Tatuaż kotek – wzór dla wielbicieli wszystkich mruczków. Znaczenie i realistyczne wzory kotów na tatuaż. Czego symbolem może być czarny kot?

Tatuaż kotek jest bardzo popularnym wzorem. Te zwierzęta zdobią ciała zarówno opiekunów, jak i osób, które są zafascynowane tajemniczą naturą mruczków. Poznaj przykładowe wzory tatuaży z ich podobiznami i sprawdź, jaką symbolikę ma kot w kulturze.

atuaż kotek – wzór dla wielbicieli wszystkich mruczków. Znaczenie i wzory kotów na tatuaż

Kot to jedna z najbardziej skomplikowanych i tajemniczych istot, jakie znamy. Chociaż skojarzenia z tymi zwierzętami nie zawsze są pozytywne, obecnie coraz więcej osób przekonuje się o wyjątkowości mruczków. Jednym ze sposobów na pokazanie swojego umiłowania dla zwierząt jest wytatuowanie sobie wzoru z kotkiem. Tatuaż ten z pewnością powie wiele o swoim właścicielu. Zapoznaj się z poniższym artykułem, a dzięki niemu poznasz przykładowe wzory „kocich” tatuaży i dowiesz się, jakie symboliczne znaczenie ma to stworzenie w naszej kulturze.

Symbolika kotów w kulturze. Jakie mają znaczenie?

Symbolika kotow w kulturze

Koty jako gatunek miały niezwykle trudną historię. W czasach starożytnych, a niekiedy także we wczesnym średniowieczu, grały bardzo dużą rolę, a niekiedy traktowano je wręcz jak święte zwierzęta. Jednak chrystianizacja i wpływ dawnego Kościoła Katolickiego sprawiły, że koty zaczęto postrzegać jako stworzenia demoniczne i złe. Miliony zwierząt zostały przez to skazane na niepotrzebne cierpienie.

Zabobony dotyczące kotów powoli odchodzą w niepamięć. Mimo to symbolika tych zwierząt nadal pozostaje niejednoznaczna w naszej kulturze. Wizerunek kota może być odebrany jako coś pozytywnego. To cechy takie jak:

 • niezależność,
 • wdzięk,
 • elegancja,
 • odwaga,
 • rezolutność.

Inne skojarzenia z kotami są raczej negatywne:

 • drapieżność,
 • lenistwo,
 • egoizm.

Warto nadmienić, że osoby, które decydują się na ozdobienie ciała wizerunkiem mruczka, nie asocjują ich z wrogą symboliką. Wręcz przeciwnie! Wielu właścicieli takiego wzoru kocha koty i stara się zwalczać związane z nimi szkodliwe stereotypy.

Tatuaże z kotami – wzory dla każdego

Dużą zaletą wzorów z wizerunkiem kotów jest fakt, że mogą być wykonane w różnym stylu. Wystarczy odrobina wyobraźni i konsultacja z artystą, aby stworzyć oryginalny tatuaż, dostosowany do twoich wymagań. 

Jakie koty są tatuowane najczęściej?

Czarny kot – tatuaż dla wielbicieli elegancji

Sylwetka czarnego kota to największa klasyka i zarazem doskonały pomysł na tatuaż. Zwierzęta w tym kolorze, niegdyś utożsamiane z magią i czarnoksięstwem, nadal zachowały pewną dozę tajemniczości. Tatuaż „czarny kot” jest lubiany w szczególności przez młode kobiety. Preferowane są wzory zarówno realistyczne, jak i te bardziej subtelne, składające się z zaledwie kilku linii. Takie rysunki prezentują się naprawdę elegancko i jednocześnie niekrzykliwie.

Tatuaże z wizerunkiem własnego kota

Jest to propozycja dla opiekunów mruczków, którzy chcą w ten sposób na zawsze utrwalić portret swojego przyjaciela. Takie tatuaże najczęściej są przedstawiane w formie realistycznej lub kreskówkowej. Profesjonalni tatuatorzy potrafią stworzyć wzory do złudzenia oddające nie tylko wygląd, ale i charakter danego zwierzaka! Takie małe i kocie dzieło sztuki na skórze z pewnością cię ucieszy!

Zobacz też:
Tatuaże na nadgarstku. Poznaj najciekawsze pomysły na tatuaż i wybierz najlepszy dla siebie

Minimalistyczne tatuaże z kotami

Wiele osób zamiast dużych i wyraźnych wzorów wybiera te mniejsze i bardziej subtelne. Tatuaż z kotem w minimalistycznym stylu jest właśnie dla nich! Jeżeli i ty rozglądasz się za delikatnym wzorem, który nie rzuca się w oczy, sylwetka mruczka będzie odpowiednim wyborem.

Hiperrealistyczny tatuaż z wizerunkiem kota

Hiperrealistyczny tatuaz z wizerunkiem kota

Hiperrealistyczne tatuaże z kotami są idealne dla prawdziwych wielbicieli tych stworzeń. Oddanie najdrobniejszych szczegółów mruczka wymaga ogromnych umiejętności i doświadczenia tatuatora – upewnij się zatem, że wybierasz profesjonalistę.

Niektórzy artyści, którzy chcą nadać wzorowi głębię i jeszcze bardziej urealnić swoje dzieło, decydują się na projekt w stylu 3D. Wymaga to tatuowania pod odpowiednim kątem i z wykorzystaniem cieniowania. To wymagająca praca, ale efekt naprawdę robi wrażenie!

Tatuaże z kotami – wybierz odpowiednie miejsce na ciele

Wielkość i umiejscowienie wzoru z kotem na skórze zależą od twojego własnego upodobania. Do bardzo popularnych miejsc na tatuaż z mruczącym przyjacielem należą przedramię i nadgarstek. Kotek na kostce czy w pobliżu karku to także dość częsty widok. Chociaż prezentują się one efektownie, decyzję podejmij po przeanalizowaniu kilku ważnych czynników.

Twoja odporność na ból

Nie zapominaj, że pewne miejsca na naszym ciele są bardzo delikatne. Wbijanie w nie igły maszynki do tatuowania może być zatem bardzo bolesnym doświadczeniem. Wielkość i styl wzoru także mają tu znaczenie. Duży tatuaż z realistyczną sylwetką kota będzie wymagał więcej pracy artysty, co wydłuży bolesną sesję.

Wyjątkowo bolesne miejsca na tatuaż to na przykład:

 • stopy,
 • okolice żeber,
 • łokcie,
 • pachwiny.

Bolesne mogą być także kotki na kostce czy dłoniach. Przed wykonaniem wzoru warto dobrze przemyśleć miejsce, w którym ma się znaleźć – w przeciwnym wypadku to doświadczenie może być wyjątkowo nieprzyjemne.

Zasady w pracy

Przed udaniem się do salonu tatuażu sprawdź, czy w twojej pracy nie istnieją określone zasady, które dotyczą ozdób ciała. Wiele firm nadal nie zezwala na widoczne wzory, szczególnie te świadczące usługi bezpośrednio dla klientów.

Upewnij się zatem, jak sytuacja wygląda w twojej pracy. Może się okazać, że nawet niewielki tatuaż z kotkiem, ale na widoku, zdecyduje o twoim zatrudnieniu!

Tatuaż kotek może być niezwykłą i piękną ozdobą ciała. To jeden ze wzorów, który pozwala na dużą dowolność – pole do manewru jest tu niemal nieograniczone!

Tatuaż kotek – inspiracje

tatuaz kotek galeria 1Tatuaż kotek – Kacper L.

tatuaz kot galeria3Tatuaż kotek – Magda U.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: