Trwała depilacja najczęściej kojarzy się z naświetlaniem laserem. Nie jest to jednak jedyna opcja. Depilacja światłem o różnych długościach fal także przynosi podobne efekty. Potrzebny będzie ci do tego depilator światłem IPL. Jest to niewielkie urządzenie, które możesz kupić sobie samej i używać w domu. W przeciwieństwie do naświetlania laserowego depilacja ipl nie musi być wykonywana w salonie. Co więcej, jest znacznie mniej nieprzyjemna i kosztowna.

Depilacja światłem – co to jest?

Efekty takiego zabiegu są podobne do depilacji laserowej. Już po 1–2 zabiegach tego typu zauważysz u siebie znacznie osłabione i przerzedzone włoski. Po kilku kolejnych powtórzeniach owłosienie znika na zawsze. Depilacja światłem to inwestycja na długie lata!

Jeśli kupisz urządzenie z odpowiednim filtrem, depilacja światłem IPL będzie całkowicie bezpieczna dla twojej skóry. Depilacja laserem IPL emituje wiązkę światła, która niszczy włos. Nie uszkadza przy tym struktury twojej skóry. Ta nowoczesna technologia oddziałuje jedynie na sam włos, jego korzenie oraz zawartą w nich melaninę

Zastanawiasz się, dlaczego potrzeba kilku powtórzeń takiego zabiegu? Jest to spowodowane specyficznym sposobem rośnięcia włosów. Część z nich znajduje się w danym momencie w fazie wzrostu. Inne są uśpione lub obumierające. Aby depilacja światłem zniszczyła je wszystkie, trzeba ją powtarzać kilkakrotnie, w około 4–6 tygodniowych odstępach. W ten sposób zadziałasz na wszystkie włoski w ich etapie wzrostu.

Jak działa depilacja świetlna? Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilator światłem wykorzystuje IPL, czyli Intense Pulsed Light. Depilacja laserem IPL wykorzystuje szerszy zakres światła niż popularniejszy laser. Oddziałuje na spory obszar skóry naraz. Specjalne filtry zabezpieczają twoją skórę i oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Emitowane światło pochłaniane jest przez cebulki włosa – energia cieplna wypala je wraz z korzeniami. 

Wydzielana wiązka światła oddziałuje na barwnik zawarty we włosach. IPL to depilacja, która rozgrzewa melaninę do takiego poziomu, że korzenie włosa zostają trwale zniszczone. Bez obaw, twoja skóra nie zostaje przy tym poparzona ani uszkodzona w żaden inny sposób. Depilacja światłem może być nieprzyjemna, ale nie jest szkodliwa.

Depilacja światłem – jak często trzeba powtarzać zabieg?

Po przeprowadzeniu jednego zabiegu depilacji światłem nie odrastają już więcej tylko te włoski, które były w tym czasie w swojej fazie wzrostu. Cykl rozwoju włosów trwa około 4–8 tygodni. Właśnie w takim odstępie należy powtarzać zabieg. Odpowiedź na pytanie – jak często depilacja światłem jest konieczna dla najlepszego efektu, jest kwestią indywidualną. Aby poznać na nią odpowiedź, musisz obserwować swoje ciało.

Depilacja IPL nie daje natychmiastowych efektów. Twoje włoski nie zaczną wypadać od razu po naświetlaniu. Potrzeba im na to około 2–3 tygodni. Po takim czasie zauważysz całkowite wyłysienie naświetlanego obszaru. Minie kolejnych kilka tygodni, zanim włosy zaczną odrastać. W tym momencie należy powtórzyć depilację światłem. Rób tak do czasu, aż żadne włoski nie będą już odrastać.

Zobacz też:
Najlepsze plastry do depilacji

Depilacja światłem – efekty i skuteczność. Czy warto wybrać tę metodę?

Jak wygląda skuteczność depilacji IPL? Efekty są zdecydowanie lepsze na ciemnych włosach i jasnej skórze. Jeżeli masz włosy w kolorze jasnego blondu lub siwe, wiązki światła mogą niestety zadziałać dość słabo. Ciemna karnacja lub mocno opalona skóra mogą także przeszkadzać w osiągnięciu najlepszego efektu. Depilacja światłem jest w mniejszym stopniu uzależniona od tych czynników, aczkolwiek nie są one całkowicie bez znaczenia. Efekty depilacji IPL są też oczywiście zależne od samego urządzenia. Wybierz sprawdzony model, który cieszy się dobrymi opiniami klientek.

Po wykonaniu odpowiedniej liczby powtórzeń na danym obszarze zauważysz efekt gładkiej skóry. Jest to zasługa tego, jak działa depilacja światłem. W porównaniu do maszynki do golenia usuwa ona nie tylko włosy, ale też ich cebulki, przez co skóra staje się wręcz aksamitna.

Depilacja światłem – opinie na temat depilacji IPL

Poznałaś już efekty depilacji IPL i wydaje ci się ona bardzo kusząca? Przed inwestycją w depilator światłem warto zapoznać się z opiniami o depilacji światłem. Jednym z głównych czynników, jakie mogą zniechęcać, jest ból. Na ten temat każdy ma inne zdanie. Wszystko zależy od urządzenia, rodzaju skóry i twojego progu bólu.

Większość urządzeń wyposażona jest w nowoczesne opcje i ustawienia, które pomagają redukować poziom bólu. Pod tym względem depilacja światłem jest bardziej znośna niż laser. Jednak weź pod uwagę, że każdy tego typu zabieg będzie w pewnym stopniu nieprzyjemny. Z drugiej strony, depilacja laserowa w salonie często jest przeprowadzana z nakładkami lub preparatami chłodzącymi – redukują one ból i gorąco praktycznie do zera. 

Skuteczność depilacji IPL jest w mniejszym stopniu uzależniona od koloru skóry i włosów. Zabieg tego typu jest tańszy i prosty do wykonania samodzielnie, we własnym domu. Depilacja światłem nie szkodzi skórze, jednak musisz omijać znamiona, pieprzyki i tatuaże. Naświetlanie jest krótkie, a efekt trwały. Użytkowniczki zaznaczają jednak, że trzeba co jakiś czas wykonywać tzw. zabieg przypominający, aby potrzymać skutki depilacji. Którą metodę wybierzesz? To zależy wyłącznie od ciebie.

Depilacja światłem to nowoczesny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnego obszaru ciała. Jednorazowy zakup urządzenia naświetlającego pozwoli ci wydepilować kilka owłosionych partii skóry na długi czas. Nie musisz wcale wydawać setek złotych na depilację laserową. Depilacja IPL daje takie same efekty. Jest ona prosta do wykonania i całkowicie bezpieczna dla skóry. Wybierz depilator dobrej jakości, który posłuży ci przez długi czas.Powiązane artykuły:
Archiwum: marzec 2021