Jeszcze kilkanaście lat temu tatuaże u kobiet budziły pewne obiekcje. Dzisiaj jednak taka ozdoba ciała nikogo nie dziwi. Panie stanowią bardzo dużą część klientów gabinetów tatuażu. Szczególną popularnością cieszą się delikatne tatuaże damskie, na pierwszy rzut oka niewidoczne – łatwo ukryć je pod ubraniem. Jeżeli sama zastanawiasz się nad wytatuowaniem sobie ciekawego wzoru, zapoznaj się z poniższym artykułem. Pióro, łapacz snów czy może kwiatek? Podpowiadamy, które miejsca ich wykonania są najpopularniejsze wśród kobiet.

Małe tatuaże damskie – w którym miejscu wyglądają najlepiej? Nadgarstek, kostka czy łopatka?

delikatne tatuaze damskie Male tatuaze damskie–w ktorym miejscu wygladaja najlepiej

Wybór miejsca na ciele, w którym zostanie wykonany tatuaż, jest nie mniej znaczący niż sam wzór. Weź pod uwagę czynniki takie jak:

  • unerwienie danego obszaru ciała;
  • twój próg bólu;
  • wymagania w miejscu pracy – widoczny tatuaż może stanowić problem w wielu biurach.

Ostatecznie liczą się oczywiście twoje oczekiwania. Niektóre panie są w stanie znieść nawet większy dyskomfort, aby uzyskać swój wymarzony wzór. Jakie miejsca sprawdzają się najlepiej w przypadku delikatnego tatuażu dla dziewczyny? Najpopularniejsze są dość wrażliwe obszary ciała, takie jak:

Malutkie tatuaże będą prezentować się szczególnie korzystnie także w miejscach mniej tkliwych – na przedramieniu czy brzuchu.

Damskie małe, delikatne tatuaże – styl wykonania najpopularniejszych wzorów

Artyści, którzy specjalizują się w wykonywaniu pięknych damskich tatuaży na skórze, są w stanie pochwalić się szeroką gamą umiejętności. Dzięki temu możesz przebierać w wielu stylach i wybrać taki, który podoba ci się najbardziej. Małe tatuaże będą dobrze prezentować się w stylach takich jak:

  • watercolor (imitacja akwareli);
  • konturowy;
  • linearwork;
  • dotwork.

Delikatny kobiecy tatuaż. Strzałka, ważka i róża, czyli przykładowe wzory. Co symbolizują?

Najważniejsze jest wybranie, oprócz stylu i miejsca wykonania tatuażu, wzoru. Przed podjęciem decyzji przyjrzyj się symbolice poszczególnych motywów. Chociaż twój delikatny wzór może nieść za sobą przede wszystkim osobiste znaczenie, nie zaszkodzi zapoznać się z tym, jakie znaczenie przypisane jest poszczególnym tatuażom.

Zobacz też:
Usuwanie tatuażu – wszystko, co musisz wiedzieć przed przystąpieniem do takiego zabiegu

Serce

delikatne tatuaze damskie serce

Tatuaż przedstawiający serce to najpopularniejszy symbol miłości. Może oznaczać zarówno przywiązanie do bliskiej osoby, jak i uczucie, którym darzysz życie i świat wokół ciebie.

Gwiazda

Gwiazdy doskonale to świetny wzór dla ambitnych i przebojowych kobiet. Symbolizują sięganie po marzenia i chęć odniesienia wielkiego sukcesu.

Motyl

delikatne tatuaze damskie motyl

Motyl jest symbolem duszy i oświecenia. Te zwierzęta doskonale sprawdzają się w formie delikatnego niewielkiego tatuażu w stylu watercolor np. na nadgarstku lub kostce.

Kwiaty

Małe subtelne tatuaże przedstawiające kwiaty cieszą się dużą popularnością wśród kobiet. Kwiatowa symbolika różni się w zależności od tego, na który gatunek się zdecydujesz. Róża oznacza miłość, lawenda: spokój i zdrowie, natomiast kwiat lotosu: duchowość.

Ważka

Coraz większym powodzeniem cieszą się małe tatuaże z motywem owadów. Ważka nie jest wyjątkiem. Symbolizuje ona nieśmiertelność i regenerację, dlatego chętnie tatuowana jest np. jako symbol wygranej z chorobą.

Kot

Kot to doskonały motyw dla wszystkich miłośniczek tych uroczych stworzeń. Niewielkie tatuaże z mruczkami prezentują się wyjątkowo elegancko. Kot oznacza tajemnicę, odwagę i niezależność.

Strzała

Niewielka strzałka często zdobi palce lub nadgarstki kobiet. Może symbolizować chęć szybkiego dotarcia do upragnionego celu. Niektórzy kojarzą ją natomiast ze strzałą Kupidyna, czyli nagłym gorącym uczuciem.

Wiele pań za pierwszym razem decyduje się na ciekawe, małe tatuaże. To delikatna i elegancka ozdoba ciała, która spodoba się każdemu – być może i ty się na nią zdecydujesz!

Delikatne tatuaże damskie – zdjęcia i inspiracje na minimalistyczny tatuaż dla kobiety

delikatne tatuaze damskie galeria 1Delikatne tatuaże damskie – Agata M.

delikatne tatuaze damskie galeria 2Delikatne tatuaże damskie – Karolina K.

delikatne tatuaze damskie galeria 3Delikatne tatuaże damskie – Dorota S.

delikatne tatuaze damskie galeria 4Delikatne tatuaże damskie – Nina G.

delikatne tatuaze damskie galeria 5Delikatne tatuaże damskie – Ania I.

delikatne tatuaze damskie galeria 6Delikatne tatuaże damskie – Magda T.

delikatne tatuaze damskie galeria 7Delikatne tatuaże damskie – Emilia B.

delikatne tatuaze damskie galeria 8Delikatne tatuaże damskie – Sylwia G.

delikatne tatuaze damskie galeria 9Delikatne tatuaże damskie – Ola D.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022