Depilator IPL – jak używać tego innowacyjnego urządzenia do trwałej, domowej depilacji?

Czy wiesz, czym różni się depilator IPL od depilacji laserowej? Dowiedz się, jak działa fotodepilator i jak używać tego urządzenia. Depilatory IPL zrewolucjonizowały domowe sposoby usuwania owłosienia. Są bezpieczne dla skóry i przynoszą trwałe efekty.

depilator ipl

Czy wiesz, czym różni się depilator IPL od depilacji laserowej? Dowiedz się, jak działa fotodepilator i jak używać tego urządzenia. Depilatory IPL zrewolucjonizowały domowe sposoby usuwania owłosienia. Są bezpieczne dla skóry i przynoszą trwałe efekty, w przeciwieństwie do używania np, maszynki.

Czy depilacja IPL boli? Czy nie podrażnia lub trwale uszkadza skóry? Jaki depilator IPL będzie dla ciebie najlepszy? Co wybrać – depilator laserowy, czy IPL? Czy pomiędzy nimi jest w ogóle jakaś różnica? Pomożemy ci odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Po zapoznaniu się z poniższą treścią będziesz mogła dokonać mądrego, uzasadnionego wyboru i zakupić depilator IPL najlepiej dostosowany do twoich potrzeb.

Co to jest depilator IPL?

Depilator IPL, czyli Intense Pulsed Light, to specjalne urządzenie, które umożliwia ci trwałą depilację w domu. Możesz wykorzystywać go samodzielnie do golenia wszystkich obszarów ciała, także do okolic bikini i pach. Działa dość szybko i skutecznie. Wystarczy już zaledwie 20–30 minut, aby jednorazowo ogolić całe nogi. Jest to czas prawie trzykrotnie krótszy niż w przypadku depilatora laserowego.

Depilator IPL — jak działa urządzenie?

depilator ipl jak działa

Technologia IPL działa w specyficzny sposób. Głowica wydziela szerokie spektrum światła, którego impulsy wypalają cebulki włosowe. Najlepszy efekt zauważalny jest na ciemnych włosach, ponieważ światło działa na melaninę. Depilatory IPL są często mylone z laserowymi, choć w rzeczywistości technologie tych sprzętów znacznie się od siebie różnią.

Wiele kobiet boi się używać depilatora IPL ze względu na rzekomy ból użytkowania. Czy depilator na światło faktycznie nie jest bezbolesny? Zdania na ten temat są podzielone. W rzeczywistości wszystko zależy od twojej skóry i progu bólu. Na pewno warto zainwestować w droższy depilator IPL. Zaawansowane urządzenia mają wiele opcji i ustawień. Z łatwością znajdziesz konfigurację działania, która będzie dla ciebie najwygodniejsza. Depiluje na zasadzie operowania błyskiem światła. Można regulować intensywność światła,

Depilator laserowy czy IPL do zabiegu w domu?

Choć ogólna zasada działania tych dwóch urządzeń jest podobna, nie jest to wcale ten sam sprzęt. Depilator na światło laserowe działa precyzyjnie, wypala włosek po włosku. Emituje wyłącznie światło czerwone o określonej długości fali. Emitowana przez niego energia jest pochłaniana przez cebulkę włosa. Wiązka światła wypala włos od środka, wraz z korzeniami. Cechuje go więc większa intensywność działania, a włoski po depilacji nie odrastają.

Depilator IPL to wcale nie to samo. Potocznie depilatory IPL są także nazywane laserowymi, choć jest to błędne określenie. Fotodepilator ma lampę, która emituje fale o różnej długości. Oddziałuje on na większy obszar skóry i wiele włosków naraz. Efekt jest identyczny – gładka skóra i wypalone cebulki włosków.

Laser jest skuteczniejszy w profesjonalnym salonie – sprzęt domowy nie daje tak samo korzystnych efektów. Do osiągnięcia takich samych rezultatów fotodepilatorem potrzeba więcej powtórzeń.

Depilator laserowy – jaki wybrać?

Nie każdy depilator na światło to depilator laserowy. Zanim postawisz sobie pytanie: „jaki depilator laserowy kupić”, dowiedz się więcej na ten temat. Może być to całkiem niekorzystna inwestycja. Obojętnie, jaki depilator laserowy wybierzesz, musisz poświęcić sporo czasu na jednorazowy zabieg. Nie sprawdza się to szczególnie dobrze przy dużych obszarach skóry.

IPL depilator – który jest najlepszy?

depilator ipl który jest najlepszy

Istnieje kilka kwestii, które musisz wziąć pod uwagę przy zakupie depilatora na światło:

 • IPL – depilator przewodowy czy na baterie? Urządzenia bezprzewodowego możesz używać gdziekolwiek. Jednak w przypadku depilatora IPL nie powinno to mieć większego znaczenia. Będziesz używać go rzadko i równie dobrze możesz zrobić to przy kontakcie. Bezprzewodowy depilator świetlny wiąże się z dodatkowym kosztem akumulatorów.
 • Zwróć uwagę na certyfikaty, jakie posiada (lub nie) twoje urządzenie. Przed dopuszczeniem do sprzedaży każdy depilator IPL musi mieć wykonane odpowiednie testy. Należy laboratoryjnie sprawdzić jego skuteczność i bezpieczeństwo. Nigdy nie kupuj żadnego depilatora na światło bez certyfikatów jakości i bezpieczeństwa.
 • Uwzględnij sam kształt fotodepilatora i jego nakładki. Jeśli będziesz używać go tylko do jednej części ciała, powinien być do niej jak najlepiej dostosowany – duży do nóg, mały i precyzyjny do twarzy. Jeśli twój depilator IPL ma być do użytku ogólnego, lepiej zapłacić więcej za urządzenie z wymiennymi nakładkami o różnych rozmiarach.
 • Lepsze depilatory IPL wyposażone są w filtry do tych długości światła, które nie są korzystne dla twojej skóry. Tylko wiązki podczerwone, czerwone i pomarańczowe wnikają na tyle głęboko w skórę, aby mogły skutecznie zniszczyć korzenie włosa. Pozostałe kolory zostają wchłaniane przez skórę, co może powodować niekorzystne skutki uboczne.

Depilator IPL – jak używać?

Ze względu na specyficzny sposób działania tego urządzenia bardzo ważne jest, abyś potrafiła prawidłowo je wykorzystywać. W przeciwnym wypadku łatwo o podrażnienia i trwałe uszkodzenia skóry. Upewnij się, że depilator IPL, który kupujesz, posiada odpowiednie zabezpieczenia przeciwko promieniom UV – jest to szczególnie ważne dla bezpieczeństwa twoich oczu.

depilator ipl jak używać

Jeżeli już kupiłaś urządzenie i zastanawiasz się, jak używać depilatora IPL prawidłowo – musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Najpierw należy dobrać ustawienia do konkretnego typu skóry i koloru włosów. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, wybierz urządzenie wyposażone w czujniki, które zrobią to za ciebie. 

Szerokim łukiem omijaj pieprzyki i tatuaże. Kilka tygodni przed zabiegiem domowej depilacji unikaj nadmiernego słońca, peelingów chemicznych, ziołowych herbat i suplementów diety. Depilator IPL nie powinien być używany na skórę podrażnioną lub uszkodzoną. Naświetlanie skóry nie jest też zalecane: 

 • kobietom w ciąży, 
 • cierpiącym na żylaki, 
 • osobom z bardzo wrażliwą skórą,
 • na skórę mocno opaloną,
 • na bardzo jasne lub siwe włosy,
 • podczas przyjmowania leków światłoczułych,
 • osobom z implantami metalowymi lub rozrusznikami serca.

Depilator IPL to poręczne, wygodne urządzenie do trwałej depilacji w domu. Decydując się na taką jednorazową inwestycję, możesz zaoszczędzić spore sumy pieniędzy na depilacji laserowej w salonie. Pamiętaj, żeby wybrać fotodepilator bezpieczny i sprawdzony – nie jest to sprzęt, na którym warto oszczędzać, a przedłużysz jego żywotność. Jeśli nauczysz się sprawnie posługiwać depilatorem na światło, już nigdy nie będziesz musiała przejmować się uciążliwym owłosieniem, wrastającymi włoskami ani podrażnieniami. Twoja skóra pozostanie idealnie gładka na długie lata.Powiązane artykuły:
Magdalena Złoczewska
Posiada wieloletnie doświadczenie i pasję pisarską. Tworzenie było jej pierwszą miłością. Ukończyła filologię angielską i publikuje teksty w obu językach. Najchętniej pisze w tematyce beauty i lifestyle – uwielbia dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. W wolnym czasie zgłębia naturalne metody pielęgnacji ciała – zdrowe odżywianie, ziołolecznictwo i jogę. Uwielbia aktywny odpoczynek na łonie natury lub wśród średniowiecznej architektury.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Depilacja