Tatuaże

Tatuaże damskie – dzieła sztuki na skórze. Co warto o nich wiedzieć?

Tatuaże damskie to coraz popularniejsza odmiana ozdoby. Małe i subtelne lub te od razu rzucające się w oczy – każdy jest piękny i wyjątkowy dla jego właścicielki. Przekonaj się, jakie wzory są modne i które miejsca na ciele są ozdabiane najczęściej.

Jeszcze nie tak dawno temu damskie tatuaże budziły sporo kontrowersji. Obecnie jednak ozdabianie swojego ciała w ten sposób przez kobiety staje się coraz popularniejsze. Nie ma żadnych wyznaczników co do rodzaju wzoru czy miejsca, w którym może zostać wykonany tatuaż. Mimo to u kobiet są popularne pewne obszary ciała i konkretne wzory do tatuowania – zapoznaj się z poniższym artykułem i przekonaj się, jakie!

Tatuaże damskie – wzory 

Tatuaze damskie dziela sztuki na skorze Co warto o nich wiedziec tatuaze damskie wzory

Obecnie tatuaże u kobiet nie budzą już takiego wzburzenia jak jeszcze kilkanaście lat temu. Mimo to wiele osób nadal kojarzy delikatne tatuaże damskie i przez większość czasu ukryte pod ubraniem. Jak naprawdę to wygląda?

Wiele pań rzeczywiście decyduje się na niewielkie oraz minimalistyczne wzory tatuaży. Kobiecość kojarzy się z łagodnością i subtelnością. Chociaż nic nie przeszkadza w wytatuowaniu na skórze dużych i wyraźnych wzorów, znaczna część kobiet ich unika. 

Jakie są zatem najpopularniejsze wzory tatuaży wśród płci pięknej?

  • Kwiaty – nic nie kojarzy się z klasyczną kobiecością tak jak florystyczne wzory. Szczególną popularnością cieszą się kwiaty lotosu, lawenda czy róże.
  • Zwierzęta – koty, pandy, motyle czy ptaki cieszą się szczególną popularnością wśród kobiet.
  • Mandala – piękne tatuaże damskie często przyjmują formę mandali. To motyw artystyczny wywodzący się ze sztuki buddyjskiej.
  • Gwiazdki – ten wzór, spopularyzowany przez Rihannę, jest jednym z najbardziej lubianych wzorów na kobiecej skórze.

Czy zrobienie tatuażu boli?

Kwestia bólu należy do jednej z częściej poruszanych przed wykonaniem wzoru na skórze. Rzeczywiście, w trakcie robienia tatuażu możesz odczuwać pewien dyskomfort. Płeć nie ma tutaj znaczenia – zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą odczuwać mniejszy lub większy ból podczas tatuowania.

Od czego zależy intensywność bólu? Chociaż to kwestia bardzo indywidualna, najczęściej wpływa na to obszar ciała, który jest tatuowany. Pewne miejsca, szczególnie te z mniejszą ilością tkanki mięśniowej i tłuszczowej, o gęstym rozmieszczeniu zakończeń nerwowych, będą bardziej wrażliwe na wkłucie igły.

W jakim miejscu zrobić tatuaż kobiecy?

Umiejscowienie tatuażu powinno zostać dokładnie przemyślane. Wiąże się to m.in. z mniejszym lub większym bólem podczas wykonywania wzoru czy wyborem techniki tatuowania. Pamiętaj, że wielu pracodawców nie pozwala na widoczne tatuaże!

Na jakie ulokowanie tatuażu decyduje się większość kobiet?

Tatuaże na rękę dla dziewczyn

Tatuaze damskie–dziela sztuki na skorze Co warto o nich wiedziec Tatuaze na reke dla dziewczyn

Dłoń i okolice nadgarstka to dość częste miejsce wybierane przez kobiety na tatuaż. Szczególnie popularne są wzory przedstawiające bransoletki lub pierścionki, imitujące prawdziwą biżuterię.

Warto jednak pamiętać, że dłonie i nadgarstki to fragmenty o bardzo cienkiej warstwie skórnej i licznych zakończeniach nerwowych. Ich tatuowanie może powodować znaczny dyskomfort.

Damski tatuaż na ramieniu 

Tatuaże na ramieniu są dość często spotykane wśród pań. Przyjmują formę zarówno pełnych rękawów, jak i mniejszych oraz delikatniejszych tatuaży. Ból przy tatuowaniu ramienia nie jest tak dotkliwy jak w przypadku tatuowania rąk.

Zobacz też:
Pomysły na tatuaże dla par o wzruszającym znaczeniu. Wzory dla zakochanych [cnt-year]

Damski tatuaż na łopatce

Plecy, a w szczególności okolice łopatek, to miejsce, bardzo chętnie wybierane przez panie na tatuaż. Niestety, ze względu na małą ilość tkanki tłuszczowej w tym obszarze ciała proces tatuowania może być niezbyt przyjemny.

Piękne tatuaże damskie pod biustem

Piękne tatuaże damskie pod biustem

Imitacja biżuterii, mandale czy rozłożyste kwiaty lotosu – to najczęstsze wzory tatuowane pod biustem. Pamiętać należy jednak, że ten proces być wyjątkowo bolesny – igła ma styczność z obszarem unerwionym, kośćmi i cienką warstwą skórną.

Modne tatuaże damskie na kostce

Tatuaż na kostce może prezentować się wyjątkowo efektownie. Nie zapominaj, że ze względu na cienką skórę w tym obszarze tatuowanie jest wyjątkowo bolesne.

Tatuaż damski a ciąża

Tatuaze damskie–dziela sztuki na skorze Co warto o nich wiedziec Tatuaz w ciazy

Wiele kobiet zastanawia się, czy ciąża ma wpływ na proces gojenia się tatuażu oraz jego wygląd. Nie istnieją wiarygodne badania, które wskazywałyby na negatywny wpływ tatuażu na płód. Mimo to jest kilka faktów, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o tatuowaniu w trakcie lub przed ciążą.

Tatuaż na brzuchu a zniekształcanie się wzoru

Kobiety, które wykonały tatuaż na brzuchu przed zajściem w ciążę, często niepokoją się ewentualnym zniekształceniem obrazka. Warto jednak pamiętać, że ludzka skóra jest bardzo elastyczna. Z tego względu nie trzeba przesadnie martwić się o zniekształcenie wzoru np. w przypadku przybrania na wadze.

Aby mieć pewność, że wzór pozostanie w nieskazitelnym stanie, pij dużo wody i smaruj się odpowiednimi specyfikami. Dzięki temu skóra zachowa odpowiednią elastyczność.

Mimo to kobietom, które mają zamiar zajść w ciążę, często odradza się tatuowanie brzucha – nie ze względu na rozciąganie skóry, a rozstępy.

Tatuaż na brzuchu a zniekształcanie się wzoru

Czy rozstępy mają wpływ na wygląd tatuażu?

Rozstępy są nazywane przez profesjonalistów największymi wrogami tatuaży i powodem, dla którego warto wstrzymać się z ozdabianiem brzucha. Rozstępy, które pojawią się w miejscu wzoru, najpewniej naruszą jego wygląd. Pozostawione ślady i zniekształcenia będzie można naprawić dopiero po przywróceniu skóry do pierwotnego stanu.

Wpływ tatuowania w ciąży na organizm matki

Znacząca większość profesjonalnych tatuażystów nie wyobraża sobie nanoszenia wzoru na ciało ciężarnej osoby. Takie działanie może skutkować zwiększonym krwawieniem i bólem w miejscu wykonania wzoru. Ponadto tatuaże w ciąży goją się znacznie gorzej.

Nie należy zapominać, że u niektórych osób organizm może negatywnie zareagować na proces tatuowania – zdarzają się podwyższona temperatura ciała, stan zapalny czy osłabienie. Szansa na pojawienie się wymienionych objawów znacznie wzrasta właśnie w czasie ciąży.

Tatuaże damskie – zdjęciaPowiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: