Depilacja ciała staje się coraz bardziej popularna wśród mężczyzn. Tym, co często przeszkadza panom czuć się dobrze, są włosy na plecach. Nadmierne owłosienie tej części ciała może utrudniać noszenie koszulki na ramiączkach lub stanowić problem podczas pobytu na plaży. To sprawia, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o depilacji pleców. Jak ona wygląda? Sprawdź, jak ogolić plecy na różne sposoby. Zapoznaj się z naszym artykułem!

Jak ogolić plecy?

Jednym z najłatwiejszych sposobów depilacji jest oczywiście golenie. Pozbycie się włosów na placach za pomocą maszynki do golenia nie jest jednak najłatwiejszym sposobem. Często niezbędna jest wówczas pomoc drugiej osoby. Dodatkowo, golenie pleców nie należy też do najskuteczniejszych metod depilacji – włosy bardzo szybko odrastają. Zdarza się również, że po goleniu owłosienie staje się jeszcze bardziej intensywne.

Samodzielne golenie pleców

Chcesz samodzielnie pozbyć się owłosienia z pleców za pomocą maszynki do golenia? Pomogą ci w tym dostosowane do tej partii ciała akcesoria. Są to golarki do pleców, które charakteryzują się bardzo długim uchwytem. Wybierając taką metodę, należy mieć na uwadze wady tego rozwiązania. Są to na przykład wspomniane wcześniej szybkie odrastanie włosów oraz ryzyko ewentualnego skaleczenia skóry. Jeśli jednak taka metoda depilacji włosów na plecach do ciebie przemawia, możesz ułatwić sobie ten zabieg i zadbać o przygotowanie ciała. Oto nasze porady:

 1. Przed depilacją wykonaj peeling, który odsłoni wszystkie włoski. Pomoże pozbyć się również martwego naskórka, który często utrudnia golenie.
 2. Zastosuj krem lub piankę do golenia. Produkty te zapewnią golarce odpowiedni poślizg.
 3. Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry, używając pomocą kosmetyków do pielęgnacji po goleniu.

Skuteczna depilacja pleców

Istnieją również alternatywne metody pozbywania się niechcianego owłosienia pleców. Są bardziej skuteczne, ponieważ włosy nie odrastają tak szybko. Należą do nich między innymi:

 • depilacja laserowa;
 • depilacja woskiem;
 • stosowanie depilatora.

Depilacja laserowa – plecy

Depilacja laserowa pleców to sposób na pozbycie się owłosienia na stałe. Podczas zabiegu kosmetolog przykłada głowicę specjalistycznego urządzenia do depilowanego obszaru. Głowica ta emituje wiązki świetlne, które trwale uszkadzają mieszki włosowe. To sprawia, że włosy na plecach już nie odrastają. Mimo wszystko należy pamiętać, że depilacja laserowa nie usuwa owłosienia w stu procentach podczas jednego zabiegu. Wykonuje się ją zatem w seriach, a co jakiś czas należy przeprowadzić zabieg przypominający.

Depilacja laserowa pleców – cena

Depilacja laserowa pleców jest oferowana przez większość salonów kosmetycznych. Cena zabiegu zależy w dużej mierze od lokalizacji salonu. Jeden zabieg to koszt od 200 do 300 zł. Aby depilacja przyniosła pożądane rezultaty, należy przeprowadzić kilka serii zabiegów. Ich liczba i częstotliwość dostosowana jest do indywidualnych predyspozycji klienta.

Depilacja pleców woskiem

Kolejnym sposobem na to, jak skutecznie pozbyć się włosów na plecach, jest depilacja woskiem. W tym przypadku, podobnie jak z wykorzystaniem tradycyjnej maszynki do golenia, samodzielne przeprowadzenie depilacji może być trudne. Oczywiście, mając pomoc drugiej osoby, można przeprowadzić zabieg w domu, jednak warto pamiętać, że depilację pleców woskiem można wykonać w niemal każdym salonie kosmetycznym. Taka depilacja pozwala pozbyć się włosów wraz z cebulkami, więc trzeba ją powtarzać co kilka tygodni, a nie co kilka dni, jak w przypadku golarki.

