Kredka do oczu – jak wybrać najlepszą dla siebie?

Kredka do oczu jest kosmetykiem, o którym chyba słyszał każdy. Wiele kobiet jednak nie ma wystarczająco odwagi, by zacząć jej używać. Czy wiesz, jak wybrać najlepszą kredkę do oczu? Jak dopasować kolor? Jak malować nią oczy? Już teraz znajdź odpowiedzi!

kredka do oczu

Kredka do oczu ma bardzo długą historię. Wykorzystywano ją już w starożytnym Egipcie, gdzie nazywano ją „khol”. Służyła tam głównie ochronie oczu, a nie podkreślaniu urody. Ten wówczas naturalny kosmetyk zapobiegał szkodliwemu działaniu słońca, pyłu, pustynnego wiatru i infekcjom. Tworzoną ją między innymi z masła ghee, utlenionej miedzi i spalonych migdałów. Współcześnie bardzo podobne kredki do oczu są stosowane np w krajach arabskich. Jednak wracamy do naszej rzeczywistości. Jak wybrać dobry dla siebie produkt, aby podkreślić makijaż? Przeczytaj i sprawdź!

Jaka będzie najlepsza kredka do oczu dla ciebie?

Kredka do oczu jest kosmetykiem, który można wykorzystać do każdego rodzaju stylizacji. Czasem już samą kredką możesz zrobić pełen make-up. W innych sytuacjach jest ona wspaniałym dopełnieniem makijażu oka. Pamiętaj o doborze koloru do typu urody i odpowiedniej twardości kredki do oczu. Obie te kwestie rozwijamy poniżej. Warto również zwrócić uwagę na cielistą kredkę do oczu, która ma inne zadania od pozostałych kredek. Służy ona „powiększeniu oka”, co jest możliwe dzięki rozjaśnieniu linii wodnej.

Czarna, brązowa a może fioletowa kredka do oczu?

Czarna kredka do oczu jest niewątpliwie najpopularniejszym wyborem Polek. Wykonana nią kreska:

  • jest uniwersalna;
  • może pasować do każdego makijażu i dowolnej stylizacji;
  • pasuje do niemal każdego typu urody.

Inaczej jest z kolorowymi kredkami do oczu. Przykładowo, brązowa kredka do oczu powinna pasować osobom z zielonymi oczami. Fioletowa kredka do oczu nie jest zaś polecana paniom niebiesko- i szarookim. Według innych źródeł brązowe kredki do oczu – w zależności od odcienia brązu – pasują do większości kolorów oczu. Nieco mniej ważny, choć nadal istotny podczas wyboru odpowiedniej kredki, jest kolor twoich włosów.

Wybrać twardą czy miękką kredkę do oczu?

Oczywiście, wybór zależy głównie od rodzaju kreski, jaki chcesz wykonać. Poniżej wyjaśniamy podstawowe różnice pomiędzy tymi rodzajami kredek do oczu:

  • twarda kredka pozwala na zrobienie o wiele ostrzejszej i cieńszej kreski. Niestety, nie nadaje się do rozcierania ani malowania kreski na linii wodnej oka. Takie kredki nie są wskazane dla osób z wrażliwymi oczami;
  • miękka kredka do oczu jest przeciwieństwem kredki twardej. Będzie idealna do robienia kresek na linii wodnej oka i na górnej powiece. Może służyć za bazę do rozcierania cieni. Jest łatwiejsza w obsłudze dla osób początkujących. Pozwala zarówno na makijaż subtelny, jak i wyrazisty.
Zobacz też:
Baza pod makijaż – dowiedz się, dlaczego warto ją stosować!

Kredka do oczu nierozmazująca się czy wodoodporna – którą wybrać?

Na rynku obecnie są dostępne naprawdę różne rodzaje kredek. Niektóre cechy powinny być dobierane ze względu na wygodę wykonywania makijażu (np. to, czy konturówka do oczu jest automatyczna, czy tradycyjna). Wybór innych powinien zależeć od okoliczności towarzyszących wyjściu. Wodoodporna kredka do oczu służy do wykonania makijażu, który z zasady jest trwały. Nie powinny jej rozmazywać wilgoć ani łzy, dlatego pozostaje na oku do czasu demakijażu. Kredki wodoodporne zazwyczaj są również nierozmazujące się lub bardzo szybko zasychają, dlatego ich używanie wymaga wprawy.

Jakie jeszcze kredki do oczu można wybrać?

Inne naturalne kredki do oczu są odpowiednie dla pań ze skłonnością do alergii lub tych, które chcą być jak najbardziej ekologiczne. Te kredki zazwyczaj wykonuje się z wosków, naturalnych pigmentów i olejków, dlatego nie powinny wywoływać podrażnień.

Czas na podsumowanie. Po pierwsze – kolorowe kredki do oczu nie powinny być czymś, czego boi się jakakolwiek kobieta. Najlepsza kredka do oczu to taka, dzięki której kobieta czuje się swobodnie i pięknie. Możesz więc eksperymentować i sprawdzać, która pasuje do ciebie najlepiej. Po drugie – ważne jest nie tylko jaką kredkę wybierzesz, lecz również to, czy prawidłowo jej użyjesz. Pamiętaj, że korzystając z kredki do kresek powinnaś dbać o odpowiednie przygotowywanie powiek. Tylko dzięki temu makijaż będzie zarówno piękny, jak i trwały.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: