Pod nazwą lifting twarzy kryją się rozmaite zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym można wyeliminować nadmiar obwisłych tkanek twarzy, poprawić jej owal i jędrność, a także zmniejszyć widoczność oznak starzenia się. Mogą one uwidocznić się już nawet w okolicach 25. roku życia, aczkolwiek bardziej dostrzegalne są u osób powyżej 40. roku życia. Z tego względu lifting twarzy to ciekawa propozycja dla ludzi w różnym wieku. Przeczytaj, jak przeprowadza się lifting twarzy!

Lifting twarzy – na czym polega?

lifting zabieg

Pierwsze oznaki starzenia się skóry możesz próbować zwalczać na różne sposoby – np. wykonując masaż twarzy lub sięgając po odpowiednio dobrane kosmetyki. Jednak nie zawsze okazują się one skuteczne, dlatego sporą popularnością cieszy się lifting twarzy, który nie kosztuje wiele. Lifting twarzy to zabieg polegający na łagodzeniu objawów starzenia się skóry. Opiera się on na naciągnięciu i usunięciu nadmiaru skóry twarzy w taki sposób, że znikają z niej zmarszczki i zyskuje ona owal.

Dla kogo jest lifting twarzy?

lifting spojrzenie

Lifting twarzy to zabieg, który można przeprowadzić prawie u każdej osoby, której przeszkadzają objawy starzejącej się twarzy. To świetne rozwiązanie szczególnie dla posiadaczy cer dojrzałych o wyraźnie widocznej utracie jędrności i gęstości oraz zaburzonym owalu twarzy. Specjaliści informują również o innym wskazaniu do wykonania liftingu twarzy – nagromadzeniu się wiotkiej skóry w okolicach żuchwy i/lub podbródka, w kącikach oczu bądź ust, a także łukach brwiowych. Nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, choć najczęściej na taką operację decydują się osoby w wieku od 45 do 60 lat.

Jakie mogą być przeciwwskazania do liftingu twarzy?

Podczas liftingu twarzy dochodzi do naruszenia powłok skórnych, dlatego istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Rzecz jasna największe obostrzenia dotyczą chirurgicznego liftingu. Główne przeciwwskazania to:

  • ciąża i laktacja;
  • choroby układu oddechowego;
  • cukrzyca;
  • choroby zakrzepowo-zatorowe;
  • choroby nowotworowe;
  • ogólny zły stan zdrowia.

Jeśli natomiast rozważasz nieinwazyjne metody liftingu twarzy, to wiedz, że przeciwwskazaniem może być uczulenie na kwas hialuronowy (lub inny składnik znajdujący się w preparacie), łuszczyca oraz epilepsja.

Jakie są największe zalety zabiegu liftingu twarzy?

Lifting twarzy jest zabiegiem, dzięki któremu możesz otrzymać lepsze samopoczucie i wygląd. Niestety uniknięcie nieestetycznych zmarszczek i bruzd w okolicach oczu, ust, czy na policzkach bywa bardzo trudne. Te natomiast dodają lat i sprawiają, że twarz wygląda na bardzo smutną. Decydując się na naciąganie skóry twarzy, możesz wyeliminować tego typu problemy. W ten sposób odmłodzisz się nawet o 10 lat, zyskując młody i świeży wygląd twarzy oraz redukując zmarszczki na różnych partiach twarzy. Dodatkowo wiedz, że prawidłowo wykonany zabieg zmienia rozkład objętości twarzy – na nowo staje się pełniejsza na górze, a skóra robi się napięta, dzięki czemu ma radosny wygląd.

Jakie są rodzaje liftingu twarzy?

lifting igła

Zanim zdecydujesz się na lifting twarzy, to musisz wiedzieć, że tego typu zabiegi dzielą się na inwazyjne i nieinwazyjne, zatem pacjenci mają duży wybór. Niezależnie jednak od tego, jakie rozwiązanie wybierzesz, pamiętaj, że zawsze konieczna jest szczegółowa kwalifikacja lekarska, podczas której zostanie dobrany odpowiedni rodzaj zabiegu oraz zostaną wykluczone ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania.

