Twoim marzeniem są włosy w kolorze platynowy blond? A może zastanawiasz się nad ombre lub sombre z domieszką mroźnego pigmentu? Taka fryzura będzie wymagała od ciebie starannej pielęgnacji i kilku wizyt u fryzjera. Odradzamy wykonywania samodzielnej koloryzacji szczególnie na ciemniejszych kosmykach. Przekonaj się dlaczego!

Platynowy blond – komu pasuje taki chłodny odcień?

Niemal białe włosy blond z delikatnie chłodną barwą i niesamowitą głębią – to właśnie platynowy blond. Odcień ten zdecydowanie służy Polkom, bo rewelacyjnie komponuje się ze słowiańską urodą. Jeśli twoje oczy są niebieskie, zielone, lub brązowe, a skóra wpada w zimniejsze tony, platyna jest właśnie dla ciebie. Oczywiście uwzględnij przy tym swój naturalny kolor, bo nie zawsze przejście na jasne włosy będzie proste. Aby skutecznie farbować swoje kosmyki potrzeba profesjonalnego podejścia i niejednej wizyty w salonie fryzjerskim. Dlaczego?

platynowy blond – komu pasuje taki chłodny odcień?

Platynowy jasny blond – komu najłatwiej go uzyskać?

Zdecydowanie w najlepszej sytuacji są posiadaczki naturalnie płowych kosmyków, nawet w ciemniejszych tonach. Włosy ciemny blond można rozjaśnić do platynowego podczas 2–3 wizyt w salonie i dodatkowego ujednolicenia kosmyków tonerem. O wiele trudniej jest w przypadku szatynek i brunetek. Oczywiście taki kolor włosów nie dyskwalifikuje do uzyskania platynowego blondu, jednak jest on o wiele trudniejszy do uzyskania. Konieczne jest kilkakrotne powtarzanie rozjaśniania, a także częste korzystanie z fioletowego szamponu. Zbyt agresywne rozjaśnianie może spowodować powstanie zielonych pasm.

Włosy w kolorze platynowego blondu – jak je koloryzować?

Aby odcień blondu najwierniej odpowiadał wzorcowi platynowych włosów, najlepiej jest skorzystać z wizyty u fryzjera. Dlaczego? Profesjonalny kolorysta sprawi nie tylko, że włosy wpadną w popielaty blond lub platynę, ale również nada im refleksów. Wydobycie głębi i stworzenie stylizacji zimnego blondu wymaga nie tylko użycia rozjaśniacza. Pamiętaj, że takie wizyty mogą cię sporo kosztować, bo z pewnością na jednej się nie skończy. Dlatego farbowanie włosów w domu może być wykonane równie skutecznie, zwłaszcza przez blondynki. Inną opcją są pasemka, ombre lub sombre.

Jak uzyskać platynowy blond? Jaka farba do włosów da ci taki efekt?

Marzy ci się zimny odcień jasnego blondu wpadający w platynę? Domowa koloryzacja zwykle będzie ograniczała się do stworzenia stylizacji przy pomocy drogeryjnych farb. Taki sposób zapewni ci zadowalający efekt, ale tylko jeśli masz blond włosy. W innym wypadku odradza się samodzielne rozjaśnianie włosów, a nakładanie farby nie da spodziewanego rezultatu. O wiele skuteczniejszym sposobem jest sięgnięcie po farbę platynowy blond celem stworzenia ombre. Unikniesz żółtego odcienia, a jednocześnie zapewnisz sobie jaśniejsze i ciemniejsze refleksy w odcieniu platyny.

Stylizacja na platynowy blond – ombre

A co jeśli twojej urodzie pasuje platynowy blond, ale obawiasz się drastycznej zmiany? Aby rozjaśnić włosy jedynie częściowo, możesz zdecydować się na niezwykle modne ombre. Dlaczego? Ze względu na połączenie ciemniejszego odcienia z platynowym blondem stylizacja ta pasuje niemal do każdego typu urody. Ciemniejsza nasada włosów delikatnie przechodząca w jasny i chłodny blond jest też mniej problematyczna do uzyskania. W ten sposób stworzysz równie oryginalną fryzurę, która jest niekwestionowanym hitem sezonu!

