Depilacja woskowa – jakich efektów możesz się spodziewać?

Depilacja woskowa to jeden z bardzo popularnych sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała. Tę metodę stosują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nie da się ukryć, że jest to znacznie lepszy sposób niż klasyczne golenie włosów maszynką.

depilacja woskowa

Omawiana metoda jest o wiele dokładniejsza i skuteczniejsza – goląc się tradycyjnie, możemy przegapić niektóre włoski, a maszynka ich nie zbierze. To jednak nie wszystkie korzyści. Włoski będą odrastały cieńsze i słabsze, co w tym przypadku jest pożądane. 

Na czym polega depilacja woskiem? Kto powinien skusić się na ten sposób usuwania owłosienia? Jakich efektów możesz się spodziewać i jak długo się utrzymują? Ile kosztuje depilacja woskiem? Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania depilacji woskiem? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu! Warto zapoznać się z tym sposobem na gładką skórę bez podrażnień. 

Depilacja woskowa – na czym polega?

Depilacja ciała to dla wielu kobiet, ale także dla mężczyzn nieodłączny element pielęgnacji. Depilacja woskiem zdecydowanie zdobyła uznanie wśród kobiet w wielu krajach na świecie. Choć obecnie wypierana jest przed depilację laserową, to wciąż nie brakuje zwolenniczek tradycyjnej metody. Woskiem możesz wykonać depilację nóg, a także innych części ciała w zaciszu własnego domu lub udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. 

Przeprowadzenie zabiegu 

Depilacja woskiem nóg i innych części ciała polega na jego podgrzaniu do odpowiedniej temperatury, aby uzyskał postać półpłynną. Następnym krokiem jest nałożenie wosku na depilowaną skórę. Ważne, aby położyć go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, jednak zrywanie odbywa się w kierunku przeciwnym. Możesz mieć pewność, że ten rodzaj depilacji jest bardzo dokładny, choć nie należy on do najprzyjemniejszych zabiegów. Co więcej, włosy w większości usuwane są razem z cebulkami, co sprawia, że odrasta ich znacznie mniej, stają się one słabe i cienkie. Warto jednak zaznaczyć, że zabiegi te trzeba regularnie powtarzać, choć nie tak często, jak klasyczną depilację maszynką. Jest to kwestia indywidualna, jednak efekt gładkiej skóry może utrzymywać się nawet kilka tygodni. 

W domu czy w salonie kosmetycznym?

Aby nie martwić się o to, jaki wosk do depilacji nóg wybrać, warto udać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego. Jeśli nie masz wprawy, wykonywanie tego zabiegu samodzielnie w domu może powodować podrażnienie skóry. Jeśli zdecydujesz się na depilację woskiem i przeprowadzisz ją prawidłowo, efekty z pewnością cię zaskoczą! Twoja skóra będzie gładka przez kilka tygodni. Gdy raz spróbujesz depilacji woskowej, z pewnością nie wrócisz już do regularnego golenia maszynką. 

Zalecenia przed i po zabiegu depilacji woskowej

O czym musisz pamiętać, wybierając się na depilację woskową do salonu kosmetycznego? Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry przed i po zabiegu. Depilacja woskiem z dużym prawdopodobieństwem może być czynnikiem, który podrażni twoją delikatną skórę. Aby zapobiec uczuciu dyskomfortu i pieczenia, bardzo ważne jest nawilżanie skóry. Należy jednak pamiętać, aby przed samym zabiegiem nie używać zbyt tłustych balsamów, które utrudniają przyleganie wosku do skóry. Regularne peelingi również przyczynią się do tego, że skóra będzie wyglądała na gładką i zdrową. Warto także pamiętać o tym, aby bezpośrednio przed, a także przez kilka dni po zabiegu nie wystawiać skóry na promienie słoneczne, które dodatkowo mogą ją podrażnić. Dobrym rozwiązaniem jest używanie filtrów słonecznych. Jeśli masz jakieś rany na skórze, wysypkę i inne dolegliwości, zdecydowanie należy przełożyć zabieg do momentu, aż będzie w lepszej kondycji. 

Zobacz też:  Depilacja nóg bez podrażnień – czy jest to w ogóle możliwe?

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Jakich efektów możesz się spodziewać, decydując się na depilację woskową? Jak długo utrzymuje się efekt depilacji woskiem? Przede wszystkim twoja skóra bezpośrednio po zabiegu będzie piękna i gładka. Sesje należy wykonywać co ok. 4 tygodnie. Właśnie przez taki okres twoja skóra powinna wyglądać idealnie, choć jest to kwestia indywidualna i zależy od tego, w jakim tempie rosną włosy w twoim przypadku. Poddawanie się regularnym zabiegom znacząco osłabia włoski i sprawia, że stają się one coraz cieńsze. Wybierając ten zabieg, możesz mieć pewność, że twoja skóra będzie gładka przez kilka tygodni!

Depilacja woskowa – jakie części ciała możesz poddać zabiegowi?

Jeśli chodzi o depilację woskową, możesz wykonać ją właściwie na każdej części ciała, na której występuje owłosienie. Większość osób decyduje się na usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą depilacji woskowej w następujących miejscach:

  • okolice bikini;
  • pachy;
  • wąsik;
  • nogi;
  • ręce;
  • ramiona;
  • brzuch;
  • plecy.

Jest to świetny zabieg, który pomaga pozbyć się owłosienia i usuwa uczucie dyskomfortu, a ty możesz cieszyć się gładką skórą. Nie ma tu żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o płeć czy wiek. Z takiej usługi mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Depilacja woskowa – przeciwwskazania

W przypadku depilacji woskowej, tak jak i przy innych zabiegach wykonywanych w salonach kosmetycznych, istnieją pewne przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. Co może cię dyskwalifikować, jeśli chodzi o depilację woskową? Przede wszystkim twoja skóra musi być zdrowa, bez wysypki, ran i różnych chorób. Jeśli borykasz się z takimi dolegliwościami, warto wstrzymać się z zabiegiem do czasu, aż jej stan ulegnie poprawie. Inne przeciwwskazania to m.in.: świeża opalenizna słoneczna lub po wizycie w solarium, używanie samoopalacza, zakażenia bakteryjne lub grzybicze, żylaki, zapalenie żył, skłonność do powstawania rozszerzonych naczynek, ciąża, karmienie piersią, menstruacja. Warto także zaznaczyć, że włoski nie mogą być zbyt krótkie – aby możliwe było wykonanie zabiegu, powinny mieć od 2 do 3 mm. 

Depilacja woskowa – cena zabiegu

Zastanawiasz się pewnie, jaka jest cena depilacji woskiem. Wszystko zależy od tego, który salon wybierzesz, ponieważ każdy ma swój indywidualny cennik. Z pewnością można jednak stwierdzić, że depilacja woskiem nie jest kosztownym zabiegiem. Cena jest warta efektów, jakie możesz uzyskać i komfortu, który zapewnia gładka skóra przez kilka tygodni. 
Depilacja woskowa to jeden ze sposobów na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych części ciała w przypadku kobiet, ale i mężczyzn. Bez wątpienia jest zabiegiem wartym uwagi i współcześnie bardzo popularnym. Nic dziwnego, ponieważ pozwala pozbyć się owłosienia nawet na kilka tygodni. Regularnie wykonywane zabiegi to skuteczny sposób na to, aby osłabić włoski i sprawić, że będzie odrastało ich znacznie mniej, a jeśli już się pojawią – będą cienkie i delikatne. Wybierając tę opcję, możesz zapomnieć o nieustannych podrażnieniach skóry. Ponadto depilacja woskowa nie kosztuje zbyt dużo, a efekt wart jest swojej ceny.Powiązane artykuły:
Justyna Jakubczyk
Interesuje się tematami dotyczącymi urody i pielęgnacji. Lubi o siebie dbać jak każda kobieta. Jej pasją jest odkrywanie urodowych trików, które przynoszą zaskakujące efekty!

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Depilacja