Zobacz też:
Laser diodowy a IPL – którą metodę depilacji nadmiernego owłosienia wybrać? Poznaj różnice pomiędzy urządzeniami do usuwania owłosienia

Depilacja pleców woskiem – cena

Depilacja męskich pleców woskiem w salonie kosmetycznym to koszt od 70 do 100 zł. 

Ile kosztuje męski depilator?

Skoro wiadomo już, ile kosztuje depilacja laserowa oraz depilacja woskiem w salonie kosmetycznym, pora na przedstawienie cennika urządzeń i akcesoriów do domowej depilacji włosów na plecach: 

 • podgrzewacz wosku – kilkadziesiąt złotych oraz kilkanaście złotych za wosk, plastry oraz szpatułki;
 • golarka do pleców z przedłużką – od 70 do 200 zł;
 • elektryczna maszynka do ciała – od 100 do 300 zł;
 • depilator laserowy – od 500 do 2500 zł (w zależności od producenta i funkcji urządzenia).

Pielęgnacja po depilacji pleców

Częścią dobrze przeprowadzonej depilacji włosów na plecach jest również pielęgnacja po zabiegu. Niezależnie od obszaru ciała powinieneś o nią zadbać. W przypadku golenia i używania wosku będzie to stosowanie kosmetyków po depilacji, które prawidłowo nawilżają skórę. Działają również regenerująco na ewentualne podrażnienia. Mogą się między sobą różnić pod względem działania, dlatego warto wybierać produkty dostosowane do konkretnej metody depilacji.

Pielęgnacja po laserowej depilacji pleców

Zupełnie inaczej wygląda pielęgnacja skóry po depilacji laserowej pleców. Przed zabiegiem i po nim należy stosować się do pewnych zaleceń. 

 1. Przez kilka tygodni przed sesją i po depilacji laserowej nie należy się opalać.
 2. Nie należy również wykonywać depilacji woskiem.
 3. W tym czasie trzeba zrezygnować z przyjmowania substancji światłouczulających.
 4. Po depilacji laserowej pleców nie można narażać skóry na kosmetyki o mocnym działaniu (np. peeling). 

Jeśli wykonujesz depilację laserową pleców w salonie kosmetycznym, zostaną ci przedstawione ogólne zalecenia, których należy bezwzględnie przestrzegać.

Jaka depilacja jest najmniej bolesna?

Stosowanie tradycyjnych golarek znane jest większości mężczyzn, jeśli nie wszystkim panom. Wiadomo więc, że przed goleniem pleców nie trzeba obawiać się bólu. Może on się pojawić ewentualnie podczas zacięcia. Z kolei depilacja włosów na plecach woskiem jest już dość bolesna. Wybierając tę metodę, trzeba niestety przyzwyczaić się do nieprzyjemnego uczucia, które jej towarzyszy. Co do depilacji laserowej zdania są podzielone. Wiele osób twierdzi, że jest to metoda bezbolesna. Inni nie chcą zgodzić się z tym stwierdzeniem. Należy jednak przygotować się, że depilacji będzie towarzyszył pewien dyskomfort. Dla jednych może być po prostu bardziej odczuwalny niż dla innych.

Kwestia tego, jaką metodę depilacji włosów na plecach wybrać, jest absolutnie indywidualna. Część z panów decyduje się na tradycyjne sposoby w postaci golarek. Wielu mężczyzn woli pozbyć się owłosienia na dłużej, korzystając z wosku. Jeszcze inni chcą pozbyć się włosów na plecach na stałe. Ogromny wybór w zakresie metod depilacji pleców pozwoli ci dobrać komfortowy i dopasowany do twoich oczekiwań sposób.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021