Regulacja brwi

Jak wyregulować brwi krok po kroku? Metody regulacji brwi w domu

Odpowiedni kształt brwi pasuje do naturalnych rysów twarzy i podkreśla piękno makijażu oczu. Jak wyregulować brwi samemu i do jakiego kształtu dążyć? Jakie narzędzie wybrać? Udać się do kosmetyczki czy wykonać regulację brwi samodzielnie w domu? Popełniania jakich błędów się wystrzegać? Wyjaśniamy!

Wyregulowane brwi – dlaczego są takie modne?

Regulacja brwi to inaczej pozbywanie się części włosków, najczęściej tych rosnących poza konturem. Zabieg stał się tak popularny z kilku przyczyn:

 • pozwala dopasować brwi do kształtu twarzy – to, w jakim stopniu zaostrzymy łuk brwiowy, wpływa w dużym stopniu na wygląd naszej twarzy. Jak to działa? W przypadku twarzy kwadratowych ostre kształty przyciągają uwagę do geometrii buzi, najlepiej więc postawić na delikatnie zaokrąglone brwi. Twarzom okrągłym ostre kształty z kolei służą – pomagają nadać charakter nieco zbyt obłej buzi;
 • sprawia, że makijaż brwi staje się czystszy – przy perfekcyjnie wypełnionych brwiach i pięknym makijażu oczu niewyregulowane włoski pod łukiem brwiowym bardzo rzucają się w oczy i psują efekt;
 • podkreślają oprawę oczu – odpowiedni kształt brwi przykuwa uwagę do pięknych tęczówek i makijażu powiek.

Regulacja zdecydowanie jest na topie! Obecnie dąży się jednak przy tym do naturalności – wyregulowane brwi mają podkreślać urodę i czynić nas najlepszą wersją samych siebie. Właśnie dlatego dużo osób z bardzo gęstymi brwiami nie przerzedza ich na całości, a jedynie reguluje brwi rosnące poza wyraźnym konturem. Zdecydowanie popieramy takie rozwiązanie!

Regulacja brwi – jak dobrać kształt brwi do kształtu swojej twarzy?

jak wyregulować brwi-dopasowanie do kształtu twarzy

Jak dobrać kształt brwi do owalu twarzy? Wyjaśniamy na przykładzie poszczególnych kształtów.

 1. Twarz owalna – pasuje do niej każdy kształt brwi. Najlepiej postawić na naturalny, miękki łuk, wyraźnie zwężający się ku końcowi.
 2. Twarz okrągła – potrzebujemy mocniejszego akcentu, aby odwrócić uwagę od obłych rysów. Wyrywamy włosy tak, aby uczynić końcówkę brwi wyraźnie ściętą ku dołowi, na kształt jaskółki.
 3. Twarz kwadratowa lub prostokątna – brwi powinny odciągać wzrok od kanciastych rysów, najlepiej więc sprawić, by były bardziej okrągłe i miękkie. Unikamy regulowania włosków na geometryczne kształty i tworzymy końcówkę opadającą łagodnie.
 4. Twarz trójkątna – brwi powinny łagodzić spiczasty kształt podbródka, warto więc zdecydować się na kształt okrągły, o łagodnym łuku. Unikamy brwi kanciastych.
 5. Twarz podłużna – unikamy brwi mocno uniesionych. Najlepiej postawić na możliwie jak najprostszy kształt, delikatnie zwężający się ku dołowi – takie brwi nie wydłużą optycznie pociągłej twarzy.

Regulowanie brwi w domu. Najczęściej popełniane błędy podczas depilacji

Jakie błędy popełniamy najczęściej, chcąc zbliżyć brwi do idealnego kształtu? Oto one!

