Nie każdy z nas urodził się z burzą loków, a wielu bardzo by chciało. Wystarczy przypomnieć sobie piękną fryzurę Julii Roberts w filmie „Pretty Woman”, by zatęsknić za lokami lub falami na głowie. Na szczęście istnieje teraz wiele sposobów na wykonanie takiej fryzury, dlatego na pytania: „jak zrobić loki” czy „jak zrobić fale” szybko znajdziesz odpowiedź. 

Kiedyś kobiety, by uzyskać loki, robiły trwałe ondulacje, które bardzo wysuszały i niszczyły strukturę włosów. W tej chwili już mało kto decyduje się na podobny zabieg. Trwała ondulacja jest zabiegiem, który bardzo obciąża włosy. Loki utrzymują się do momentu, aż włosy odrosną. O ile początkowo wygląda to zgrabnie i ładnie, z biegiem czasu loki tracą na elastyczności i po prostu przestają dobrze się prezentować.

W chwili obecnej fryzjerzy i styliści bardziej polecają różnego typu kosmetyki czy urządzenia do robienia fal czy loków. Jest to z pewnością znacznie lepsze rozwiązanie dla włosów, ponieważ nie ma ono aż tak negatywnego wpływu na ich kondycję. Zatem jak zrobić delikatne fale na włosach? Jak zrobić loki? To pytania, na które odpowiedzi szukaj w poniższym tekście.

Jak zrobić fale na włosach?

Najpopularniejszym sposobem na kręcenie włosów jest użycie lokówki. Można nią zrobić jednak nie tylko grube loki, ale także delikatne i romantyczne fale. Jak? Czyste i wysuszone włosy spryskaj sprayem, który zabezpiecza przed działaniem wysokich temperatur. Pamiętaj, by przed użyciem lokówki sprawdzić, czy masz na pewno suche włosy! W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia struktury włosa. 

Kiedy spray już odparuje, możesz przystąpić do następnego etapu, czyli użycia lokówki. By uzyskać fale, wystarczy, że przytrzymasz lokówką włosy tylko przez chwilę. Pamiętaj, by nawijać włosy od góry. Wtedy urządzenie będzie w stanie zwiększyć objętość całej fryzury.

Zobacz też:
Stomatologia estetyczna – na czym polega? Jakie zabiegi oferuje?
jak zrobić loki - jak zrobić fale na włosach

Jeżeli nie masz lokówki, możesz też zrobić delikatne fale na swoich włosach prostownicą. Pamiętaj, by chwytać pasmo na samej końcówce, a następnie okręcać je wokół sprzętu. Uzyskasz bardziej delikatne fale, ale i tak będą się ładnie prezentować.

Domowym sposobem na fale bez użycia sprzętu jest np. zaplatanie warkoczyków na całej głowie na noc. To sposób, który zna prawie każda z nas z dzieciństwa. Uzyskane fale można utrwalić lakierem do włosów. Z pewnością wytrzymają do końca dnia.

Jak zrobić loki prostownicą?

Jeśli chcesz zrobić loki prostownicą, musisz wybrać model zaokrąglony na krawędziach. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, jak zrobić loki na prostownicy:

  • nagrzej prostownicę do temperatury 200 stopni C;
  • przygotuj włosy jak do strzyżenia, czyli upnij wysoko na czubku głowy; robienie loków zacznij od spodniej warstwy;
  • poszczególne pasma spryskuj preparatem teksturyzującym (który sprawia, że włosy są bardziej plastyczne) bądź lakierem do włosów;
  • chwyć pasmo włosów między ramiona prostownicy u nasady włosów; następnie okręć to pasmo wokół prostownicy i przeciągnij do końca (niekoniecznie musisz chwytać pasmo u nasady, możesz równie dobrze zacząć od linii ucha albo zrobić same końce – wszystko wedle twojego uznania).
jak zrobić loki prostownicą

Proces powtarzaj tak długo, aż zrobisz loki na całej głowie. Fryzurę na końcu spryskaj lakierem utrwalającym włosy. Takim sposobem uzyskasz loki z prostownicy.

Pamiętaj jednak, że prostownica przy dłuższym i częstszym stosowaniu może naruszać strukturę włosa. Dlatego przed każdym zabiegiem zadbaj o to, by swoje włosy spryskać odpowiednim preparatem chroniącym je przed działaniem wysokich temperatur. Takie produkty znajdziesz w każdej dobrej drogerii. Stosowanie prostownicy postaraj się ograniczyć do naprawdę ważnych dla ciebie wydarzeń typu przyjęcie czy studniówka. 

Jak zrobić loki na krótkich włosach?

Loki na krótkich włosach są niezwykle sexy! Nie tylko zwiększają objętość włosów, ale i dają wiele możliwości stylizacji. Loki są niezwykle kobiece, ale równie dobrze wyglądają na męskiej głowie. Zastanawiasz się, jak zrobić loki u chłopaka? Loki u mężczyzn są niezwykle urocze, dodają chłopięcego uroku, który wielu panom bardzo pasuje. 

Zobacz też:
Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych – zachcianka czy konieczność?

Możesz je wykonać po prostu lokówką, jak zostało to wyżej opisane, albo prostownicą. Możesz też to zrobić przy użyciu folii aluminiowej. Będziesz potrzebować także suszarki i lakieru do włosów. Zacznij od tego, by spryskać lakierem każde pasmo. Następnie nawiń je na folię aluminiową i podgrzej suszarką. Im mniejszy będzie kosmyk, tym lepsze uzyskasz loczki. Fryzurę lekko przeczesz palcami. 

Jak zrobić loki na długich włosach?

Loki na długich włosach prezentują się obłędnie. Możesz w prosty i szybki sposób przygotować fryzurę rodem z Hollywood. Oprócz znanych już sposobów jak wykorzystanie lokówki czy prostownicy możesz jeszcze sięgnąć po następujące propozycje:

  • wałki i papiloty – nałóż wałki bądź papiloty na mokre włosy i odczekaj kilka godzin, możesz też przyśpieszyć ten proces i użyć suszarki. Całą fryzurę spryskaj następnie lakierem utrwalającym;
  • termoloki – są to specjalne wałki podgrzane w dopasowanym urządzeniu. Można dzięki nim w bardzo krótkim czasie uzyskać efektowne loki.
jak zrobić loki na długich włosach

Jak zrobić loki? To pytanie wydaje się banalnie proste. Wiele kobiet, ale także mężczyzn, marzy o bujnych lokach. Ta fryzura kojarzy się z wolnością i kreatywnością, jest niebanalna i zawsze w modzie. Wystarczy pomyśleć o Julii Roberts albo słynnej francuskiej pisarce Colette. Te dwie postacie kojarzą się z pięknymi i bujnymi lokami. Ty też możesz uzyskać podobną fryzurę bez potrzeby robienia trwałej ondulacji. Wypróbuj wskazane sposoby i ciesz się nowym lookiem!