Męskie tatuaże na rękę doskonale podkreślają muskulaturę. U kobiet z kolei niejednokrotnie stanowią ozdobę równoznaczną z biżuterią. Przedramię czy nadgarstek to jedne z najczęściej wybieranych obszarów, na których można zrobić sobie tatuaż. Poznaj ciekawe inspiracje i dowiedz się, czemu to właśnie ręka jest tak powszechnie wybieraną na dziarę częścią ciała. 

Dziary na rękę – dlaczego są tak popularne? 

Tatuaże na rękę są bardzo dobrze widoczne. Kiedy tylko na dworze robi się cieplej, a ty możesz założyć T-shirt, wzór na twoim ciele zostaje doskonale wyeksponowany. To jeden z najważniejszych powodów, dla których tak wiele osób decyduje się właśnie na tatuaż na ręce. 

Ciekawą odmianą tego typu tatuaży są rękawy. To nic innego jak dziary, które pokrywają całą rękę – od ramienia czasami aż po samą dłoń. Rękaw jest propozycją dla odważnych, pozwala jednak maksymalnie rozwinąć swoją wizję artystyczną.

Tatuaże na rękę – czy bolą?

Robienie tatuażu zawsze wiąże się z bólem czy dyskomfortem. Jego natężenie jest jednak w dużej mierze uzależnione od wybranego miejsca na wzór. Tak się składa, że zarówno ramiona, jak i przedramiona należą do tych części ciała, które powinny boleć najmniej. Pamiętaj jednak, że natężenie bólu jest bardzo różne. To indywidualna kwestia, dlatego każdy tatuaż trzeba sobie dobrze przemyśleć. 

Najboleśniejsze miejsce na ręce. Dziary na łokciu

Na ręku znajduje się jednak obszar, który znajduje się na wszystkich listach najbardziej bolesnych miejsc na tatuaż. Jest to… łokieć! To miejsce jest tak bolesne, że nawet osoby, które decydują się na rękaw, zazwyczaj zostawiają je w nietkniętej formie. 

Wzory tatuaży — przedramię

Kwiaty i motywy roślinne

Wzory tatuazy przedramie Kwiaty i motywy roslinne

Bardzo popularnymi wzorami wybieranymi na tatuaż na rękę są właśnie kwiaty. Na nie najczęściej decydują się kobiety. Wybierają róże, piwonie, chryzantemy czy lilie. Tatuaż męski na przedramię rzadko zawiera kwiatowy motyw, chociaż niektórzy panowie decydują się na wkomponowanie róży w większe wzory. 

Zobacz też:
Duże piersi – czy można je zmniejszyć? Zobacz, jak dbać o duży biust!

Portrety

Na ręku stosunkowo często umieszcza się też portrety. Wiele osób decyduje się na wytatuowanie wizerunku bliskiej osoby. Pamiętaj jednak, że to niezwykle wymagający typ tatuażu. Tego rodzaju pracę powierzaj wyłącznie najbardziej doświadczonym i sprawdzonym tatuażystom. 

Wzory geometryczne

To najprostsze i najbardziej podstawowe wzory tatuaży. Najlepiej sprawdzają się na dłoniach i nadgarstkach. Mogą mieć głębokie znaczenia symboliczne, bardzo często jednak wybierane są wyłącznie z przyczyn estetycznych. 

A może owady?

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się motywy owadzie. Entomologiczne tatuaże na rękę to już nie tylko motyle czy ważki. Oryginalny portret komarnicy na przedramieniu? A może wije oplatające nadgarstki? Niektórym na samą myśl na plecy wstępują dreszcze. Dla wielu osób tatuaże z robakami są nie tylko ciekawe, ale także wyjątkowo urocze. 

Tatuaże na rękę – ile kosztują?

Bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje tatuaż na ręku. Wpływ na cenę mają bardzo różne czynniki, między innymi:

  • renoma salonu i doświadczenie tatuażysty;
  • rozmiar dziary;
  • dokładność wzoru;
  • dokładne umiejscowienie tatuażu. 

Za bardzo mały tatuaż na ręce zapłacisz do kilkuset złotych. Duże rozbudowane wzory to prawdziwe dzieła sztuki, na które czasami trzeba przeznaczyć nawet kilka tysięcy złotych. 

Tatuaże na rękę – podsumowanie 

Tatuaze na reke podsumowanie

Nie da się ukryć, że ręka jest obszarem, który bardzo często ozdabiany jest tatuażami. Bardzo dobrze się ją eksponuje, a dodatkowo na ręku znajdują się obszary, które są relatywnie małobolesne. 

Liczba wzorów jest niemal nieograniczona. Z tego powodu możesz umieścić na swojej ręce niemal wszystko, co ci przyjdzie do głowy. Pamiętaj jednak, aby rozmiar i typ tatuażu dostosować do obszaru, na którym ma on powstać. 

Tatuaże na rękę — zdjęciaPowiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022