Tatuaż męski – co tatuują sobie panowie w XXI wieku? Pomysły na tatuaże dla mężczyzn

Tatuaż męski to coraz powszechniejsza forma wyrażenia osobistych przeżyć i pasji, która potrafi przybierać bardzo różne oblicza. Zapoznaj się z poniższym artykułem i sprawdź, co warto wiedzieć o tatuowaniu oraz jakie są najpopularniejsze męskie wzory.

tatuaż męski

Począwszy od pokazywania wysokiego statusu społecznego, poprzez oznakę przynależności do przestępczego światka, a skończywszy na wyrażaniu samego siebie – nie da się ukryć, że tatuaż męski to bardzo stara i uniwersalna forma ozdabiania ciała. Takie dzieła sztuki nierzadko są powodem wzmożonego zainteresowania ich właścicielem. Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem dziary, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem. Dowiesz się z niego, co warto wiedzieć przed procesem tatuowania, a także poznasz najpopularniejsze wzory. 

Dziary męskie – co warto wiedzieć wcześniej?

Tatuaz meski–co tatuuja sobie panowie w XXI wieku Dziary meskie–co warto wiedziec wczesniej

Jeżeli planowany przez ciebie tatuaż będzie twoim pierwszym, mamy dla ciebie kilka rad, dzięki którym dobrze przemyślisz swoją decyzję. Pamiętaj, że to decyzja na całe życie i jeśli nie jesteś jej pewien, możesz zacząć od tymczasowego tatuażu zmywalnego, np. za pomocą henny.

Dokładnie wybierz swój wzór

Wiele osób wykonuje tatuaże na podstawie mody lub rady znajomego. To nie jest dobry pomysł. Twój wzór powinien podobać się przede wszystkim tobie. Najładniejsze tatuaże męskie są przede wszystkim ponadczasowe! Dobrze, aby twój nie bazował na chwilowych trendach. Tatuaż jest na całe życie i szkoda by było, gdyby za kilka lat był co najmniej kontrowersyjny. 

Znajdź dobrego tatuatora

Nie chodzi tu wyłącznie o tatuatora z długim stażem, choć oczywiście jest to wskazane. Najważniejsze, aby odpowiadał ci styl pracy wybranego artysty. Wielu tatuatorów chwali się swoimi dziełami na różnych platformach i w mediach społecznościowych. To zdecydowanie ułatwi ci znalezienie tego właściwego.

Pamiętaj, że kolejki do najpopularniejszych tatuatorów są dość długie. Możliwe, że czeka cię nawet kilka miesięcy oczekiwania!

Przygotuj się do sesji tatuażu

Przygotowania do tatuażu powinieneś rozpocząć wcześniej.

 1. Na 24 godziny przed przekroczeniem progu salonu powstrzymaj się od picia kawy i alkoholu.
 2. Nie przyjmuj leków rozrzedzających krew (to np. aspiryna).
 3. Na sesję przyjdź wyspany i po posiłku.

Modne tatuaże męskie – miejsca na ciele

Tatuaż męski w formie rękawa

Tak zwany tatuaż – rękaw to jeden duży (lub kilka mniejszych) wzór umiejscowiony na całej ręce i ramieniu. Jego przygotowanie jest czasochłonne, co nie zmienia faktu, że to najpopularniejszy rodzaj tatuażu wśród mężczyzn. Oryginalny tatuaż rękaw przyciąga wzrok postronnych, a w razie konieczności można łatwo schować go pod ubraniem.

Tatuaże męskie na dłoni

Dłonie i palce to kolejne miejsce na ciele, które u panów często są pokryte tatuażami. Prezentują się bardzo męsko i interesująco. Warto jednak pamiętać, że ze względu na brak tkanki mięśniowej i tłuszczowej ozdabianie tych obszarów może być dość bolesne. Ponadto wzorów na dłoniach nie da się ukryć inaczej niż pod rękawiczkami – jeżeli twoje miejsce pracy zabrania posiadania widocznych tatuaży, wybierz inny obszar ciała.

Łydka jako miejsce na męski tatuaż

Łydka jako miejsce na męski tatuaż

Tatuaże męskie na łydce spotyka się bardzo często. Zazwyczaj wykonują je panowie, którzy chcą pochwalić się umięśnionymi nogami; tatuaże od razu przyciągają wzrok.

Zobacz też:
Pielęgnacja tatuażu po zrobieniu – jak dbać o świeży tatuaż?

Tatuaż męski na klatce piersiowej

Wzory na klatce piersiowej są bardzo lubiane przez mężczyzn. Zarówno niewielkie, jak i rozległe modne tatuaże męskie prezentują się bardzo dobrze w tym miejscu. Weź jednak pod uwagę ból towarzyszący tatuowaniu, podobnie jak w przypadku dłoni. Obszar w pobliżu żeber, z gęsto rozłożonymi zakończeniami nerwowymi, jest bardzo wrażliwy. Jeżeli masz niską tolerancję na ból, dobrze przemyśl decyzję o tatuowaniu klatki piersiowej.

Tatuaże dla mężczyzn i ich pielęgnacja

Tatuaz meski–co tatuuja sobie panowie w XXI wieku Fajne tatuaze dla mezczyzn i ich pielegnacja

Każdy profesjonalny tatuażysta udzieli ci szczegółowych rad i wytycznych co do pielęgnacji twojej nowej męskiej dziary. Wśród nich na pewno znajdą się:

 • ochrona tatuażu przed promieniowaniem UV;
 • stosowanie specjalnych kremów do gojenia;
 • utrzymywanie miejsca wokół wzoru w czystości;
 • powstrzymywanie się przed drapaniem i niepotrzebnym dotykaniem (podczas gojenia tatuaż może swędzieć).

Najmodniejsze męskie tatuaże – co symbolizują?

Tatuaz meski–co tatuujaa sobie panowie w XXI wieku Najladniejsze tatuaze meskie–wzory

Tatuaże dla mężczyzn mogą pełnić różne funkcje. Dla jednych będzie to wyraz poglądów, dla innych pokazanie swoich pasji. Wielu panów, którzy mają już kilka wzorów na ciele, wybiera fajne tatuaże dla mężczyzn bez żadnego głębszego przesłania. 

Najważniejszy jest wybór wzoru, który będzie w pełni ci odpowiadał.

Co obecnie tatuują sobie mężczyźni?

Tatuaż z wilkiem

Wilk jest symbolem siły, wierności i dzikości. Mężczyźni, którzy wybierają ten wzór, często chcą podkreślić swoją odwagę i determinację. Tatuaż – Wilk może być także wyrazem przywiązania i opieki nad konkretną osobą.

Motyw smoka na tatuażu

Motyw smoka na tatuażu

Nic nie kojarzy się z męskością tak jak legendarny smok. Kształt stworzenia, które zdecydujesz się wytatuować, zależy od twoich upodobań. Inaczej prezentują się potwory rodem ze średniowiecznych europejskich rycin, a inaczej japońskie smoki.

Tatuaże patriotyczne

Tak zwane tatuaże patriotycznie to domena głównie (choć nie wyłącznie) panów. Niektórzy mężczyźni, chcąc wyrazić w ten sposób swoje przywiązanie do ojczyzny, tatuują sobie motywy, które są z nią kojarzone. W przypadku Polski to najczęściej:

 • orzeł;
 • polska flaga;
 • husarz;
 • motywy z powstania warszawskiego.

Motyw z czaszką

Czaszka to symbol śmierci, przemijania i ulotności życia. Chociaż budzi tak ponure skojarzenia, to tatuaże z jej motywem bywają bardzo efektowne – nic dziwnego, że wielu mężczyzn tatuuje je na swoich ciałach. Czaszka jako tatuaż występuje najczęściej w obecności innych wzorów, np. kwiatów, płomieni lub wybranych cytatów.

Tatuaż męski – napis

Tatuaż w formie napisu pojawia się zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Jednak te, które widzi się u panów, są przeważnie dużo większe i pisane wyraźniejszą czcionką. Ponadto mężczyźni, szczególnie młodzi, mają tendencję do tatuowania na ciele niezbyt cenzuralnych słów i zwrotów – to coś, co u pań spotyka się dużo rzadziej.

Niezależnie od tego, jaki wzór postanowisz wytatuować na swoim ciele, pamiętaj o tym, aby dobrze przemyśleć swoją decyzję. Tatuaż to pamiątka na całe życie, dlatego nie opieraj się na chwilowej modzie czy namowach znajomych – wybór wzoru i miejsca powinien należeć tylko do ciebie.

Odważny tatuaż męski – galeria 2022Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: