Tatuaż róża – znaczenie, symbolika i różane inspiracje. Czy tatuaż z różą to wyłącznie damski wzór?

Tatuaż róża to prawdziwa klasyka. Wzór od lat cieszy się popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Jeżeli zastanawiasz się, czy tatuaż z różą jest dla ciebie, zapoznaj się z poniższym artykułem i poznaj symbolikę oraz wzory tego kwiatu.

tatuaż róża

Tatuaże z motywem róży są jednym z najpopularniejszych wzorów na ciele. Zarówno całe bukiety, jak i pojedyncze kwiaty robią duże wrażenie, a ponadto niosą za sobą bardzo mocną symbolikę. Chociaż przeważnie są kojarzone z damskimi tatuażami, róże doskonale nadają się dla każdego, niezależnie od płci. Jeżeli zastanawiasz się nad zrobieniem tatuażu z różą, koniecznie sprawdź nasz artykuł. Poruszamy w nim symbolikę tego pięknego kwiatu oraz prezentujemy przykładowe wzory tatuaży.

Róże tatuaże – co symbolizują te kwiaty?

Roze tatuaze–symbolika kwiatow

Róża kojarzy się przede wszystkim z romantycznymi uniesieniami. Kwiatami obdarowuje się bliskie nam osoby – to dowód wielkiego uczucia. To sprawia, że tatuaże z motywem róży symbolizują przede wszystkim miłość. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że ich znaczenie zależy od kolorów oraz sposobu, w jaki zostały przedstawione kwiaty.

Białe róże – znaczenie

Białe róże stanowią symbol czystości – zarówno w kontekście duchowym, jak i dziewictwa. Tatuaż z białą różą i np. wykaligrafowanym imieniem może oznaczać także platoniczną przyjaźń.

Żółte róże – symbolika

Kwiaty w jasnych żywych kolorach – takich jak żółty – najczęściej symbolizują radość oraz życiową energię. Mogą wskazywać, podobnie jak białe róże, także na przyjaźń łączącą dwoje ludzi.

Znaczenie czerwonych róż

Czerwona róża należy do najbardziej klasycznych symboli miłości. Oznacza przede wszystkim romantyczne i namiętne uczucie. Jest traktowana jako wyraz pożądania pomiędzy dwojgiem kochanków. Z tego powodu motyw czerwonej róży jest bardzo często wybierany przez pary.

Symbolika czarnej róży

Czarne róże to bardzo popularny motyw tatuażu. Symbolizują one cierpienie i utraconą miłość. Często ozdabiają ciała osób, które po prostu lubią gotyckie i nieco mroczne motywy.

Niebieska róża i jej znaczenie

Niebieska róża nie występuje w naturze. Tatuaż z takim wzorem jest zazwyczaj symbolem czegoś niesamowitego i magicznego. Dla wielu niebieska róża to nadzieja na cud i spełnienie się najskrytszych marzeń.

Kolce róży

Róża, której jej ciernie są wyjątkowo ostre, może symbolizować zranioną miłość. Osoby, które zawiodły się na swoim obiekcie westchnień, często dodają do swojego projektu tatuażu wyraźnie zaznaczone igły, aby podkreślić żal i smutek. Z kolei pozbawiona kolców róża oznacza łagodność i niewinność.

Zobacz też:
Tatuaż kwiaty – jaka jest jego symbolika i znaczenie? Poznaj najciekawsze wzory i zobacz najpiękniejsze inspiracje

Tatuaże z różą – wzory, z którymi prezentują się najlepiej

Tatuaze z roza–wzory z ktorymi prezentuja sie najlepiej

Mocną stroną tatuażu z motywem róży jest ogromna dowolność w jego projektowaniu. Świetnie sprawdza się zarówno jako wzór pokrywający spory obszar ciała, jak i malutki obrazek. Każde miejsce ozdobione motywem kwiatu prezentuje się niezwykle intrygująco. Róża może być kolorowa albo czarno-biała – pomysłów na tatuaż z jej motywem jest zatem tyle, ile samych zainteresowanych.

Oprócz tego niektóre elementy dodane do kompozycji nadadzą tatuażowi z różą zupełnie nowe znaczenie. Jakie są przykładowe połączenia?

  • Róża i czaszka – to motyw dla buntowników o romantycznej naturze. Osoba z tatuażem może sprawiać wrażenie cynicznej, jednak to tylko pozory.
  • Róża i kotwica – to dość stary motyw, w przeszłości bardzo często wybierany przez marynarzy. Zazwyczaj oznaczał głębokie uczucia dla ukochanej.
  • Róża i nóż/sztylet – taki tatuaż może oznaczać dwoistość życia; napotykane na drodze dobro (róża) i zło (sztylet) to dwa przeciwstawne światy, które współistnieją obok siebie.
  • Róża i zegar – te dwa elementy połączone w jedną kompozycję symbolizują wieczną miłość.

Przedramię, kostka, czy mostek? Najczęściej wybierane miejsca na ciele na różany tatuaż

Zaletą tatuażu z różą jest fakt, że pasuje do każdego miejsca na ciele. Niektórzy preferują małe wzory, przez większość czasu schowane pod ubraniem. Z kolei inni wolą pochwalić się swoim dziełem sztuki przed całym światem. Wiele zależy od twoich preferencji.

Wśród kobiet często spotykany jest tatuaż z różą na kostce, nadgarstku oraz w okolicy mostka. Mężczyźni zwykle wybierają obszar rąk. Nie ma to większego znaczenia, jeśli chodzi o względy estetyczne: zarówno tatuaż róża na ramieniu, jak i wzór tego kwiatu na klatce piersiowej prezentują się wyjątkowo efektownie; trudno o bardziej uniwersalną ozdobę ciała!

Tatuaż róża – zdjęcia

tatuaz roza galeria 2Tatuaż róża – Oliwer W.

tatuaz roza galeria3Tatuaż róża – Nadia P.

tatuaz roza galeria 4Tatuaż róża – Mateusz T.

tatuaz roza galeria 5Tatuaż róża – Jagoda T.

tatuaz roza galeria 7Tatuaż róża – Ola F.

tatuaz roza galeria 8Tatuaż róża – Laura U.

tatuaz roza galeria 6Tatuaż róża – Agata K.

tatuaz roza galeria 9Tatuaż róża – Karol D.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: