Sposoby na okazanie miłości mogą być bardzo różne. Jednym z bardziej niebagatelnych rozwiązań są tatuaże dla par. Tatuaże nawiązujące do gorącego uczucia łączącego zakochanych mogą przyjmować bardzo różną formę. Jeżeli ty i twoja druga połówka zastanawiacie się nad tą formą okazania sobie miłości, koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem. Sprawdźcie plusy i minusy takiej decyzji oraz spójrzcie na przykładowe inspiracje. Być może znajdziecie coś w sam raz dla siebie!

Tatuaż dla dwojga – czy warto tak okazać miłość?

tatuaz dla par

Opinie o tatuażach dla par są bardzo różne. Wiele osób ma do nich raczej negatywny stosunek. Najczęściej przytacza się argument, że w przypadku wygaśnięcia uczuć i zerwania wzór na skórze może przywoływać smutek i żal po utraconym związku. Chociaż zakochani na co dzień nie myślą o takiej ewentualności, to nie da się ukryć, że warto brać ją pod uwagę. Nie ma nic gorszego niż tatuaż przywołujący bolesne wspomnienia!

Część osób uważa jednak, że ozdobienie ciała dopełniającymi się wzorami jest wyrazem gorących odczuć i przywiązania. Spoglądanie w ciągu dnia na małe dzieło sztuki na skórze przypomina o drugiej osobie i nierzadko wywołuje szeroki uśmiech na twarzy zakochanych. Jeżeli związek jest silny, a dwie osoby rzeczywiście planują wspólną przyszłość, to wspólne tatuaże dla par mogą być dobrym pomysłem i symbolem ich uczucia.

Piękne tatuaże dla par – inspiracje

Tatuaże o miłości w formie cytatu

Zakochani bardzo często decydują się na ozdobienie swoich ciał wzorami nawiązującymi do łączącej ich miłości. Najczęściej jest to napis „Love” wpleciony w znak nieskończoności, co ma symbolizować trwałość miłości. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wybrać bardziej oryginalny wzór. Dobrym pomysłem są cytaty o miłości. Tatuaż w formie pięknie wykaligrafowanego tekstu z ulubionego romansu lub sentencji o kochaniu z pewnością zrobi wrażenie.

Tatuaże w kształcie korony dla „królewskiej” pary

Wśród zakochanych bardzo popularne są tatuaże przedstawiające korony. W zależności od waszych upodobań mogą być hiperrealistyczne lub minimalistyczne. Z kolei fani gier często tatuują sobie korony nawiązujące do figur szachowych. 

Dobrym pomysłem jest także wkomponowanie w tatuaż dla dwojga miłosnego wyznania.

Zobacz też:
Jak przygotować się do zabiegu usunięcia tatuażu?

Modny minimalizm – małe tatuaże dla par

Chociaż wiele par chce wyrazić swoją miłość poprzez tatuaże, nie każda może pozwolić sobie na zbyt duże i wyraźne wzory. Jeżeli ogranicza was budżet, zasady panujące w miejscu pracy lub po prostu gust, nic straconego! Małe tatuaże dla par to prawdziwy hit! Niewielkie oraz subtelne tatuaże dla par prezentują się uroczo i gustownie. Ponadto minimalizm daje dużą dowolność w kwestii kształtu tatuażu – ogranicza was tylko wasza wyobraźnia!

Postawcie na klasykę, czyli tatuaże w kształcie serca

Wspólne tatuaże dla par często kojarzą się ze wzorem serca. Nic dziwnego, w naszej kulturze symbolizuje ono gorące emocje i namiętność, dzięki czemu idealnie nadaje się na tatuaż dla dwojga zakochanych. Mogą to być zarówno klasyczne proste serduszka, jak i bardziej skomplikowane kompozycje. Bardzo efektowne są np. kwiatowe aranżacje układające się w konkretny wzór. Dla fanów bardziej oryginalnych rozwiązań polecamy anatomicznie serca – takie wzory robią niesamowite wrażenie! 

Miejsce na tatuaż dla zakochanych

tatuaz dla par2

Miejsce na tatuaż dla zakochanych zależy od wielu czynników. Wzory powinny raczej pojawić się w tym samym miejscu na obu ciałach, aby się dopełniać. Często bywa jednak, że wybór konkretnego obszaru może być nieodpowiedni dla jednej ze stron. Powodem może być zarówno niższa tolerancja na ból, jak i zasady w miejscu pracy, które dotyczą widoczności tatuaży.

Stosunkowo bezpieczne miejsca na wytatuowanie symbolu miłości to na przykład:

Niezależnie od tego, na jaki wzór i miejsce na ciele zdecyduje się zakochana para, obrazek już zawsze będzie przypominał o łączącej ich miłości. Pasujące do siebie tatuaże dla par w stabilnych związkach to doskonały pomysł na okazanie sobie miłości.

Pomysły na tatuaże dla par – zdjęcia

tatuaz dla par1Tatuaże dla par – Paulina T.

tatuaz dla par3 1Tatuaże dla par – Tomek P.

tatuaz dla par4Tatuaże dla par – Kasia W.

tatuaz dla par5Tatuaże dla par – Robert L.

tatuaz dla par7Tatuaże dla par – Aneta B.Powiązane artykuły:
Archiwum: styczeń 2023