Skóra wraz z wiekiem traci jędrność i elastyczność. Pojawiają się też skłonności do powstawania zmian i niedoskonałości. Jednym z częstych problemów skórnych jest pomarańczowa skórka. Redukcja cellulitu wymaga stosowania różnych zabiegów. Jednym ze skutecznych sposobów, by pozbyć się cellulitu i ujędrnić skórę jest zabieg Storz Medical. Sprawdź jak działa i jakie daje efekty.

Cellulit – skąd się bierze?

Przyczyny powstawania pomarańczowej skórki są bardzo zróżnicowane. Do najczęstszych należą czynniki takie jak:

 • brak ruchu i siedzący tryb życia;
 • problemy z krążeniem;
 • noszenie zbyt ciasnych spodni utrudniających przepływ żylny w kończynach dolnych;
 • noszenie butów na wysokim obcasie;
 • palenie tytoniu;
 • zaburzenia w gospodarce hormonalnej;
 • wady postawy;
 • zła dieta;
 • niehigieniczny tryb życia;
 • uwarunkowania genetyczne.

Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu: cellulit wodny i cellulit tłuszczowy. Pierwszy dotyczy głównie osób szczupłych o zaburzonym przepływie krwi i limfy. Cellulit tłuszczowy związany jest z nadwagą i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Redukcja i wygładzanie cellulitu – zabieg Storz Medical

Innowacyjna metoda stosowana w czasie zabiegu Storz Medical oparta jest na wykorzystaniu fal akustycznych. Terapia z zastosowaniem fal akustycznych, zwana także AWT – Acoustic Wave Therapy polega na skierowaniu fali uderzeniowej bezpośrednio w miejsce występowania niedoskonałości. Fale dźwiękowe przyczyniają się do rozbicia i zmniejszenia zagęszczenia tkanek tłuszczowych.

Fala akustyczna Storz Medical dociera do zbitej tkanki tłuszczowej i doprowadza do rozluźnienia jej struktury. Komórki otrzymują sygnał do intensywnej regeneracji a także produkcji włókien kolagenowych. Zabieg daje spektakularne efekty, wyszczupla i modeluje sylwetkę.

Storz Medical – jak wygląda zabieg?

Leczenie cellulitu za pomocą terapii Storz Medical przynosi długotrwałe efekty. Sam zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Przed zabiegiem zlecana jest konsultacja lekarska, w czasie której ustalany jest obszar zabiegowy. Przed samym zabiegiem należy też wykonać min. 15 minutowy drenaż limfatyczny, który dodatkowo wzmacnia efekt zabiegu.

Zabieg trwa od ok. 40 do 60 minut. Aby umożliwić dotarcie do głębszych partii skóry, nakładany jest specjalny żel przewodzący. Następnie urządzenie poprzez głowicę D-ACTOR generuje falę akustyczną, która dociera do komórek tłuszczowych i tkanki łącznej. Następuje stymulacja komórek, a co za tym idzie usprawnienie ich metabolizmu. Poprawia się mikrokrążenie i jędrność skóry. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, a tuż po zabiegu można bez problemu wrócić do codziennych aktywności.

Zobacz też:
Cosmelan – zabieg, dzięki któremu szybko pozbędziesz się przebarwień. Zobacz, na czym polega ta terapia!

Storz Medical – efekty zabiegu

Terapia falami akustycznymi daje doskonałe efekty w redukcji cellulitu poprzez zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych. Ponadto, działanie fal akustycznych poprawia krążenie krwi, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, prowadzi do wyszczuplenia i zmniejszenia obwodu ciała. Zabieg przyczynia się do zwiększonej produkcji kolagenu w skórze, a tym samym jej ujędrnienia. Tkanka tłuszczowa ulega wygładzeniu, następuje redukcja obrzęków i poprawa krążenia limfy.

Zabieg Storz Medical można z powodzeniem łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Najlepsze efekty uzyskasz dzięki połączeniu z endermologią, liposukcją, czy zabiegiem antycellulitowym Alidya.

Wskazania pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu zaleca się spożywanie dużej ilości płynów. Sugeruje się picie 2-3 litrów wody dla wzmocnienia efektu. Aby jak najdłużej cieszyć się gładką i jędrną skórą dobrze jest zadbać o aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę.

Przeciwwskazania do zabiegu Storz Medical

Fala akustyczna Storz Medical gwarantuje doskonałe efekty. Istnieją jednak przypadki, w których zabiegu nie można wykonywać. Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu to przede wszystkim:

 • czynna choroba nowotworowa;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • zakrzepica lub żylaki;
 • okres ciąży i karmienia piersią;
 • przepuklina obecna w obszarze wskazanym do zabiegu;
 • rozrusznik serca;
 • implanty;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • wiek poniżej 18 roku życia.

Zabieg antycellulitowy Storz Medical nie tylko likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również wzmacnia naskórek. Urządzenie wykorzystuje działanie fal dźwiękowych, by dotrzeć do głębszych partii skóry. Emituje falę akustyczną, która stymuluje mechanicznie tkanki do przyspieszenia metabolizmu. Zabieg można wykonać w klinikach specjalizujących się w zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Może zostać przeprowadzony tylko u osób powyżej 18 roku życia. Efekty są zauważalne już po 4 zabiegach, jednak zaleca się wykonanie serii 10 zabiegów.Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022