Wystarczy seria kilku zabiegów, aby już nigdy nie musieć przejmować się zbędnym owłosieniem. Czuj się codziennie piękną i zadbaną osobą bez sięgania po maszynkę czy wosk. Dość wysoki początkowy koszt szybko ci się zwróci, gdy okaże się, że nie musisz więcej kupować innych produktów do golenia się i tracić nadmiaru czasu na tego typu zabiegi. Sprawdź, czy laserowe usuwanie owłosienia jest odpowiednie dla ciebie! Poznaj też wszystkie przeciwwskazania oraz cenę.

Na czym polega laserowe usuwanie włosów?

Laserowe usuwanie włosów jest stosunkowo prostym procesem. Głowica urządzenia jest przykładana do miejsca, w którym klient chce pozbyć się włosów. Następnie wykonywany jest tzw. strzał, który polega na wprowadzeniu wiązek światła, w głąb skóry. Wiązka zaś jest pochłaniana przez melaninę zawartą w cebulce włosa, zmieniając ją w energię cieplną. W efekcie cebulki są unicestwiane. 

To właśnie dzięki temu jest to tak skuteczny sposób. Po wykonaniu tego zabiegu włosy po prostu przestają istnieć. Należy jednak wziąć pod uwagę, że do pełnego efektu zwykle nie wystarcza jeden zabieg.

Usuwanie włosów laserem – tego nie rób przed zabiegiem!

Chcesz przygotować się do zabiegu już teraz? Jeśli tak, przestań używać depilatora lub wosku. Włosy nie mogą być wyrywane przez minimum 4 tygodnie do daty planowanego zabiegu. Tylko w ten sposób wykonanie go w bezpieczny sposób będzie możliwe. Ponadto zapobiegniesz też poważnym podrażnieniom skóry. W końcu w takiej sytuacji dochodzi do naruszenia całego naskórka, co, szczególnie w przypadku bardziej wrażliwych osób, może wiązać się z naprawdę nieprzyjemnymi efektami.

Laserowe usuwanie owłosienia – musisz odpowiednio się przygotować

Jeśli chcesz usunąć owłosienie za pomocą lasera, musisz się do tego odpowiednio przygotować. Wszystkie wskazówki powinny zostać ci przekazane przez osobę, która będzie wykonywać zabieg. 

Zwykle jednym z podstawowych elementów będzie ogolenie nóg za pomocą maszynki dzień przed lub w dzień zabiegu. Laserowe usuwanie owłosienia będzie najskuteczniejsze wtedy, gdy włosy będą krótkie. Wykonaj to jednak ostrożnie. Staraj się jak najmniej naruszyć swoją skórę, ponieważ już sam zabieg może zadziałać na nią dość drażniąco. Jeśli masz wątpliwości, nie wahaj się zapytać o to swojego kosmetologa.

Golenie laserowe – nie musisz martwić się o higienę i bieliznę

Często na golenie laserowe klienci wybierają się po pracy, dlatego zwykle obawiają się o higienę własnego ciała. Czy nie będą zbyt spoceni? Jeśli również się o to martwisz, dowiedz się, czy w twoim salonie znajduje się prysznic. Wtedy możesz swobodnie skorzystać z niego przed wykonaniem zabiegu, zapewniając komfort zarówno sobie, jak i osobie, która będzie wykonywać depilację. Nie musisz także martwić się o odpowiednią bieliznę. Profesjonalny salon powinien zapewniać ci ją, jeśli będzie wymagana do zabiegu, np. gdy chcesz poddać depilacji okolice bikini.

Usuwanie laserowe włosów a wstyd

Coraz więcej kobiet z powodów higienicznych chce pozbyć się owłosienia w miejscach intymnych, jednak powstrzymuje je przed tym wstyd. Warto jednak uświadomić sobie, że nie jest to coś, o co musisz się martwić. Laserowe usuwanie włosów w okolicach bikini jest naprawdę popularnym zabiegiem i osoba, która je wykonuje, jest przyzwyczajona do wyglądu ludzkiego ciała. 

Chcesz jednak czuć się komfortowo? Unikaj takiego zabiegu w czasie miesiączki. Choć nie jest to zakazane, nie da się ukryć, że będziesz czuć się swobodniej poza tym okresem. 

Trwałe usuwanie owłosienia – czy są jakieś przeciwskazania?

Laserowe usuwanie owłosienia jest zabiegiem stosunkowo prostym i niezbyt inwazyjnym, dlatego przeciwwskazań jest naprawdę niewiele. Nie da się jednak ukryć, że istnieją. Co się do nich zalicza? Przede wszystkim:

  • trwająca ciąża;
  • choroba skóry, np. bielactwo nabyte;
  • widoczne uszkodzenia skóry.
Zobacz też:
Depilacja twarzy bez tajemnic. Jak skutecznie usuwać niechciane owłosienie z twarzy – wąsika lub brody? Depilacja w domu? Pozbądź się włosków z twarzy

Z tego powodu najpierw szczerze porozmawiaj z kosmetologiem lub dermatologiem, który sprawdzi, czy twoja skóra nadaje się do poddania depilacji laserowej. Nigdy w takim przypadku nie zatajaj faktów! Może to tylko spowodować problemy w trakcie lub po trwałym usuwaniu owłosienia.

Stosuj się do zaleceń kosmetologa po zabiegu

Po zabiegu osoba, która go wykonała, powinna przekazać ci zalecenia dotyczące pielęgnacji skóry. Pamiętaj, aby zawsze bezwzględnie się do nich stosować i w trakcie kuracji nie stosować innych kosmetyków. 

Zazwyczaj profesjonalista będzie proponować balsam, który łagodzi podrażnienie i zadba o odpowiedni poziom nawilżenia twojej skóry. Stosuj go zgodnie z zaleceniami, aby twoje ciało mogło jak najszybciej dojść do siebie. Stosujesz regularnie inne kosmetyki i boisz się, że ich odstawienie wpłynie negatywnie na twój wygląd? Zawsze możesz się zapytać o to, czy możesz je wykorzystywać, lub po jakim czasie możesz ponownie je wprowadzić.

Laserowe usuwanie owłosienia – efekty

Laserowe usuwanie owłosienia może spowodować powstanie zaczerwienienia, opuchlizny lub rumienia, które mogą utrzymywać się do 48 godzin. Włosy nie znikną natychmiast. Będą wykruszać się ze skóry w ciągu kolejnych 3 tygodni, dlatego nie oczekuj natychmiastowego efektu. 

Jeśli właśnie chcesz wyjechać na wakacje, lepiej odłóż cały proces na późniejszy termin. Unikaj w tym czasie ekspozycji na słońce oraz solarium, a także stosuj kremy z wysokim filtrem. Najlepiej zrobisz, wprowadzając je jeszcze miesiąc przed zabiegiem, jednak dla pewności zapytaj o to swojego kosmetologa.

Laserowe usuwanie owłosienia – ile potrzeba powtórzeń?

Laserowa depilacja działa jedynie na te włosy, które są właśnie w fazie wzrostu. Z tego powodu pojedyncza sesja nie da ci pełnych efektów i musisz przygotować się na większą ilość powtórzeń. Zwykle zabieg ten wykonuje się w 4-5 seriach, w odstępie kilku tygodni każdy. Dzięki temu zostanie zniszczona jak największa liczba cebulek włosów, co z kolei sprawi, że już zawsze będziesz mógł cieszyć się pięknym i gładkim ciałem. Przygotuj się jednak na to, że twoja współpraca z salonem kosmetycznym będzie trwała co najmniej kilka kolejnych miesięcy.

Depilacja laserowa a cena

Ile kosztuje depilacja laserowa? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, ponieważ koszty są zależne od tego, jak dużą powierzchnię chcesz poddać depilacji. Ponadto wiele zależy też od tego, czy chcesz wykupić pojedynczy zabieg, czy całą serię. Ta zwykle jest nieco tańsza. 

Na przykład, jedna sesja depilacji łydek może kosztować ok. 240-300 zł. Z kolei wykupienie sześciu spotkań na raz może sprawić, że spadnie ona o kilkadziesiąt złotych za zabieg, pozwalając ci na dużą oszczędność. 

Musisz jednak pamiętać, że wiele będzie zależało też od miejsca, w którym chcesz wykonać zabieg. Jeśli interesuje cię cena depilacji laserowej, najlepiej sprawdzaj ją po prostu na bieżąco.

Laserowe usuwanie owłosienia — cennik nie jest najważniejszy!

Aby laserowe usuwanie owłosienia było w pełni bezpieczne, musi zostać wykonane przez profesjonalistę. Tylko wybierając odpowiedni salon, który dba o higienę oraz zatrudnia kompetentnych pracowników, możesz nie martwić się o bezpieczeństwo i efekt. Dlatego, nim zdecydujesz się na konkretne miejsce, zbierz opinię na jego temat. Sprawdź recenzje w mediach społecznościowych oraz dowiedz się, jakie doświadczenia mieli twoi znajomi. Postaw też na takiego kosmetologa, z którym po prostu dobrze ci się rozmawia i przy którym czujesz się pewnie. Cennik laserowego usuwania owłosienia nie powinien być dla ciebie kluczowy.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021