Popularność, jaką zyskują popielate blondy, wynika z tego, że są to kolory bardzo twarzowe. Pięknie podkreślają urodę i odmładzają twarz. Popielaty kolor włosów to ogólna nazwa, która określa wszystkie chłodne blondy wpadające w szarość, biel oraz srebro. Dodatkowo popielate blondy mogą mieć też różną intensywność. To wszystko sprawia, że taki kolor włosów może być dopasowany do indywidualnych predyspozycji i oczekiwań.

Popielate blondy – komu będą pasować?

Popielaty kolor włosów mieści się w tonacji chłodnej, co oznacza, że będzie pasował kobietom o zimnym typie urody. Jeśli masz wątpliwości, jaki jest twój typ urody, zwróć uwagę na biżuterię, którą lubisz. Jeśli srebro jest tym, co sprawia, że twoja skóra lepiej się prezentuje, popielate blondy będą ci pasować. Jeśli jednak złota biżuteria sprawia, że twoja skóra promienieje, lepiej rozważ koloryzację w cieplejszej tonacji. Jeśli lubisz siebie zarówno w złotej, jak i w srebrnej biżuterii, popielaty blond również powinien ci pasować. Najbardziej miarodajnym sposobem sprawdzenia typu urody jest przyłożenie biżuterii do skóry na dekolcie.

Jak uzyskać popielaty kolor włosów?

Niestety, popielaty blond to kolor, który trudno uzyskać w domu za pomocą drogeryjnej farby do włosów. Piękna barwa na wzorniku produktu zachęca do wykonania koloryzacji, jednak należy pamiętać, że istnieje wiele czynników mających wpływ na to, czy uda się uzyskać dokładnie taki blond. 

Jeśli już jesteś blondynką, prawdopodobnie łatwiej będzie ci uzyskać popielaty odcień. Pamiętaj jednak, że samodzielne farbowanie włosów już rozjaśnionych znów na jasny kolor nie jest zabiegiem do końca bezpiecznym. Włosy popielate po koloryzacji mogą okazać się zniszczone lub, co gorsza, mogą się wykruszyć. Możesz jednak spróbować nadać swoim włosom chłodną, popielatą tonację za pomocą toneru lub odżywki i szamponu tonującego.

Jeśli jednak masz ciemniejsze włosy, koloryzację na popielaty blond wykonaj w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jeśli włosy są bardzo ciemne, prawdopodobnie koniecznych będzie kilka wizyt w salonie, aby uzyskać kolor popielaty.

Popielaty blond – jak wybrać farbę?

Niezależnie od tego, na jaki kolor farbujesz swoje włosy, umiejętność czytania oznaczeń farb jest bardzo przydatna. W przypadku popielatych blondów jest to tym bardziej ważne, gdyż z oznaczenia farby dowiesz się, czy kolor utrzymany jest w chłodnej tonacji.

Poziom farby

Na wstępie warto zwrócić uwagę na poziom koloru. W oznaczeniach numerycznych jest to pierwsza cyfra. W przypadku blondu interesują nas numery:

 • 7 – blond;
 • 8 – jasny blond;
 • 9 – bardzo jasny blond;
 • 10 – bardzo, bardzo jasny blond.

Numerem 11 i 12 oznaczone są farby rozjaśniające, które często stosuje się w celu uzyskania platyn bez używania rozjaśniacza.

Odcień farby

Skoro popielaty kolor włosów utrzymuje się w chłodnej tonacji, bardzo ważne jest to, aby – wybierając farbę – zwrócić uwagę na oznaczenia po przecinku. Czasem mogą być one też rozdzielone myślnikiem lub ukośnikiem. Pierwsza cyfra to oznaczenie refleksu, a druga, jeśli występuje, to odcień dodatkowy. W przypadku popielatych blondów będą nas interesowały chłodne odcienie, czyli: 

 • 1 (popielaty);
 • 2 (opalizujący);
 • 7 (metaliczny). 

Oznaczenia po przecinku, które będą informowały o ciepłym odcieniu, to: 

 • 3 (żółty);
 • 4 (miedziany);
 • 6 (czerwony);
 • 5 (mahoniowy) 

Cyfra 0 to odcień neutralny.

Jaka farba do włosów popielatych?

Jeśli decydujesz się samodzielnie pofarbować włosy na kolor popielaty, pamiętaj, aby zachować ostrożność. Jeżeli masz bardzo ciemne włosy, zrezygnuj z tego pomysłu i odwiedź fryzjera. 