 • Zbyt cienkie brwi – wyglądają nienaturalnie i przywodzą na myśl aktorki z lat 20., które goliły brwi, aby namalować na skórze cienki łuk. Czynią twarz wiecznie zdziwioną.
 • Za bardzo skrócone brwi – widziane najczęściej u osób, które regulują brwi zgodnie z zasadą, że początek brwi powinien zaczynać się na tej szerokości, co skrzydełka nosa. Taka reguła sprawdza się u osób, które mają średniej wielkości nos. Jeśli jednak jest szeroki, kierowanie się tą zasadą to pułapka. W przypadku osób z szerokim nosem najbezpieczniej wyznaczyć początek brwi na tej samej szerokości, co bok chrząstki nosa, a nie na tej, co skrzydełka.
 • Zbyt kanciasty kształt – brwi nie powinny być zbyt ostre: to nadaje twarzy dość agresywny wyraz.
 • Za mocna regulacja od góry – przy depilacji skupiamy się głównie na dolnej części – po pomalowaniu brwi właśnie dolna granica powinna być najostrzejsza. Górna granica powinna pozostać przy tym lekko rozmyta i znacznie łagodniejsza. 
 • Za rzadkie brwi – środek brwi najlepiej pozostawić nienaruszonym. Dużo włosków i naturalny efekt jest teraz w modzie!
 • Zbyt częsta regulacja – to prosta droga do efektu wyskubanych brwi!

Jak wyrywać brwi pęsetą krok po kroku?

Pęseta to najpopularniejsze narzędzie do regulacji. Pozwala na szybkie wyrwanie pojedynczych włosków i zapewnia największą kontrolę nad kształtem. Warto wybrać taką pęsetę, która ułatwi pracę. Powinna być precyzyjna i delikatnie ścięta, tak by dać nam kontrolę nad liczbą wyrywanych włosków. Pęsety zakończone ostro sprawdzą się z kolei świetnie u osób z tendencją do wrastania włosków – pozwalają one na bezbolesne wyciągnięcie ich spod skóry.

jak wyregulować brwi pęsetą

Jeśli chcesz nadać perfekcyjny kształt brwiom pęsetą, zacznij wyrywać włoski od dołu, raz pod jedną brwią, raz pod drugą. Dzięki temu uzyskasz idealną symetrię. Następnie wyreguluj przestrzeń między brwiami i po bokach. Od góry wyrwij tylko te włoski, które wyraźnie wykraczają poza naturalny kontur brwi – z tej strony najlepiej zostawić linię brwi mniej ostrą. Aby odpowiednio wyznaczyć końce brwi, można posłużyć się ołówkiem. Trzeba przyłożyć go do kącika ust, wzdłuż płatków nosa. Wyznaczona linia to sugerowany wewnętrzny kraniec brwi. Następnie, przyłożyć go do kącika ust, aby tworzył linię przechodzącą przez zewnętrzny kącik oka. Przedłużenie linii wyznacza zewnętrzny kraniec brwi.

Zobacz też:
Nitkowanie brwi – jak wygląda regulacja brwi nitką w zaledwie 5 minut? Podpowiadamy, jak wykonać ten zabieg krok po kroku

Metody regulacji brwi – depilacja woskiem

Regulacja woskiem sprawdzi się najlepiej u osób, które reagują źle na długotrwały ból i chcą pozbyć się włosków jak najszybciej. Jednocześnie metody nie poleca się osobom początkującym, które nigdy nie używały wosku np. do depilacji ciała. Tę metodę trudno opanować, a nieprawidłowo wykonany zabieg grozi podrażnieniami lub poparzeniem. Jeśli nie masz wprawy, lepiej udaj się do salonu kosmetycznego.

Jak regulować brwi za pomocą ciekłego wosku? Należy podgrzać wosk i rozprowadzić go na wybranym fragmencie skóry obok brwi patyczkiem. Do masy należy przycisnąć plasterek, wygładzić go i zdecydowanym ruchem oderwać go w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Ze względu na ryzyko podrażnień warto stosować wosk po bokach brwi i pomiędzy brwiami, a dół – regulować w inny sposób.

Jak wydepilować brwi trymerem?