Chłodny blond włosów w wersji sombre

Platynowy kolor włosów jest możliwy również w nieco naturalniejszej wersji, czyli sombre. To świetna propozycja dla dziewczyn, które gustują w wyjątkowo naturalnych stylizacjach. Stworzenie sombre w stylu platynowych włosów pozwala również uniknąć widocznych siwych odrostów. Dlaczego? Pigment nakładany jest nie tylko na końcówki, ale już od nasady. To pozwala na uzyskanie niezwykle naturalnych włosów w obecnie najmodniejszym wariancie. Taka fryzura jest również mniej problematyczna do uzyskania.

Zobacz też:
Mysi blond – wielowymiarowy kolor włosów, który zyskuje na popularności! Jak go uzyskać i pielęgnować?

Platynowy kolor włosów a krótka fryzura – czy warto zdecydować się na taki odcień?

platynowy blond - platynowy kolor włosów a krótka fryzura

Zdecydowanie tak! Zimna barwa na krótkim ścięciu to idealny przepis na odmłodzenie. Zwłaszcza te panie, które są już dojrzałymi kobietami, mogą postawić na barwę chłodnego blondu na bardzo krótkich kosmykach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pofarbować je również w nieco starszym wieku, co zupełnie odmieni twój look. Pamiętaj jednak o konieczności właściwej pielęgnacji. Szybkie pojawianie się siwych włosów może motywować do nieco częstszego tonowania pukli i stosowania płukanek. Włosy mogą również wymagać olejowania w celu wzmocnienia i nadania głębokiego blasku.

Jak pielęgnować platynowy blond?

Uzyskanie upragnionego odcienia włosów to jedno, a jego utrzymanie to drugie. Gdy pierwszy etap masz już za sobą, konieczne jest zastosowanie intensywnej kuracji pielęgnacyjnej dla utrzymania głębokiej barwy i wzmocnienia włosów. Pamiętaj, że rozjaśniacz do włosów mocno ingeruje w ilość naturalnego pigmentu i destabilizuje kondycję kosmyków. Dlatego konieczne jest stosowanie odżywek, masek i regularne mycie fioletowym lub srebrnym szamponem. Należy jednak uważać z częstotliwością wykorzystywania tych ostatnich, zwłaszcza na zimnym platynowym, by nie wywołać niepożądanych refleksów.

Platynowe włosy a częstotliwość farbowania

Częstsza koloryzacja tonerami jest wskazana zwłaszcza na ciemnych włosach. Powinna się ona odbywać przynajmniej raz na 2–3 miesiące, celem ochłodzenia odcienia i wyrównania tonu. Ma też wpływ na zniwelowanie pojawiających się odrostów i siwych kosmyków. Pamiętaj, że platynowe odcienie mają tendencję do żółknięcia, a to powoduje niechciane ocieplanie barwy fryzury. Dlatego dla pozbycia się siwych włosów i ponownego stonowania całości najlepiej sięgać po tonery. Takie farbowanie możesz wykonywać w domowych warunkach.

Kto dzisiaj nosi platynowy blond?

Takiej zmiany barwy włosów dokonały swego czasu Lady Gaga, Demi Lovato, czy Emilia Clarke. Barwę te możesz również obserwować wśród znanych gwiazd social media, do których zalicza się np. Caro Daur. Spójrz na stylizacje gwiazd i przekonaj się, dlaczego platynowy blond jest dzisiaj tak kochany przez kobiety na całym świecie! Możesz w ten sposób znaleźć idealną kompozycję dla siebie, którą będziesz nosiła w najbliższym sezonie lub przez całe lata!

Platyna to kolor dla każdego? Podsumowanie

Wiesz już, komu pasuje platynowy blond. Warto wspomnieć, że uzyskanie omawianego odcienia nie na wszystkich naturalnych kosmykach jest łatwe. Jednak rezultat może okazać się niesamowity i naprawdę wart wysiłku. Konieczne jest skorzystanie z doświadczenia i umiejętności dobrego fryzjera. W ten sposób bez większych obaw o efekt stworzysz koloryzację, która wpasuje się w obecne trendy. Z pewnością twoja nowa stylizacja stanie się murowanym hitem!Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022