Inwazyjny lifting twarzy

Polega na nacięciu przez chirurga plastyka skóry twarzy na skroni, wzdłuż linii włosów oraz za i przed uchem. W tych obszarach specjalista naciąga skórę w taki sposób, że możliwe jest odzyskanie właściwego konturu twarzy. Takie działanie wiąże się z powstaniem nadmiaru skóry, który podczas zabiegu jest usuwany. Po jego wykonaniu zakładane są cienkie szwy w miejscach nacięć. Efekt liftingu jest widoczny po upływie pół roku od zabiegu (gdy ustąpi opuchlizna). Dodatkowo wiedz, że jedną z największych zalet chirurgicznego liftingu twarzy jest trwałość uzyskanych rezultatów. Zwykle niepotrzebne jest powtarzanie zabiegu nawet przez kilkanaście kolejnych lat!

Zobacz też:
Brwi permanentne – koniec z codziennym malowaniem! Zalety i przeciwwskazania

Nieinwazyjny lifting twarzy

Alternatywą dla liftingu chirurgicznego są nieinwazyjne metody liftingu twarzy. Jedną z ciekawszych propozycji jest lifting wolumetryczny, który polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy, mlekowy lub hydroksyapatyt wapnia w głębsze warstwy twarzy. Dzięki wolumetrii możliwe jest m.in.:

  • uniesienie opadających policzków;
  • wypełnienie zmarszczek pod oczami;
  • modelowanie linii żuchwy i podbródka;
  • redukcja mniejszych zmarszczek.

Efekty wolumetrii można dostrzec praktycznie od razu po wykonaniu zabiegu i utrzymują się one przez około 6 miesięcy.

A może nici liftingujące?

Interesującą propozycją, jeśli chodzi o nieinwazyjne metody liftingu twarzy, są nici liftingujące. To równie popularny zabieg, podczas którego dochodzi do wstrzyknięcia w głębokie warstwy skóry dość długich nici hialuronowych. Zabieg z użyciem nici pozwala na uniesienie kącików ust, napięcie skóry oraz podniesienie owalu twarzy. Podobnie jak w przypadku wolumetrii efekty liftingu twarzy są widoczne od razu, a utrzymują się średnio 12 miesięcy.

Co wybrać – inwazyjny czy nieinwazyjny lifting twarzy?

W wielu przypadkach okazuje się, że nieinwazyjne metody na lifting twarzy są równie skuteczne co chirurgiczny lifting. Zdecydowanie jedną z największych zalet tych pierwszych jest to, że zabiegi są mniej bolesne, występuje niższe ryzyko powikłań, a i czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy. Niestety nie ma rzeczy idealnych – wybierając je, trzeba pamiętać o ich powtarzaniu średnio co 1–1,5 roku.

Jak jest cena liftingu twarzy?

lifting efekt

Jeśli chcesz zdecydować się na lifting twarzy, to na pewno interesuje cię cena takiego zabiegu. Wiedz jednak, że nie da się jednoznacznie określić jego kosztu, ponieważ jest on uzależniony m.in. od tego, jaka powierzchnia zostanie poddana zabiegowi, a także jaką wybierzesz klinikę. Jednakże lifting twarzy średnio kosztuje około 9 000 zł. To duży wydatek, dlatego pamiętaj, że zwykle istnieje możliwość rozłożenia go na raty, dzięki czemu zabieg nie obciąży zbytnio twojego budżetu domowego.

Gdzie wykonać lifting twarzy?

Niezależnie od tego, jaki wybierzesz rodzaj liftingu, pamiętaj, aby korzystać wyłącznie z usług oferowanych przez lekarzy – specjalistów medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej zatrudnionych w renomowanych klinikach, bowiem jedynie wtedy masz gwarancję, że zabieg zostanie przeprowadzony całkowicie bezpiecznie z wykorzystaniem sprawdzonych i nowoczesnych materiałów oraz narzędzi.

Wiesz już, na czym polega lifting twarzy oraz jakie są jego rodzaje. Jeśli zatem zauważysz u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, to nie panikuj, ponieważ to zupełnie normalne. Na szczęście medycyna estetyczna, kosmetologia, a przede wszystkim chirurgia plastyczna może pomóc ci skutecznie zatrzymać młodość. Rozważ wszystkie podane przez nas możliwości i wybierz dla siebie najlepszą opcję. Pamiętaj także, aby swój wybór skonsultować ze specjalistą!Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2022