Tatuaże na palcach to bardzo efektowna ozdoba ciała, gdyż są widoczne już na pierwszy rzut oka. Szczególnie lubią je osoby odważne i nieco zadziorne, które lubią wyróżniać się z tłumu. Jeżeli zastanawiasz się nad ozdobieniem swoich palców, zapoznaj się z poniższym artykułem. Przedstawiamy w nim inspiracje na tatuaże, poruszamy temat ich trwałości i bólu podczas przenoszenia wzoru na skórę.

Tatuaż na palcu u ręki – przykładowe wzory

Palce to stosunkowo niewielka powierzchnia. Z tego powodu wiele osób decyduje się na nieskomplikowane i wyraźne wzory – choć profesjonalni tatuatorzy z długim stażem są w stanie sprostać także tym trudniejszym oraz bardziej szczegółowym formom. Na jakie tatuaże na palcach warto zwrócić uwagę?

Tatuaż data – pamiątka ważnych chwil

Dzień ślubu, narodziny dziecka lub inna ważna dla ciebie chwila – każde z tych wydarzeń może stać się twoim nowym tatuażem! Data przeniesiona na palec może zostać wykonana w dowolnym wybranym przez ciebie stylu. Co najważniejsze, tatuaż z pewnością przypomni ci o pięknych chwilach i przywoła uśmiech na twojej twarzy.

Tatuaż serduszko jako wyraz miłości

Serce stanowi symbol miłości i oddania. Jako tatuaż jest szczególnie lubiane przez pary, które zdobią nimi ciała, by utrwalić wzajemne uczucie. Malutkie serce na palcu będzie pasować zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Co najlepsze, styl jego wykonania może być całkowicie dowolny: minimalistyczny, oldschoolowy albo realistyczny (czyli przedstawiający anatomiczne ludzkie serce).

Zobacz też:
Pryszcze w miejscach intymnych. Jak sobie z nimi poradzić?

Tatuaż na palcu w formie portretu

Podobizny bliskich osób lub celebrytów dość często zdobią ciała właścicieli tatuaży na dłoni. Jednak tylko wyjątkowo cierpliwy i profesjonalny tatuator będzie w stanie przenieść taki wzór na palce. Wykonanie zajmuje sporo czasu, ale jednocześnie pokazuje niezwykły kunszt artysty. Jeżeli na palcach marzy ci się tatuaż-portret, poszukaj specjalisty, który tworzy niewielkie realistyczne formy. Skorzystanie z usług profesjonalisty sprawi, że na pewno będziesz zadowolony z efektów.

Wzór kwiatów na palcach

Tatuaże z kwiatowymi kompozycjami spodobają się szczególnie paniom. Wykonuje się je przeważnie z boku palca lub w formie eleganckiego pierścionka. Do najpopularniejszych wzorów należą lawenda, róża oraz lotos. 

Tatuaż na dłoni – czy jego wykonanie boli?

Wiele osób wstrzymuje się przed podjęciem decyzji o zrobieniu sobie tatuażu. Powodem tego jest ewentualny dyskomfort. Każdy ma inny próg bólu. W związku z tym odczucia związane z przenoszeniem wzoru na skórę mogą być bardzo różne. Czy w przypadku wzorów na palcach jest się czego obawiać?

Tatuowanie palców a ból

Zrobienie tatuażu na palcu u ręki może być dosyć bolesne. Mała ilość tkanki mięśniowej i tłuszczowej na palcach sprawia, że wbijanie igły jest wyraźnie odczuwalne. Warto jednak pamiętać, że wykonywanie tatuażu na dłoni, w tym także na palcach, nie trwa długo. To mała powierzchnia, co sprawia, że nawet bardziej skomplikowane wzory nie powinny zająć profesjonaliście zbyt wiele czasu. Ból będzie zatem krótkotrwały.

Trwałość tatuażu na palcu

Tatuaże na palcach, chociaż prezentują się bardzo efektownie, mają istotną wadę. Ich trwałość jest znacznie niższa niż w przypadku innych wzorów. Po pewnym czasie tatuaże na palcach wycierają się, co wymaga przeprowadzenia poprawek w salonie tatuażu.

Zobacz też:
Pajączki na nogach – jak pozbyć się pękających naczyń na dobre?

Tatuaże na palcach – zdjęcia 

Powiązane artykuły: