Laser diodowy a IPL – którą metodę depilacji nadmiernego owłosienia wybrać? Poznaj różnice pomiędzy urządzeniami do usuwania owłosienia

Jak działa laser diodowy? Czy regularne korzystanie z tego urządzenia sprawi, że niechciane owłosienie przestanie ci zaprzątać głowę? Z tego artykułu dowiesz się, czym wyróżnia się taki rodzaj depilacji oraz jaka jest jego skuteczność.

laser diodowy

Laser diodowy to cenne wsparcie dla każdej kobiety, marzącej o gładkiej skórze. Urządzenie to zajęło ważne miejsce w branży kosmetycznej, a zabiegi z jego wykorzystaniem cieszą się coraz większą popularnością. Co warto o nich wiedzieć? 

Usuwanie owłosienia a nowe technologie – depilacja laserowa

laser diodowy depilacja

Dla wielu kobiet szybko odrastające włoski pod pachami czy na nogach są uciążliwym problemem. Jeszcze bardziej kłopotliwe jest nadmierne owłosienie na twarzy lub klatce piersiowej. Choć wiedza na temat przyczyn takich problemów jest coraz szersza, wciąż podstawą w walce z niechcianymi włoskami jest depilacja. A że dla kobiet dotkniętych taką przypadłością najważniejsza jest skuteczność, jednym z najbardziej pożądanych urządzeń kosmetycznych staje się laser diodowy. Czy jego popularność jest uzasadniona? 

Depilacja laserem diodowym – działanie lasera

Dzięki laserowi diodowemu walka z niechcianym owłosieniem może się stać łatwa i skuteczna. Ten nowoczesny sprzęt do zadań specjalnych sprawi, że kompleksy z powodu niechcianych włosków przestaną cię męczyć. Co warto wiedzieć przed skorzystaniem z jego pomocy?

Jak działa depilator diodowy? 

Laser diodowy jest uniwersalnym urządzeniem, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia zarówno z ciała, jak i z twarzy. Zasada działania jest tu bardzo prosta – sprzęt emituje wiązkę światła, która wchłaniana jest przez włosy.Dociera ona do cebulek włosowych, które giną pod wpływem wysokiej temperatury. Z każdym kolejnym zabiegiem włosków będzie mniej, co oznacza dla ciebie mniej problemów ze zbędnym owłosieniem.

Laser diodowy – urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia bez bólu i ryzyka

laser diodowy golenie

Czy depilacja diodowa jest skomplikowanym zabiegiem? Nie! A co z bezpieczeństwem? I tu nie masz powodu do obaw. Wiązka światła w laserze diodowym oddziałuje tylko na włoski, na które została skierowana. Oznacza to, że w trakcie zabiegu depilacji twój naskórek nie ucierpi, a jedyną „ofiarą” będzie niechciane owłosienie. 

Depilacja laserowa diodowa trwa stosunkowo krótko. Sporo jednak zależy od tego, jak wielką powierzchnię ciała chcesz poddać działaniu lasera. Średnio na uporanie się z włoskami nad górną wargą potrzebne jest 5 minut, z kolei usuwanie tych z nóg zajmuje nawet 50 minut. Po zabiegu owłosienie jeszcze przez pewien czas rośnie – zwykle jest to okres do dwóch tygodni – po czym zaczyna wypadać.

Jeśli chodzi o laser diodowy, depilacja musi być powtórzona jeszcze kilka razy. Tylko dzięki temu osiągniesz trwałe efekty. Dlaczego jedna sesja nie wystarcza? Ponieważ poszczególne włoski na twoim ciele znajdują się w różnych fazach wzrostu. To sprawia, że do całkowitego pozbycia się zbędnego owłosienia potrzebna jest seria zabiegów – zwykle od 4 do 9.

Jak przygotować się do zabiegu? 

Depilacja laserem diodowym jest bezpieczna, nie zmienia to jednak faktu, iż przed przystąpieniem do niej musisz w odpowiedni sposób zadbać o skórę. Unikaj:

  • opalania się, gdyż zwiększa to ryzyko pojawienia się problemów z pigmentacją skóry;
  • usuwania włosków pęsetą lub woskiem.
Zobacz też:
Depilacja męska – czy warto ją wykonywać? Jak wygląda depilacja mężczyzn?

Jak dbać o skórę po zabiegu z laserem? 

Po zabiegu zrezygnuj na pewien czas z zabiegów złuszczających, które mogą zakłócić proces regeneracji skóry. Unikaj też zbyt długiego przebywania na silnym słońcu. Jeśli jesteś miłośniczką pływania, na kilka dni będziesz musiała zrezygnować ze swojego hobby. Co jest za to zalecane w przypadku skóry, na którą oddziaływał laser diodowy? Korzystanie z nawilżających kremów, które złagodzą ewentualne podrażnienia. 

Co wybrać: laser diodowy a IPL

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy lepiej postawić na depilację IPL, czy na laser diodowy. Czym różnią się te urządzenia? 

IPL a laser – czym się różnią?

Depilacja IPL konkuruje z laserem diodowym o uwagę. Zastanawiasz się, dlaczego to model diodowy staje się popularniejszy? Odpowiedź jest prosta – jest on bezpieczniejszy. Choć zasady działania lasera IPL (Intense Pulsed Light) i diodowego są bardzo podobne, różni je jeden szczegół – długość emitowanych przez urządzenie fal. W przypadku lasera diodowego są one równe. Urządzenie do depilacji IPL emituje z kolei fale o różnej długości, co zwiększa ryzyko uszkodzenia nie tylko mieszka włosowego, ale i naskórka. 

Dla kogo najlepszy jest laser diodowy? 

laser diodowy włosy

Laser diodowy to nowoczesne urządzenie, które daje wiele możliwości. Korzystanie z niego zalecane jest osobom mającym problemy z nadmiernym owłosieniem oraz wrastającymi włoskami. Gładkie nogi to nie wszystko. Taka depilacja pomoże ci na stałe pozbyć się tak krępujących dla kobiet problemów, jak wąsik nad górną wargą, gęsty meszek na policzkach czy szybko rosnące włoski na dekolcie lub brzuchu. 

Kiedy trzeba zrezygnować z depilacji laserem diodowym? 

Choć laser diodowy jest urządzeniem bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania do depilacji z jego wykorzystaniem. Są to przede wszystkim:

  • cukrzyca;
  • choroby skóry;
  • skłonność do pojawiania się przebarwień;
  • uszkodzenia skóry.

Czy warto postawić na lasery diodowe? 

Co miłośnicy gładkiej skóry sądzą na temat laserowej depilacji diodowej? Sprawdziliśmy!

Z jakich laserów diodowych możesz skorzystać? 

Profesjonalne urządzenie znajdziesz obecnie w niemal każdym salonie urody. Coraz większym powodzeniem cieszą się jednak domowe lasery diodowe. Wyróżniają się one niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu możesz je zabrać na wakacje, a także poręcznością oraz łatwością obsługi. 

Laser diodowy – opinie, które warto poznać

laser diodowy usuwanie włosów

Wśród osób korzystających z takiej metody usuwania zbędnego owłosienia dominują pozytywne opinie. Laser diodowy został doceniony za swoją skuteczność, która w wielu przypadkach jest priorytetem. Sam zabieg oceniany jest jako łatwy i bezbolesny, co ma ogromne znaczenie dla tych kobiet, które ze względu na zaburzenia hormonalne mają duże problemy ze zbędnymi włoskami.

Depilacja laserem diodowym zyskuje dobre opinie, a to sprawia, że przybywa osób korzystających z takiego zabiegu. Jeśli marzysz o gładkim ciele, możesz do nich dołączyć. To bezpieczny sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia.Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: