Zainteresowanie tatuowaniem swojego ciała z każdym rokiem jest coraz większe. Dzięki pięknym wzorom uzyskuje się modny i wyjątkowy wygląd. Do popularnych tatuaży należą  wzory obejmujące całe ramię, czyli tzw. rękawy. Tatuaże tego rodzaju są jednak różnie wybierane przez kobiety i przez mężczyzn. Przekonaj się, jaki tatuaż jest najpopularniejszy wśród obu płci.

Tatuażowy rękaw – czym jest?

Rękaw – tatuaż, który pokrywa większą część ręki. Zazwyczaj zaczyna się na ramieniu, a kończy przy nadgarstku, choć niektórzy tatuują sobie także wierzch dłoni. Całość prezentuje się jak rękaw ubrania, stąd nazwa dziary.

Chociaż jeszcze do niedawna tatuażowy rękaw widywany był wyłącznie u mężczyzn, dzisiaj zdobi także i kobiece ciała. Zdecydowanie się na taki wzór wymaga pewnej odwagi – tatuaż ma pokaźny rozmiar, jego wykonanie zajmuje dużo czasu, a ponadto przyciąga sporą uwagę.

Co warto wiedzieć przed zrobieniem rękawa?

Wiele tatuażowych rękawów prezentuje się wyjątkowo. Wykonanie takiego wzoru wiąże się jednak z kilkoma ważnymi kwestiami. O czym powinieneś wiedzieć przed zdecydowaniem się na rękaw?

Czas wykonania tatuażu

Czas na jego wykonanie jest uzależniony od wielkości oraz liczby detali, jakie zawierają się w danym wzorze tatuażu. Rękaw pokrywa znaczącą część ręki, dlatego jego zrobienie może zająć kilka godzin. Nierzadko zdarza się, że sesję tatuowania trzeba rozłożyć na kilka dni; wykonanie rękawa to duże obciążenie dla organizmu.

Zobacz też:
„Ciążowa maska” – czym jest melasma i jak z nią walczyć?

Jaka jest cena tatuażu rękawa?

Kwoty za tatuaże zależą od wielu czynników:

 • cen, które ustala dany tatuator;
 • szczegółowości wzoru;
 • wielkości motywu;
 • liczby sesji potrzebnych na jego wykonanie.

Łatwo się domyślić, że cena za tatuaż typu rękaw będzie dość wysoka – koszty sięgają nawet powyżej 3 tys.

Ból a tatuażowy rękaw

Ból podczas tatuowania zależy zarówno od indywidualnej wrażliwości, jak i miejsca na ciele, które jest ozdabiane. W przypadku rękawów sprawa nieco się komplikuje. Obszary takie jak nadgarstek, wewnętrzna strona przedramienia oraz dłoń są bardzo wrażliwe, a ich tatuowanie jest bolesne. Dyskomfort zwiększa także czas, jakiego potrzeba na wykonanie wzoru. Po paru godzinach organizm z pewnością będzie wycieńczony, co może przełożyć się na większy ból.

Powyższe czynniki zdecydowanie każą głębiej zastanowić się nad zrobieniem rękawa. Mimo to, jeżeli ktoś jest gotowy podjąć się tego wyzwania – zdecydowanie warto!

Wzory na rękaw – tatuaż dla każdego

Tatuaż rękaw – damskie wzory

Coraz częściej widuje się panie, których ręce zdobią piękne, duże wzory tatuaży. Rękaw damski może przybierać bardzo różne formy i style wiele zależy od charakteru i zainteresowań osoby. Co tatuują sobie kobiety najczęściej?

 • Duże, kwiatowe kompozycje – zarówno kolorowe, jak i czarno-białe rękawy prezentują się wyjątkowo stylowo i kobieco.
 • Zwierzęta – w ostatnim czasie wśród pań dużą popularnością cieszą się wzory węży oplatających ramię; często widuje się także motywy ważek oraz ptaków.
 • Dzieła sztuki – tatuaże przedstawiające fragmenty słynnych obrazów lub rzeźb wyglądają pięknie i przyciągają spojrzenia.
 • Blackwork – jest to styl tatuażu, który polega na pokryciu znacznej części ciała czarnym tuszem. Wiele kobiet łączy ten minimalistyczny styl z prostymi, geometrycznymi kształtami.
Zobacz też:
Olej musztardowy – idealny do włosów i nie tylko. Sprawdź, jakie właściwości ma olejek musztardowy

Oczywiście to tylko kilka spośród wielu możliwych propozycji. Najciekawsze wzory to te, które ich przyszła właścicielka ustala indywidualnie ze swoim tatuatorem.

Tatuaż rękaw – męskie wybory

Rękawy to bardzo popularny rodzaj tatuażu wśród mężczyzn. Panowie chętnie podkreślają w ten sposób swoje muskuły i dają znać otoczeniu, że są silni i wytrzymali. Przypomnijmy, że zrobienie sobie takiej dziary wymaga sporego samozaparcia. Jakie rękawy cieszą się szczególnym powodzeniem wśród mężczyzn?

 • Biomechanika – to wyjątkowo ciekawy motyw, łączący w sobie elementy anatomii ludzkiej z futurystyczną maszynerią. Prawdziwa gratka zwłaszcza dla fanów fantastyki!
 • Wzory japońskie – tatuaże nawiązujące stylem i motywami do kultury Japonii są bardzo popularne wśród panów.
 • Motywy zwierzęce – w przypadku męskich wzorów ze zwierzętami najczęściej widuje się wilki, np. w połączeniu z motywem lasu.
 • Geometryczne wzory – czarno-białe, abstrakcyjne tatuaże stanowią jeden z popularniejszych widoków na męskich ramionach.

Zrobienie sobie tatuażu rękawa budzi wiele mieszanych odczuć. Z jednej strony jego wykonanie jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Ponadto tatuowanie niektórych obszarów na ręce może być bolesne. Z drugiej strony wzory, które możemy podziwiać na skórze mężczyzn i kobiet, prezentują się wyjątkowo interesująco i pięknie. Ich widok często sprawia, że nawet sceptycy przełamują swoje opory i sami poddają się ozdabianiu skóry. W końcu ból trwa tylko chwilę, zaś radość z posiadanego tatuażu jest na całe życie!

Tatuaż rękaw — zdjęcia

Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Kolczyk w pępku – pielęgnacja. Przebieg i cena piercingu pępka