Tatuaże na nadgarstku, jak również te w każdym innym miejscu, mogą pełnić różne funkcje. Ozdabiają ciało, ale często też stanowią symbol, który przedstawia ważne dla danej osoby treści. Z tego powodu, wybierając tatuaż na nadgarstek, poza kwestiami estetycznymi warto kierować się również symboliką, stylem życia i szeroko pojętymi zainteresowaniami.

Wzory tatuaży na rękę – wybór delikatnych i modnych tatuaży damskich

Tatuaze na nadgarstku Poznaj najciekawsze pomysly na tatuaz i wybierz najlepszy dla siebie Damskie tatuaze na reke

Kobiety bardzo często wybierają damskie tatuaże na rękę, zwykle w okolicach nadgarstka. Nic w tym dziwnego, gdyż w tym miejscu motywy prezentują się wyjątkowo subtelnie. Szeroki wybór wzorów i pomysłów na tatuaż na nadgarstku dla kobiet sprawia, że mimo popularności tego miejsca, motyw będzie prezentował się oryginalnie. 

Motywy roślinne 

Tatuaże – kwiaty, drzewa, zioła, liście… Trzeba przyznać, że tatuaż z motywem roślinnym pozostawia ogromne pole do popisu, zarówno dla jego posiadacza, jak i wykonawcy. Ciekawostką jest to, że każda roślina ma swoje właściwości, w związku z czym taki tatuaż może mieć potężną symbolikę.

Motywy zwierzęce

Nadgarstek to świetne miejsce na to, by uhonorować swojego ukochanego pupila. Może to być wzór w postaci psiej łapki lub minimalistyczny tatuaż kota. Sprawdzi się też niewielki wzór symbolizujący zwierzę mocy lub takie, które z jakichś powodów cię fascynuje.

Napisy

Damskie tatuaże na rękę - napis

Napis jako tatuaż to motyw uniwersalny. Sprawdzi się również jako tatuaż damski na nadgarstek. Jeśli chcesz cieszyć się oryginalnym tatuażem w postaci napisu, możesz spróbować go przetłumaczyć na inne języki. Do tego subtelna czcionka – i pomysł na damski tatuaż na rękę gotowy.

Symbole

Symbole w formie tatuażu to temat niezwykle obszerny. Z łatwością można odnaleźć je w Internecie. Prezentują się tajemniczo i mogą przedstawiać dosłownie wszystko. Dzięki temu możesz dobrać odpowiedni wzór do swoich zainteresowań lub wartości, które cenisz.

Bransoletki

Tatuaż – bransoletka na nadgarstku to bardzo kobiecy i zmysłowy wybór. Co ciekawe, takie tatuaże mogą łączyć w sobie urok mandali, roślin, koralików, koronki, a nawet symboli. Dzięki temu, tatuaże – bransoletki mogą występować w różnych rozmiarach i mniej lub bardziej rozbudowanych formach.

Tatuaż męski na nadgarstku – modne wzory

Świetnym pomysłem dla panów będzie tatuaż męski na nadgarstku. W przypadku mężczyzn tatuaże takie są nieco większe i mniej delikatne.

Tatuaże oldschoolowe

Na męskim nadgarstku bardzo dobrze sprawdzą się tatuaże typu old school. W takiej kreacji można przedstawić dosłownie każdy wzór. Mogą to więc być symbole, rośliny, zwierzęta, przedmioty, a nawet postaci.

Symbole

Symbole świetnie sprawdzą się jako tatuaż na nadgarstku również dla mężczyzn. W tym przypadku mogą być one nieco większe, z wykorzystaniem solidnej, grubej kreski. Tatuaże – symbole można też z łatwością połączyć z innymi motywami.

Motywy roślinne i zwierzęce

Motywy roślinne i zwierzęce tatuaż męski na nadgarstku

Obserwowanie zachowań i instynktów bardziej lub mniej dzikich zwierząt jest niezwykle fascynujące. Jeśli przejawiasz specyficzne cechy konkretnego zwierzęcia i czujesz się z nim w jakiś sposób związany, może ono towarzyszyć ci w postaci tatuażu na nadgarstku. Najczęściej spotykanym motywem jest tatuaż wilka. Równie dobrze sprawdzą się tutaj większe motywy roślinne, na przykład w stylu old school.

Zobacz też:
Tatuaże pod biustem – zmysłowe dzieło sztuki na skórze. Co warto wiedzieć o seksownych tatuażach pod piersiami? Zobacz inspiracje!

Krajobrazy i postaci

Mimo że powierzchnia nadgarstka nie jest zbyt duża, może być miejscem na tatuaże w formie postaci lub krajobrazu. Wymagają wówczas nieco więcej precyzji, dlatego warto dobrze omówić szczegóły z tatuatorem. 

Obręcze

Tatuaż – bransoletka na nadgarstku męskim? Jak najbardziej! Oczywiście, takie bransoletki będą mniej subtelne od kobiecych wzorów, ale równie ciekawe. Mogą to być tatuaże tzw. obręcze lub bransolety stworzone z azteckich wzorów i mandali.

Tatuaże dla dwojga

Nadgarstek to wręcz idealne miejsce na tatuaż dla dwojga. Takie tatuaże, poza znaczeniem motywu, symbolizują jeszcze bliskość i relację. Ich posiadaczami nie muszą być wyłącznie pary, ale również rodzeństwo lub przyjaciele.

Tatuaże na nadgarstku dla dwojga mogą być takie same lub po prostu ze sobą powiązane. W tym drugim przypadku mogą to być na przykład dłonie trzymające końcówki sznurka, klucz i dziurka od klucza, dwa puzzle, ale też dwie połówki jednego wzoru. 

Małe tatuaże na nadgarstek

Minimalistyczne tatuaże to prawdziwy hit. Są dyskretne, subtelne, a mimo to często przesycone znaczeniem. Malutkie tatuaże na nadgarstku to nie tylko symbole, ale również inne wzory wykonane cienką, delikatną kreską. Księżyc, góry, a może morze? Małe tatuaże na nadgarstek to zwykle takie właśnie motywy.

Kolorystyka tatuaży na nadgarstku – kolorowe czy nie?

Kolorystyka tatuażu zawsze zależy od preferencji posiadacza. Niektóre wzory korzystają na wzbogaceniu ich kolorem, na przykład motywy roślinne. Inne z kolei swój urok czerpią z czarnej kreski. Często stosuje się też jeden kolor do wypełnienia niewielkiego szczegółu tatuażu, co również prezentuje się korzystnie. 

Ile kosztują tatuaże na nadgarstku?

Tatuaze na nadgarstku Poznaj najciekawsze pomysly na tatuaz i wybierz najlepszy dla siebie Ile kosztuja tatuaze na nadgarstku

Ceny tatuaży na nadgarstku są przeróżne. Wszystko zależy oczywiście od rozmiaru motywu, kolorystyki i czasu pracy tatuatora. Malutkie tatuaże na nadgarstku kosztują od 150 do 300 zł. Cena większych tatuaży w tym miejscu może sięgnąć 500 zł. 

Tatuaż bransoletka na nadgarstku – cena

Jeśli chcesz zrobić tatuaż – bransoletkę – na nadgarstku, cena jest zależna od wzoru, na który postawisz. Można orientacyjnie przyjąć, że koszt takiego tatuażu to od 200 do 500 zł i więcej, w zależności od powierzchni bransolety. 

Powyższe przykłady to tylko niektóre motywy, jakimi możesz się inspirować, projektując swój tatuaż na nadgarstek. Tak naprawdę możesz wykorzystać dosłownie każdy wzór, jaki jest ci bliski. Z pomocą profesjonalnego tatuatora z pewnością uda się stworzyć motyw, który nie tylko pięknie ozdobi twój nadgarstek, ale również będzie miał dla ciebie ogromne znaczenie.Powiązane artykuły:
Archiwum: lipiec 2021