Z biegiem lat skóra staje się mniej gęsta i obwisła, co negatywnie wpływa na jej wygląd. Policzki zapadają się do środka lub opadają w dół. Pojawiają się kolejne zmarszczki i bruzdy, a rysy twarzy mogą się drastycznie zmienić. Taka twarz wygląda na przewlekle zmęczoną i smutną. Kremy zdają się nie przynosić absolutnie żadnych efektów? Idealnym rozwiązaniem dla ciebie może okazać się wolumetria twarzy! Jest to znacznie prostsza metoda odmładzania twarzy niż inwazyjna chirurgia plastyczna.

Modelowanie twarzy dzięki medycynie estetycznej

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak skuteczna potrafi być medycyna estetyczna w zakresie modelowania twarzy. Być może tego typu zabiegi kojarzą ci się jedynie ze skalpelem i nieprzyjemnymi lub wręcz przerażającymi zabiegami. Otóż wcale nie musi tak być! Już kilka bezbolesnych zastrzyków może całkowicie zmienić twój wygląd. Wolumetria twarzy to jeden z wielu tego typu zabiegów. 

Co to jest lifting wolumetryczny?

Jest to proces, podczas którego zachodzi widoczna zmiana rysów twarzy pacjenta. Wolumetria pozwala przywrócić utracony owal twarzy. Najprościej rzecz ujmując – lekarz zwiększa objętość skóry tam, gdzie jest ona zbyt mała. Zamiast skalpela używa się kwasu hialuronowego. Ten wspaniały składnik potrafi odbudować każdą twarz i przywrócić jej dawną młodość. Podany pod skórę w prawidłowy sposób, poprawia jej gęstość i jędrność. Można w ten sposób dodatkowo podkreślić kości policzkowe lub wykonturować linię żuchwy. 

Zobacz też:
Ile kosztuje powiększanie biustu?

Modelowanie policzków odbywa się za pomocą specjalnej odmiany usieciowanego kwasu hialuronowego. Co takiego ją wyróżnia? Jest ona gęstsza niż typowy wypełniacz – a dzięki temu też bardziej plastyczna. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje tę substancję w głębokie warstwy skóry, gdzie może zacząć skutecznie działać. Nie jest to jedyny wypełniacz, jaki można użyć – lecz najbardziej skuteczny, bezpieczny i popularny.

Modelowanie kości policzkowych innymi metodami – lipotransfer

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym wzbudza w tobie pewne podejrzenia? Możesz użyć jeszcze bardziej naturalnej substancji wypełniającej – własnego tłuszczu. W takim przypadku, lekarz pobierze tkankę z wybranej części ciała. Następnie przeszczepi ją w miejsce na twarzy, które potrzebuje wypełnienia.

Bez obaw – nie jest to zabieg bolesny. Odsysanie tłuszczu odbywa się przy użyciu znieczulenia. Lekarz stosuje też specjalny płyn obkurczający naczynia krwionośne w miejscu pobrania. Tłuszcz musi następnie zostać odpowiednio przygotowany. 

Zabieg ten trwa nieco dłużej niż przy użyciu kwasu hialuronowego. Rekonwalescencja jest też nieco dłuższa, a efekty subtelniejsze. Z tych powodów, wolumetria twarzy kwasem hialuronowym jest częściej stosowana i bardziej zalecana. Jednakże lipotransfer jest całkowicie naturalny i wykorzystuje twój własny tłuszcz. Nie wiąże się więc to z wprowadzeniem jakiejkolwiek substancji obcej do twojego organizmu.

Czy podniesienie policzków jest bezpieczne?

Modelowanie twarzy bez skalpela wykorzystuje specjalne wypełniacze. W tym celu można użyć własnego tłuszczu, hydroksyapatytu wapnia lub kwasu hialuronowego. Ten ostatni jest aktualnie najbardziej popularną substancją. Wszystkie z nich są jednak całkowicie bezpieczne. Możesz wrócić do swoich codziennych obowiązków praktycznie od razu po zabiegu. Jest to jednak zabieg z pewnymi przeciwwskazaniami, o których napisaliśmy poniżej.

Wolumetria – dla kogo ten zabieg?

Wolumetria twarzy to stosunkowo prosty zabieg, z którego może skorzystać praktycznie każdy. Starzenie się organizmu to naturalny proces, którego nie da się zahamować – lecz da się nad nim zapanować! Cieniowanie twarzy kwasem hialuronowym zalecane jest wszystkim osobom, które zauważyły pierwsze (lub zaawansowane) oznaki starzenia się skóry. 

Zobacz też:
Hydrodermabrazja – moc korzyści dla skóry twarzy

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to zabieg, z którego najczęściej korzystają kobiety powyżej wieku 50 lat. Nie jest to jednak jedyna grupa docelowa. Możesz skorzystać z tych odmładzających zastrzyków praktycznie w każdym wieku. Wolumetrię stosuje się też u osób nieestetycznie chudych lub z asymetrią twarzy – aby poprawić owal ich twarzy. Z zabiegu chętnie korzystają także mężczyźni.

Modelowanie kości policzkowych… i nie tylko!

Wolumetria skutecznie poradzi sobie z:

 • zapadniętymi kośćmi policzkowymi;
 • opadającymi policzkami;
 • lipoatrofią jarzmową;
 • zapadniętą skórą pod oczami;
 • nieproporcjonalnym konturem twarzy;
 • wiotką skórą twarzy;
 • zmienionymi rysami twarzy;
 • zbyt szczupłą twarzą;
 • płytkimi i głębokimi zmarszczkami;
 • bruzdami;
 • widocznymi ubytkami w objętości twarzy.

Wolumetria twarzy może być też stosowana jako terapia uzupełniająca do klasycznego liftingu twarzy. Ostateczny efekt jest wówczas znacznie lepszy i trwalszy niż przy użyciu tylko jednej metody odmładzania.

Lifting wolumetryczny można z powodzeniem stosować na:

 • żuchwę; 
 • podbródek;
 • skronie;
 • policzki;
 • okolice kości policzkowych.

Czy wolumetria policzków jest bolesna?

Wszystko zależy od indywidualnego uwarunkowania. Wolumetria twarzy to zdecydowanie mniej inwazyjny i bolesny zabieg niż chirurgia plastyczna z użyciem skalpela. Niektórzy pacjenci twierdzą, że praktycznie nie czują ukłucia strzykawki. Inni mocno stresują się na widok igły i odczuwają nieprzyjemne uczucie. 

Przed przystąpieniem do liftingu wolumetrycznego, nakłada się specjalny krem z lidokainą. Substancja ta znieczula miejsca, na których zostanie przeprowadzony zabieg. Dzięki temu wolumetria jest całkowicie bezbolesna. Jeżeli wykona ją wykwalifikowany lekarz w profesjonalnym gabinecie – ryzyko wystąpienie powikłań jest praktycznie zerowe.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

 1. Każda wizyta rozpoczyna się od rozmowy z lekarzem. Podczas tej konsultacji specjalista oceni wygląd i potrzeby twojej twarzy. Na tym etapie warto przedstawić wszystkie swoje oczekiwania i ewentualne lęki. Lekarz wyjaśni ci, jak w twoim przypadku przebiegnie wolumetria twarzy i które obszary będzie obejmować. Dowiesz się też, jakie efekty są możliwe w twojej sytuacji.
 2. Kiedy wszystko zostanie już ustalone, lekarz zastosuje krem znieczulający.
 3. Gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz wprowadzi pod twoją skórę wypełniacz z kwasem hialuronowym lub innym preparatem. W każdym przypadku będzie to miękki, elastyczny i niewidoczny płyn. Odbywa się to za pomocą typowej (ostrej) lub tępo zakończonej igły. Gęsty kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w głębokie warstwy skóry.
 4. Całość trwa około 20-30 minut. W trakcie zabiegu możesz odczuwać nieprzyjemne rozpieranie w tkankach podskórnych twarzy. 
 5. Na koniec lekarz wykonuje delikatny masaż twarzy. Ma to na celu dokładniejsze i bardziej równomierne rozprowadzenie wypełniacza pod skórą.
Zobacz też:
Jak liposukcja kawitacyjna może pomóc w walce z tkanką tłuszczową? Czy, aby wyszczuplić sylwetkę, niezbędny jest skalpel? Sprawdź, jak działa zabieg ultradźwiękami

Specjalista z pewnością udzieli ci rad na temat tego, jak postępować przez kolejne dni po zabiegu. W pierwszych godzinach nie powinnaś dotykać twarzy ani jej masować. Unikaj nadmiernej ekspresji mimicznej. Twoja skóra potrzebuje odpowiedniego czasu na regenerację po wolumetrii twarzy. Nie obciążaj jej kosmetykami ani nie nadwyrężaj. Przez pierwsze trzy dni nie opalaj się na słońcu ani w solarium, nie korzystaj z sauny i ogranicz intensywny wysiłek fizyczny. 

Wolumetria policzków i reszty twarzy – efekty

W miejscach, w których został wstrzyknięty preparat, możesz zauważyć lekkie zaczerwienienie. Wolumetria twarzy powoduje niewielki obrzęk skóry lub delikatny ból. Te nieprzyjemne skutki uboczne uwarunkowane są indywidualnym odczuwaniem bólu. Na ich intensywność ma też wpływ twój typ skóry i jej podatność na podrażnienia. Jednak wszelkie obrzęki i zaczerwienienia powinny zniknąć w przeciągu 2-3 dni.

Modelowanie kości policzkowych daje praktycznie natychmiastowe efekty. Pierwsze różnice są zauważalne bezpośrednio po zabiegu. Ostateczny rezultat widoczny jest po około 2-3 tygodniach. Utrzymuje się nawet do 1-1,5 roku. Skuteczność zależna jest przede wszystkim od twojego indywidualnego uwarunkowania i typu skóry. Dla najlepszych rezultatów zaleca się powtarzanie tego zabiegu mniej więcej raz na rok.

Planujesz powtórzyć zabieg? Kolejnym atutem wolumetrii jest fakt, że przy każdej kolejnej wizycie potrzeba znacznie mniej preparatu. Również proces rekonwalescencji jest krótszy, a na efekty nie trzeba czekać prawie w ogóle. 

Modelowanie policzków wolumetrią – przeciwwskazania

Wolumetria twarzy jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Jedyne skutki uboczne obejmują tylko zaczerwienienie i lekki obrzęk twarzy. Mimo to, trzymaj się zaleceń lekarza – nie każdy może przystąpić do zabiegu. Nie powinnaś z niego korzystać, jeżeli cierpisz na którąś z poniższych chorób lub dolegliwości:

 • choroby immunologiczne;
 • schorzenia stawów;
 • epilepsja;
 • bielactwo;
 • łuszczyca;
 • porfiria skórna;
 • zapalenia lub zakażenia skóry (w tym też popularne dolegliwości, takie jak opryszczka lub trądzik);
 • niektóre alergie (skonsultuj swój przypadek z lekarzem);
 • leczenie immunoterapeutyczne;
 • zwiększona podatność na przerost blizn;
 • ciąża lub karmienie piersią.
Zobacz też:
Małżowiny nosowe – przerost małżowin nosowych to problem wielu pacjentów. Na czym polega przeprowadzenie zabiegu korekcji?

Cieniowanie twarzy kwasem hialuronowym – koszt zabiegu

Wolumetria twarzy obejmuje większą powierzchnię niż inne zabiegi kwasem hialuronowym, na przykład powiększanie ust. Z tego względu jest też droższa. Dokładna cena zależy w dużej mierze od gabinetu, do którego się zapisujesz oraz od konkretnego rodzaju użytego preparatu. Przeciętnie jest to koszt wysokości około 1200-3000 zł. To wcale nie wygórowana cena za natychmiastowy efekt młodzieńczego wyglądu!

Wolumetria twarzy pozwala odwrócić bieg czasu i przeciwdziałać grawitacji. Biorąc pod uwagę jakość i trwałość efektów, koszt zabiegu nie jest szczególnie wygórowany. Wolumetria trwa bardzo krótko i jest całkowicie bezpieczna. Każda kobieta i mężczyzna mogą z niej skorzystać. Umów się do sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, aby cieszyć się niesamowitymi efektami odmłodzenia twarzy.Powiązane artykuły: