Jeszcze kilkanaście lat temu tatuaże u kobiet budziły pewne obiekcje. Dzisiaj jednak taka ozdoba ciała nikogo nie dziwi. Panie stanowią bardzo dużą część klientów gabinetów tatuażu. Szczególną popularnością cieszą się delikatne tatuaże damskie, na pierwszy rzut oka niewidoczne – łatwo ukryć je pod ubraniem. Jeżeli sama zastanawiasz się nad wytatuowaniem sobie ciekawego wzoru, zapoznaj się z poniższym artykułem. Podpowiadamy, które miejsca ich wykonania są najpopularniejsze wśród kobiet.

Małe tatuaże damskie – w którym miejscu wyglądają najlepiej?

Wybór miejsca na ciele, w którym zostanie wykonany tatuaż, jest nie mniej znaczący niż sam wzór. Weź pod uwagę czynniki takie jak:

 • unerwienie danego obszaru ciała;
 • twój próg bólu;
 • wymagania w miejscu pracy – widoczny tatuaż może stanowić problem w wielu biurach.

Ostatecznie liczą się oczywiście twoje oczekiwania. Niektóre panie są w stanie znieść nawet większy dyskomfort, aby uzyskać swój wymarzony wzór. Jakie miejsca sprawdzają się najlepiej w przypadku delikatnego tatuażu dla dziewczyny? Najpopularniejsze są dość wrażliwe obszary ciała, takie jak:

 • nadgarstek;
 • dłonie;
 • palec;
 • kostka;
 • stopa;
 • łopatka.

Małe wzory będą prezentować się szczególnie korzystnie także w miejscach mniej tkliwych – na przedramieniu czy brzuchu.

Małe delikatne tatuaże – styl wykonania

Artyści, którzy specjalizują się w wykonywaniu pięknych tatuaży na skórze, są w stanie pochwalić się szeroką gamą umiejętności. Dzięki temu możesz przebierać w wielu stylach i wybrać taki, który podoba ci się najbardziej. Małe tatuaże będą dobrze prezentować się w stylach takich jak:

 • watercolor (imitacja akwareli);
 • konturowy;
 • linearwork;
 • dotwork.
Zobacz też:
Elastyna i jej niezwykłe właściwości. Dowiedz się, jak z pomocą elastyny odmłodzić swój wygląd

Delikatny kobiecy tatuaż – przykładowe wzory i ich znaczenie

Najważniejsze jest wybranie, oprócz stylu i miejsca wykonania tatuażu, wzoru. Przed podjęciem decyzji przyjrzyj się symbolice poszczególnych motywów. Chociaż twój wzór może nieść za sobą przede wszystkim osobiste znaczenie, nie zaszkodzi zapoznać się z tym, jakie znaczenie przypisane jest poszczególnym tatuażom.

Serce

Tatuaż przedstawiający serce to najpopularniejszy symbol miłości. Może oznaczać zarówno przywiązanie do bliskiej osoby, jak i uczucie, którym darzysz życie i świat wokół ciebie.

Gwiazda

Gwiazdy doskonale to świetny wzór dla ambitnych i przebojowych kobiet. Symbolizują sięganie po marzenia i chęć odniesienia wielkiego sukcesu.

Motyl

Motyl jest symbolem duszy i oświecenia. Te zwierzęta doskonale sprawdzają się w formie delikatnego niewielkiego tatuażu w stylu watercolor np. na nadgarstku lub kostce.

Kwiaty

Małe subtelne tatuaże przedstawiające kwiaty cieszą się dużą popularnością wśród kobiet. Ich symbolika różni się w zależności od tego, na który gatunek się zdecydujesz. Róża oznacza miłość, lawenda: spokój i zdrowie, natomiast kwiat lotosu: duchowość.

Ważka

Coraz większym powodzeniem cieszą się małe tatuaże z motywem owadów. Ważka nie jest wyjątkiem. Symbolizuje ona nieśmiertelność i regenerację, dlatego chętnie tatuowana jest np. jako symbol wygranej z chorobą.

Kot

Kot to doskonały motyw dla wszystkich miłośniczek tych uroczych stworzeń. Niewielkie tatuaże z mruczkami prezentują się wyjątkowo elegancko. Kot oznacza tajemnicę, odwagę i niezależność.

Strzała

Niewielka strzałka często zdobi palce lub nadgarstki kobiet. Może symbolizować chęć szybkiego dotarcia do upragnionego celu. Niektórzy kojarzą ją natomiast ze strzałą Kupidyna, czyli nagłym gorącym uczuciem.

Wiele pań za pierwszym razem decyduje się na ciekawe, małe tatuaże. To delikatna i elegancka ozdoba ciała, która spodoba się każdemu – być może i ty się na nią zdecydujesz!

Zobacz też:
Pajączki na nogach – jak pozbyć się pękających naczyń na dobre?

Delikatne tatuaże damskie – zdjęcia

Powiązane artykuły: