Tatuaże to obecnie bardzo popularna ozdoba ciała. Wzory, które tatuują sobie ludzie, nierzadko świadczą o ich zainteresowaniach, temperamencie i podejściu do życia. Jeżeli zastanawiasz się nad własną dziarą, zapoznaj się z poniższym artykułem. Poruszamy w nim temat kilku podstawowych stylów tatuażu oraz podsuwamy najczęściej wybierane wzory.

Styl tatuażu – który wybrać?

Wybór stylu tatuażu to pierwsza i zarazem najważniejsza decyzja. Dobrze, aby sposób wykonania dziary był zgodny z twoim charakterem i sposobem życia.

Stylów tatuażu jest wiele; my przedstawiamy 5 najpopularniejszych.

Tradycyjny styl

Styl tradycyjny nawiązuje do wczesnych amerykańskich tatuaży. Charakteryzuje się prostym wyglądem i wyraźnymi kolorami. Osoby z tradycyjnymi tatuażami sprawiają wrażenie buntowniczych, idących pod prąd.

Każdy wzór może zostać wykonany w tradycyjnym stylu; najczęściej spotyka się czaszki, zwierzęta lub ludzi.

Watercolor – styl akwarelowy

Wzory imitujące malunki wykonane akwarelami to prawdziwy hit! Rysunki na skórze do złudzenia przypominają maźnięcia farby. Te tatuaże mogą przyjmować formę zarówno abstrakcyjną, jak i realistyczną.

Jeśli zdecydowałeś się na tatuaż akwarelowy, poszukaj profesjonalisty z dużym doświadczeniem. Ten styl wymaga wprawy i kunsztu.

Dotwork

Styl dotwork staje się coraz popularniejszy wśród wielbicieli tatuażu. Pełen wzór osiąga się za pomocą licznych kropek. Rozłożenie ich w odpowiedniej odległości pozwala na osiągnięcie wrażenia cienia. Dzięki temu tatuaż ma w sobie charakterystyczną głębię.

Zobacz też:
Trądzik na plecach – skąd się bierze? Jak go pokonać?

Dotwork bardzo często wykorzystuje się przy tatuowaniu kwiatowych wzorów. Często jest też łączony z geometrycznymi wzorami w stylu blackwork, który omawiamy poniżej.

Blackwork – styl dla odważnych

Czarny tatuaż w stylu blackwork to propozycja dla pewnych siebie osób, które kochają minimalizm i jednocześnie lubią wzbudzać zainteresowanie. Blackwork najczęściej przedstawia geometryczne kształty, które współgrają z dotworkiem. W niektórych przypadkach styl przybiera po prostu formę zafarbowanej na czarno skóry. W blackwork widać wyraźne wpływy tatuaży plemiennych.

Realizm w tatuażach

Realizm (a czasami wręcz hiperrealizm) to bardzo trudny, ale i jednocześnie efektowny styl tatuażu. Artyści, którzy specjalizują się w tej technice, są w stanie z dużą dokładnością odwzorować na skórze zwierzęta, ludzi czy motywy roślinne.

Wiele osób tatuuje sobie podobiznę kogoś bliskiego lub ukochanego zwierzęcia właśnie w tym stylu. Popularne są także portrety celebrytów.

Rodzaje tatuaży – wzory

Wzory tatuaży – imiona bliskich

Tatuaże w formie napisu, szczególnie imion bliskich, są bardzo popularne. Osoby, które decydują się na wykaligrafowanie ich na swoim ciele, to najczęściej zakochani tatuujący sobie imię drugiej połówki oraz rodzice. Imię dziecka ma przypominać o potomstwie i przywoływać miłe wspomnienia.

Motywy tatuaży – zwierzęta

Zwierzęta są jednym z częściej tatuowanych na skórze motywów. To zasługa tego, że prezentują się dobrze w niemal każdym stylu. Wiele osób tatuuje swoje domowe zwierzaki – psy, koty czy świnki morskie. Inni wolą dzikie stworzenia, np. wilki, lwy i tygrysy. 

Wielbiciele mniejszych kolorowych wzorów stawiają na owady. Bardzo popularne są motyle, pszczoły oraz ładne chrząszcze. Osoby, które mają w sobie odrobinę dziecięcej fantazji, często wybierają stworzenia mityczne takie jak jednorożce czy smoki.

Zobacz też:
Blizna przerostowa – co warto o niej wiedzieć?

Przykłady tatuaży z motywem serca

Serce to bardzo powszechny motyw tatuażu. Zdobi przeważnie ciała zakochanych oraz osób o romantycznej naturze – serce symbolizuje gorące, pełne pasji oraz miłości uczucie. Jest to uniwersalny i ponadczasowy wzór. Styl, w którym zostanie wykonany, może być absolutnie dowolny.

Kompozycje kwiatowe w formie tatuażu

Kwiaty to wzór najchętniej wybierany przez kobiety (chociaż nie tylko). Przeważnie są to całe kompozycje zaprojektowane przez artystę wykonującego tatuaż. Szczególnie popularne są orchidee, róże, lilie oraz słoneczniki.

Tatuaże z motywem kwiatów najczęściej są tworzone w stylach takich jak:

  • realistyczny;
  • watercolor;
  • dotwork.

Propozycje tatuaży z motywem mandali

Wzór mandali przywędrował do nas z Dalekiego Wschodu. Od tamtej pory regularnie pojawia się w formie tatuażu. Mandala jest nie tylko pięknym wzorem, który przykuwa spojrzenia. To także wyraz głębokiej duchowości i zainteresowaniem buddyjską sztuką.

Zaletą tatuażu z mandalą jest także możliwość spersonalizowania wzoru. Profesjonalni artyści wykonujący te dzieła sztuki na ciele są w stanie zaprojektować zupełnie nowy i oryginalny kształt, który będzie należał wyłącznie do ciebie.

Wzory tatuaży – zdjęcia

Powiązane artykuły: