Zainteresowanie tatuowaniem swojego ciała z każdym rokiem jest coraz większe. Dzięki pięknym wzorom uzyskuje się modny i wyjątkowy wygląd. Do popularnych tatuaży należą wzory obejmujące całe ramię, czyli tzw. rękawy. Tatuaże tego rodzaju są jednak różnie wybierane przez kobiety i przez mężczyzn. Przekonaj się, jaki tatuaż jest najpopularniejszy wśród obu płci.

Tatuażowy rękaw – czym jest?

Tatuazowy rekaw–czym jest

Rękaw – tatuaż, który pokrywa całą rękę. Zazwyczaj zaczyna się na ramieniu, a kończy przy nadgarstku, choć niektórzy tatuują sobie także wierzch dłoni. Całość prezentuje się jak rękaw ubrania, stąd nazwa dziary.

Chociaż jeszcze do niedawna tatuażowy rękaw widywany był wyłącznie u mężczyzn, dzisiaj zdobi także i kobiece ciała. Zdecydowanie się na taki wzór wymaga pewnej odwagi – tatuaż ma pokaźny rozmiar, jego wykonanie zajmuje dużo czasu, a ponadto przyciąga sporą uwagę.

Co warto wiedzieć przed zrobieniem rękawa?

Wiele tatuażowych rękawów prezentuje się wyjątkowo. Wykonanie takiego wzoru wiąże się jednak z kilkoma ważnymi kwestiami. O czym powinieneś wiedzieć przed zdecydowaniem się na rękaw?

Czas wykonania tatuażu

Czas na jego wykonanie jest uzależniony od wielkości oraz liczby detali, jakie zawierają się w danym wzorze tatuażu. Rękaw pokrywa znaczącą część ręki, dlatego jego zrobienie może zająć kilka godzin. Nierzadko zdarza się, że sesję tatuowania trzeba rozłożyć na kilka dni; wykonanie rękawa to duże obciążenie dla organizmu.

Jaka jest cena tatuażu rękawa?

Kwoty za tatuaże zależą od wielu czynników:

 • cen, które ustala dany tatuator;
 • szczegółowości wzoru;
 • wielkości motywu;
 • liczby sesji potrzebnych na jego wykonanie.

Łatwo się domyślić, że cena za tatuaż typu rękaw będzie dość wysoka – koszty sięgają nawet powyżej 3 tys.

Ból a tatuażowy rękaw

Ból podczas tatuowania zależy zarówno od indywidualnej wrażliwości, jak i miejsca na ciele, które jest ozdabiane. W przypadku rękawów sprawa nieco się komplikuje. Obszary takie jak nadgarstek, wewnętrzna strona przedramienia oraz dłoń są bardzo wrażliwe, a ich tatuowanie jest bolesne. Dyskomfort zwiększa także czas, jakiego potrzeba na wykonanie wzoru. Po paru godzinach organizm z pewnością będzie wycieńczony, co może przełożyć się na większy ból.

Powyższe czynniki zdecydowanie każą głębiej zastanowić się nad zrobieniem rękawa. Mimo to, jeżeli ktoś jest gotowy podjąć się tego wyzwania – zdecydowanie warto!

Motywy patriotyczne, motywy podróżnicze i roślinne. Poznaj damskie i męskie wzory na ciekawy rękaw – tatuaż dla każdego

Wzory na rekaw–tatuaz dla kazdego

Tatuaż rękaw – damskie wzory

Coraz częściej widuje się panie, których ręce zdobią piękne, duże wzory tatuaży. Rękaw damski może przybierać bardzo różne formy i style wiele zależy od charakteru i zainteresowań osoby. Co tatuują sobie kobiety najczęściej?

Zobacz też:
Hemoroidy – bolesne żylaki odbytu. Czym są hemoroidy? Jak wyglądają pierwsze objawy tego schorzenia?
 • Duże, kwiatowe kompozycje – zarówno kolorowe, jak i czarno-białe rękawy prezentują się wyjątkowo stylowo i kobieco.
 • Zwierzęta – w ostatnim czasie wśród pań dużą popularnością cieszą się wzory węży oplatających ramię; często widuje się także motywy ważek oraz ptaków.
 • Dzieła sztuki – tatuaże przedstawiające fragmenty słynnych obrazów lub rzeźb wyglądają pięknie i przyciągają spojrzenia.
 • Blackwork – jest to styl tatuażu, który polega na pokryciu znacznej części ciała czarnym tuszem. Wiele kobiet łączy ten minimalistyczny styl z prostymi, geometrycznymi kształtami.

Oczywiście to tylko kilka spośród wielu możliwych propozycji. Najciekawsze wzory to te, które ich przyszła właścicielka ustala indywidualnie ze swoim tatuatorem.

Tatuaż rękaw – męskie wybory

Rękawy to bardzo popularny rodzaj tatuażu wśród mężczyzn. Panowie chętnie podkreślają w ten sposób swoje muskuły i dają znać otoczeniu, że są silni i wytrzymali. Przypomnijmy, że zrobienie sobie takiej dziary wymaga sporego samozaparcia. Jakie rękawy cieszą się szczególnym powodzeniem wśród mężczyzn?

 • Biomechanika – to wyjątkowo ciekawy motyw, łączący w sobie elementy anatomii ludzkiej z futurystyczną maszynerią. Prawdziwa gratka zwłaszcza dla fanów fantastyki!
 • Wzory japońskie – tatuaże nawiązujące stylem i motywami do kultury Japonii są bardzo popularne wśród panów.
 • Motywy zwierzęce – w przypadku męskich wzorów ze zwierzętami najczęściej widuje się wilki, np. w połączeniu z motywem lasu.
 • Geometryczne wzory – czarno-białe, abstrakcyjne tatuaże stanowią jeden z popularniejszych widoków na męskich ramionach.

Zrobienie sobie tatuażu rękawa budzi wiele mieszanych odczuć. Z jednej strony jego wykonanie jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Ponadto tatuowanie niektórych obszarów na ręce może być bolesne. Z drugiej strony wzory, które możemy podziwiać na skórze mężczyzn i kobiet, prezentują się wyjątkowo interesująco i pięknie. Ich widok często sprawia, że nawet sceptycy przełamują swoje opory i sami poddają się ozdabianiu skóry. W końcu ból trwa tylko chwilę, zaś radość z posiadanego tatuażu jest na całe życie!

Tatuaż rękaw – zdjęcia

tatuaz rekaw galeria1Tatuaż rękaw – Sebastian G.

tatuaz rekaw galeria 6Tatuaż rękaw – Anita M.

tatuaz rekaw galeria2Tatuaż rękaw – Eryk Z.

tatuaz rekaw galeria 5Tatuaż rękaw – Mark S.

tatuaz rekaw galeria6Tatuaż rękaw – Robert M.

tatuaz rekaw galeria 3Tatuaż rękaw – Tadek U.

tatuaz rekaw galeria 4Tatuaż rękaw – Sylwek G,

tatuaz rekaw galeria 7Tatuaż rękaw – Tomek M.

tatuaz rekaw galeria8Tatuaż rękaw – Patrycja I.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022