Martwią cię coraz większe zakola i prześwitująca skóra na głowie? Nie czekaj, aż wypadną ci wszystkie włosy. Poddaj się serii zabiegów mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. To nowatorska metoda leczenia łysienia, która poprawia ukrwienie skóry głowy i stymuluje porost nowych włosów. Na jakiej zasadzie działa? Dlaczego osocze na włosy jest tak skuteczną terapią? Czy jest to zabieg bezpieczny i komu można go zalecić? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu.

Osocze bogatopłytkowe. Co to za preparat i jak działa na skórę głowy?

Jest to substancja pochodząca z krwi osoby poddanej leczeniu. Przed zabiegiem specjalista pobiera od pacjenta krew i poddaje ją procesowi odwirowania w specjalnej wirówce. Dzięki temu wyodrębnione zostaje osocze, bogate w płytki krwi, czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Składniki te wywołują w skórze głowy szereg procesów, które wzmacniają mieszki włosowe i regenerują włosy. Zapobiegają wypadaniu kosmyków i stymulują porost włosów. Preparat taki jest bezpieczny dla organizmu, ponieważ pochodzi z jego krwi. Nie ingeruje więc w jego naturalne procesy, nie wywołuje podrażnień ani alergii.

Na czym polega igłowa mezoterapia skóry głowy?

Osocze bogatopłytkowe wprowadzane jest płytko pod skórę przy pomocy cienkich igieł, wkłuwanych w odstępach 2-3 cm. Zabieg ten nazywany jest mezoterapią igłową. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania wynosi zwykle od 30 do 60 minut, w zależności od powierzchni skóry, którą trzeba nakłuć. Aby był skuteczny, trzeba go powtórzyć co najmniej 2 razy. Cała terapia obejmuje zwykle 3-4 zabiegi, wykonywane w odstępach 3-tygodniowych. Potem warto co pewien czas poddać się zabiegom przypominającym. Pierwsze efekty spostrzeżesz po 2 miesiącach od wykonania pierwszego zabiegu.

Zobacz też:
Szukasz sposobu na odmładzanie lub rewitalizację i nawilżenie swojej skóry? Dowiedz się, czym jest mezoterapia igłowa!

Osocze na włosy. Poznaj zalety terapii

Stymulacja skóry głowy osoczem bogatopłytkowym przynosi szereg korzyści. Oto one:

  • terapia pobudza wzrost włosów poprzez regenerację cebulek;
  • zabieg zapobiega utracie włosów i wzmacnia włosy istniejące;
  • preparat osocza bogatopłytkowego pochodzi z krwi pacjenta, dlatego jest bezpieczny dla jego organizmu;
  • iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest niemal bezbolesna;
  • zabiegi nie mają skutków ubocznych, poza niewielkimi siniakami i zaczerwienieniem nakłuwanej skóry, która goi się po kilku dniach.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  • trwająca lub przebyta choroba nowotworowa;
  • okres ciąży i laktacji;
  • widoczne infekcje zapalne skóry głowy;
  • małopłytkowość krwi;
  • niewyleczone zakaźne choroby wirusowe.

W dniu zabiegu należy wypić co najmniej 2 litry wody, ale nie wolno pić alkoholu. Specjaliści trychologii i medycyny estetycznej zalecają powstrzymanie się przez kilka dni od basenu, sauny i gorących kąpieli. Poza tym można normalnie funkcjonować.

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy coraz większej grupy osób. Zmagają się z nim nie tylko panowie w średnim wieku, ale też młodzi mężczyźni, kobiety z problemami hormonalnymi i wszyscy z genetycznie słabą czupryną. Jeśli twój ojciec ma pokaźną łysinkę, to licz się z tym, że ty też możesz mieć podobne kłopoty. Jeśli ten fakt cię martwi, to zapytaj specjalistę, czy możesz poddać się terapii osoczem. Nie martw się o skutki uboczne. Preparat, który można pobrać z własnej krwi, nie zawiera składników obcych ani szkodliwych dla organizmu. A dzięki niemu poprawisz swój wygląd i samopoczucie.



Powiązane artykuły: