Kok francuski to piękna fryzura, którą pokochały miliony kobiet na całym świecie. Jej wykonanie wcale nie jest takie trudne i zajmuje zaledwie 5 minut! To upięcie idealnie nadaje się na wszystkie okazje, gdy trzeba pokazać nieco klasy i szyku. Z tego względu bardzo często wybierają ją panny młode, ale nie tylko. Kok „banan” rewelacyjnie prezentuje się na długich i gęstych włosach, sięgających przynajmniej do ramion. Jeśli jednak jesteś posiadaczką krótkich i cieńszych włosów, to o nic się nie martw – taki kok będzie fryzurą również dla ciebie. Sprawdź, jak ją zrobić!

Komu pasuje kok francuski?

Kok francuski, inaczej „banan”, to stylowa fryzura, którą możesz wykonywać nawet na co dzień! Jeśli pracujesz w biurze i każdego ranka brakuje ci pomysłów na ładną i ekspresową w wykonaniu fryzurę, może być strzałem w dziesiątkę. To eleganckie upięcie, które pokocha na pewno kobieta stroniąca od upięć skomplikowanych i pochłaniających wiele czasu. Niezależnie od tego, jakie masz włosy proste, falowane czy kręcone, możesz wybrać kok francuski. Tę fryzurę docenia się zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy za oknem panują upały i nie wiadomo, co zrobić z włosami.

Jak zrobić kok francuski krok po kroku?

Klasyczny kok francuski jest łatwy do wykonania – bez problemu zrobisz go samodzielnie! Będziesz potrzebować do tego tylko szczotki bądź grzebienia, wsuwki i lakieru do włosów.

  1. Dokładnie zbierz wszystkie włosy z tyłu głowy.
  2. Włóż grzebień wraz z wypełniaczem w końcówki włosów i zwijaj je do wewnątrz, idąc w kierunku skóry głowy.
  3. Umocuj grzebień – poprzez dokładne wsunięcie go we włosy i zrobienie ścisłego koka.
  4. Rozłóż włosy na długości wypełniacza.
  5. Podepnij wsuwkami i spryskaj upięcie lakierem, by je utrwalić.
Zobacz też:
Jak działa cynk na włosy? Poznaj rolę składników mineralnych w pielęgnacji włosów!

Jeśli natomiast chcesz, aby twoja fryzura była nieco bardziej elegancka, to dodaj do koka błyszczące ozdoby. Jak widzisz, francuski kok wcale nie jest trudny do wykonania, a poza tym nie zapominaj, że praktyka czyni mistrza. Nie przejmuj się zatem, jeśli twój pierwszy kok nie będzie idealny!

Jak zrobić inną wersję koka francuskiego?

Jeśli lubisz luźne upięcia, to na pewno spodoba ci się nasza nieco inna propozycja, czyli luźny kok francuski. Wystarczy, że skręcisz włosy z tyłu, natomiast luźne kosmyki po obu stronach głowy zostawisz luzem. To doskonała fryzura nie tylko na co dzień, lecz także na spotkania ze znajomymi!

Jeśli natomiast jesteś posiadaczką długich włosów, powinnaś rozważyć kok z kucykiem. Jego zrobienie także jest bardzo proste – wystarczy, że wszystkie pasma włosów skręcisz w swobodny wałek i wypuścisz je w luźno pofalowany kucyk. To fryzura, którą możesz zrobić w kilka chwil bez żadnego wysiłku.

Kok francuski a krótkie włosy

Komu jeszcze pasuje francuski kok? Fryzura jest też polecana osobom nawet z bardzo krótkimi włosami. Do jej wykonania wystarczy wszystkie dłuższe kosmetyki ściągnąć do tyłu i upiąć, a przednie pozostawić luźno. W ten sposób możesz stworzyć jednocześnie eleganckie i wygodne upięcie.

Podsumowując, kok francuski to fryzura, którą wykonasz w kilka chwil! Może być odpowiednia na rozmowę o pracę, spotkanie z przyjaciółmi, randkę, a nawet na ślub! Takie upięcie na pewno sprawi, że poczujesz się niezwykle dziewczęco i jednocześnie kobieco.

Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Bob cieniowany – komu pasuje fryzura bob?