.

Proste upięcia z krótkich włosów – falowany kucyk

Najpierw użyj lokówki lub prostownicy, by stworzyć delikatne, kobiece fale. Następnie wszystkie włosy znajdujące się za uszami zbierz w średnio wysokiego kucyka, po czym delikatnie go poluzuj. Pozostaw przy tym kilka luźnych kosmyków z przodu twarzy. Z części pozostawionych luźno włosów wykonaj cieniutki kucyk, związując je z tyłu głowy malutką gumką.

Z tego mniejszego kucyka wykonaj pętelkę – po prostu przekręć go w palcach tak, aby stworzyć pętelkę z krzyżujących się ze sobą pasm. Przełóż przez nią dużego kucyka. W ten sposób stworzysz śliczny, krzyżujący się efekt na włosach, bez konieczności użycia wsuwek. Powtórz tę samą czynność kolejne 1-3 razy, aż do zużycia wszystkich włosów. Za każdym razem twórz pętelkę przekręcając włosy w odwrotną stronę, aby stworzyć jeszcze ciekawszą przeplatankę.

Dla lepszego efektu radzimy pozostawić kilka luźnych loków po bokach twarzy, jako jej naturalne obramowanie. Pomoże to optycznie wysmuklić twoje oblicze. Końcowa stylizacja powinna wyglądać, jak gdyby została artystycznie związana samymi pasmami twoich włosów.

Możesz jeszcze bardziej urozmaicić tę fryzurę i stworzyć z niej nieco bardziej formalną wersję. Dół kucyka zwiąż małą gumeczką, a następnie zawiń pod spód i wepnij na miejsce wsuwkami, tworząc w ten sposób niskiego koka. To upięcie krótkich włosów prawdopodobnie będziesz musiała nieco uporządkować, podpinając także boki koka, by stworzyć bardziej jednolity, szeroki kształt.

Krótkie fryzury z warkoczem

Zacznij od podzielenia włosów jak zwykle – z przedziałkiem w preferowanym przez ciebie miejscu. Pozostaw luźne kosmyki przy samej twarzy. Zbierz pasmo tuż za nimi, przy samej skórze głowy i zacznij pleść z niego dobierany, francuski warkoczyk. Kontynuuj w ten sposób tylko przez kilka splotów u góry głowy. Z reszty tego fragmentu stwórz najzwyklejszy, cienki warkocz i zabezpiecz jego końcówkę małą gumką. Zrób kolejny, jeszcze cieńszy warkoczyk tuż za pierwszym, już bez dobierania. Może to być też tzw. warkocz lina, jeśli potrafisz go wykonać.

Zobacz też:
Grzywka na boki (curtain bangs) to sposób na szybkie odświeżenie fryzury. Jak ją obciąć samodzielnie w domu i jak układać? Sprawdź, komu pasuje długa grzywka!

Jeśli chodzi o drugą stronę tego upięcia krótkich włosów, możesz postawić na wersję symetryczną lub asymetryczną. W pierwszym przypadku, po prostu powtórz dokładnie te same czynności. W wersji nieregularnej, zapleć tylko jeden warkoczyk, w wybranym przez ciebie stylu.

Pozostawione luźno włosy z tyłu głowy zwiąż w niskiego kucyka, a następnie go poluzuj. Wszystkie boczne warkocze przypnij wsuwkami pod gumką utrzymującą kitkę. Jeżeli chcesz odsunąć z twarzy jakiekolwiek luźne pasma, je również podepnij w podobny sposób – najlepiej przed warkoczami, aby znalazły się pod nimi.

Na koniec pozostaje ci tylko stworzyć ulubioną wersję koka z tyłu głowy. Jeżeli nie masz na niego pomysłu – wypróbuj nasz sposób:

  • podziel włosy związane w kucyku na 4 równe części;
  • zacznij od górnej – owiń ją wokół własnej osi, a następnie przytrzymaj palcami malutki kosmyk ze środka skręconego pasma. Resztę przesuń w dół tego kosmyka. Powinnaś w ten sposób stworzyć dużo większą objętość. Wepnij takie natapirowane pasmo spinką, układając je wokół gumki, w kształcie tęczy;
  • powtórz tę samą czynność z drugą częścią włosów, skręcając je w przeciwną stronę i układając po drugiej stronie gumki;
  • trzecią część przypnij w ten sam sposób u dołu gumki. Powinien już wykreować się koczek z natapirowanych pasm, układający się dookoła i nad gumką utrzymującą pierwotnego kucyka;
  • ostatni fragment ułóż w taki sposób, aby zakryć i uzupełnić wszelkie luki w tym stylowym koczku.

Jak jeszcze upiąć krótkie włosy?

Krótka fryzura jest bardzo twarzowa i dodaje charakteru. Upięcie ich będzie nie małym wyzwaniem. Ważne by upięcie nie było zbyt infantylne, a dodało klasy i kobiecości. Na takiej długości łatwo popełnić ten błąd. Możesz pobawić się z przodem fryzury. Ciekawym rozwiązaniem będą warkocze zaplecione od twarzy i podpięte z tyłu (wianek z warkocza). Jeśli zależy Ci na czymś mniej ekstrawaganckim, może biżuteryjna spinka załatwi sprawę? Świetnie będzie się prezentować zapięta z boku, odsłaniając twarz i wydłużając szyję. Loki i fale to również świetny sposób na krótkie włosy i dobra baza do późniejszych podpięć. Pamiętaj tylko, aby kolor wsuwek, był zbliżony do ich odcienia włosów.

Upięcia krótkich włosów mogą być naprawdę kreatywne – przedstawiliśmy ci zaledwie kilka pomysłów, z którymi możesz zacząć eksperymentować. Baw się swoimi włosami i nie bój się próbować nowych fryzur! Wiele z nich jest bardzo prostych i szybkich do wykonania. Potrzebujesz tylko kilka wsuwek i gumek oraz przede wszystkim odrobiny wprawy i cierpliwości.Powiązane artykuły:
Archiwum: styczeń 2023