Przy domowej koloryzacji dobrym pomysłem okazuje się wizyta w sklepie fryzjerskim. Poza profesjonalnymi produktami możesz otrzymać tam również poradę podczas wyboru farby, a także zakupić specjalistyczne kosmetyki tonujące. Z pewnością przydadzą się one w celu zachowania popielatego koloru włosów na dłużej.

Popielate włosy – warianty

Popielaty kolor włosów może występować z różną intensywnością i w rozmaitych wariantach. Z tego powodu możesz dopasować odcień blondu do swoich potrzeb i efektu, jaki chcesz uzyskać.

Szary blond

Popielaty szary blond pięknie prezentuje się w każdym wieku, zarówno na włosach długich, jak i krótkich. Ciekawą propozycją jest wykonanie koloryzacji w stylu ombre, gdzie ciemne włosy u nasady przechodzą w siwy blond na końcach.

Srebrny blond

Srebrne blondy pozostają w bardzo chłodnej tonacji. Na włosach prezentują się niczym stal. Taki kolor włosów to zdecydowanie opcja dla kobiet o chłodnym typie urody. Z pewnością podkreślą jej naturalne piękno.

Jasny popielaty blond

Taki blond to delikatna mieszanka tonacji popielatej i perłowej. Idealnie sprawdzi się dla pań, które nie lubią żółtych odcieni, tak często pojawiających się w na włosach blond.

Ciemny popielaty blond

Popielaty kolor włosów nie jest przeznaczony jedynie dla posiadaczek jasnego blondu. Można również z powodzeniem ochłodzić ciemniejszą fryzurę. Aby taka koloryzacja była w pełni udana, najlepiej udać się do salonu fryzjerskiego

Popielate blondy – refleksy

Popielate blondy pięknie komponują się również z innymi kolorami włosów. Z tego powodu można śmiało łączyć je z ciemnym blondem, chłodnym brązem, a nawet czernią. Kluczem do udanej stylizacji jest odpowiedni odcień i naturalne przejścia kolorów. Taki efekt można osiągnąć za pomocą koloryzacji ombre i sombre.

Jak pielęgnować kolor włosów blond popielaty?

Z powodu rozjaśniania, włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji. Niestety, nawet najbardziej profesjonalna koloryzacja nie jest wieczna. Włosy blond, popielate mogą z czasem żółknąć. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w produkty tonujące, takie jak szampony i odżywki, które pięknie ochłodzą kolor podczas codziennej pielęgnacji. Stosowanie tych produktów możesz dostosować do własnych potrzeb i efektu, który chcesz osiągnąć.

Kolor niebieski na popielatych włosach

W przypadku samodzielnego farbowania włosów na kolory popielate często się zdarza, że po koloryzacji pozostają na włosach niebieskie pasemka. Taka sytuacja może napędzić sporo strachu, jednak pod żadnym pozorem nie należy farbować włosów ponownie. Może to doprowadzić do ich zniszczenia lub znacznego przesuszenia. 

Aby pozbyć się niebieskiego odcienia, możesz wymieszać sok z połowy cytryny z odżywką do włosów. Taką mieszankę należy nałożyć na włosy i pozostawić na kilka minut. Następnie wystarczy spłukać kosmetyk i wysuszyć włosy. Niebieski odcień powinien zniknąć. Podobne efekty daje zastosowanie szamponu przeciwłupieżowego.

Zabieg z cytryną i odżywką nie tylko neutralizuje kolor włosów, ale też pięknie je odżywia. Możesz go również wykonać, gdy popielaty kolor po użyciu płukanki czy tonera wyjdzie zbyt intensywny. 

Popielate włosy – odżywienie i nawilżenie

Popielate włosy wymagają odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia, dlatego zadbaj o to, by w codziennej pielęgnacji znalazły się odpowiednie szampon i odżywka. Ratunek przesuszonym końcom może przynieść olejowanie. Pamiętaj jednak, że należy dobrać rodzaj oleju do porowatości włosa. Używaj odpowiednich, delikatnych akcesoriów do czesania i modelowania włosów. Jeśli twoje włosy są wyraźnie przesuszone, najlepiej zrezygnuj na jakiś czas z prostownicy i lokówki.
Dla posiadaczek chłodnego typu urody, popielaty blond może być idealnym i świetnie dopasowanym kolorem włosów. Dostępne na rynku tonery, płukanki oraz szampony i odżywki tonujące sprawiają, że możesz dowolnie ochładzać swój kolor włosów w domu. Dzięki temu sprawdzisz, jaki popielaty blond będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni, a fryzura ta z pewnością pozostanie z tobą na dłużej.