Trymer, czyli specjalnie wyprofilowana maszynka przeznaczona do depilacji najmniejszych stref twarzy, sprawdzi się najlepiej u osób, które potrzebują jedynie wygolić przestrzeń pomiędzy brwiami i dokonać niewielkich poprawek pod czy nad łukiem brwiowym. Trymer sprawdza się bowiem świetnie do szybkiego pozbywania się dużej liczby włosków. Przyrząd wypada nieco gorzej w przypadku depilacji pojedynczych włosków rosnących pod łukiem brwiowym, chyba że wybierzemy model z ostrzem umiejscowionym w pionowej części zamiast z boku.

Jak wydepilować zarośnięte brwi trymerem? Należy przesuwać ostrze pod włos – tak, jak w przypadku klasycznej maszynki do golenia. U bardzo wrażliwych osób najlepiej sprawdzi się depilacja brwi na mokro – większy poślizg to mniejsze ryzyko podrażnień.

Co ważne – brwi regulowane trymerem odrosną najszybciej. Włos jest golony, a nie wyrywany wraz z cebulką.

Jak wyregulować brwi samemu za pomocą nici?

Choć domowe depilowanie brwi nićmi stało się bardzo popularna dopiero niedawno, w rzeczywistości to najstarsza z metod, wywodząca się z krajów Bliskiego Wschodu. Metoda pozwala na szybkie wyrwanie dużej liczby włosków w równej linii – w tym tych bardzo cienkich, krótkich i niewidocznych. Metoda sprawdzi się świetnie u osób, które podrażnia wosk lub ostrze trymera, a jednocześnie nie są przekonane do wyrywania włosków po jednym. Do nitkowania najlepiej wybrać kosmetyczną bawełnianą nić – te z domieszką syntetyków są znacznie mniej precyzyjne.

Jak samodzielnie wyregulować brwi nićmi?

Wystarczy uciąć ok. 20 cm nici i związać końce w supełek. Następnie, powstały okrąg nakłada się na palce obydwu dłoni i krzyżuje kilkukrotnie, tak, by utworzyć ósemkę. Jedną z pętelek przykłada się do wybranego miejsca, zgodnie z kierunkiem odrastania włosków. Palce ułożone po drugiej stronie należy rozszerzyć, tak, aby skręt nitki przesunął się i wyrwał włosy.

Jak dobrze wyregulować brwi bardzo jasne? Czy trzeba to robić?

jak wyregulować brwi jasne

Czy jasne brwi powinno się regulować? Jeśli nie nosisz makijażu, możesz pominąć ten zabieg. Jeżeli natomiast codziennie się malujesz, a twoje włoski są niemalże białe, z dużym prawdopodobieństwem odznaczają się na tle warstwy podkładu, pudru, a także cieni na powiekach. Możesz więc zdecydować się na ich depilację. Bardzo jasne włoski trudno zauważyć i złapać pęsetą, najlepiej więc depilować je trymerem, nićmi lub zdecydować się na regulację brwi woskiem.

Zachowaj ładny kształt brwi na dłużej – farbowanie henną po regulacji

Chcesz podkreślić brwi, tak by codzienna stylizacja ich kredką czy pomadą zajmowało mniej czasu? Możesz zdecydować się na pokrycie skóry i włosków henną do brwi, czyli farbką chemiczną z dodatkiem naturalnych ziół barwiących. Wystarczy, że wymieszasz ją z aktywatorem i pokryjesz powstałą masą uzyskany po regulacji kontur, a następnie wypełnisz środek. Jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt i gładkie przejście, początek brwi (od strony nosa), pokryj najmniejszą ilością produktu, najlepiej rozcieńczając resztkę masy z wodą.Powiązane artykuły:

1 komentarz do “Jak wyregulować brwi krok po kroku? Metody regulacji brwi w domu”

 1. Nie regulowałam nigdy swoich brwi, ale wydaje mi się, że nadszedł już ten czas, kiedy powinnam to pierwszy raz zrobić. Trochę boję się sama, więc może poproszę kogoś o pomoc. Nie wiem, czy sobie poradzę, ale muszę w końcu spróbować.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: