Obwisła skóra na brzuchu powoduje dyskomfort i kompleksy u wielu kobiet. Nieestetycznie wyglądający brzuch skutecznie hamuje przed założeniem dwuczęściowego kostiumu na plaże, a nawet bywa powodem unikania zbliżenia z partnerem.
Jak poprawić wygląd skóry i samopoczucie? Z pomocą przychodzi obkurczanie skóry na brzuchu! W jakich przypadkach wykonuje się zabieg i na czym polega?
Wiotka skóra na brzuchu, odchudzanie i brzuch po ciąży – kiedy wykonuje się zabieg?
Obkurczanie skóry na brzuchu pomaga w walce z wiotką skórą lub jej nadmiarem. Takie problemy pojawiają się najczęściej po ciąży lub dużej utracie wagi spowodowanej odchudzaniem lub zabiegami bariatrycznymi.
Szczególnie te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wysoką skuteczność i niemal natychmiastową skuteczność. Szybka utrata kilogramów niestety niekorzystnie odbija się na wyglądzie skóry. Skóra na brzuchu staje się wiotka, zaczyna wisieć i tworzyć nieapetyczne fałdy.
Do utraty jędrności dochodzi również na skutek intensywnego i szybkiego odchudzania. Duża utrata wagi w krótkim czasie powoduje, że skóra traci napięcie. Do tego dochodzi jeszcze dieta, która może zaburzyć gospodarkę białkową, przez co skóra traci kolagen, a w efekcie swoją elastyczność i zdrowy wygląd.
Zabieg obkurczania skóry na brzuchu stosuje się przeważnie w celach estetycznych, Głównym celem zabiegu jest poprawa wyglądu tkanki skóry oraz komfortu psychicznego pacjenta. W skrajnych przypadkach jest to także sposób na ułatwienie poruszania się. Dotyczy to zwłaszcza pacjentów, którzy gwałtownie schudli, przez co skóra nie zdążyła dostosować się do mniejszych rozmiarów brzucha.
Obkurczanie skóry na brzuchu – wskazania
W jakich przypadkach wskazane jest obkurczanie skóry na brzuchu? Zabieg wykonuje się w następujących przypadkach:
- nadmiar skóry po gwałtownej utracie wagi
- obwisła skóra na brzuchu po ciąży
- widoczne oznaki starzenia się skóry
- utrata jędrności i sprężystości skóry
- widoczne fałdy i zwiotczenie skóry
Obkurczanie skóry na brzuchu – jak ujędrnić lub zlikwidować obwisły brzuch?
Istnieją różne sposoby na obkurczanie skóry na brzuchu. W zależności od tego, czy chcesz zlikwidować nadmiar skóry, czy jedynie poprawić jej kondycję, możesz zdecydować się na którąś z następujących opcji:
Chirurgiczna plastyka brzucha
Plastyka brzucha to zabieg chirurgiczny, który wykonywany jest na znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na usunięciu fałdy skórno-tłuszczowej z okolic środkowej i dolnej części brzucha. Dodatkowo wzmacniane i modelowane są ściany mięśni brzucha. Po wykonanym zabiegu należy nosić specjalny uciskający gorset przez około 3 miesiące.
Obkurczanie skóry na brzuchu ultradźwiękami
Mniej inwazyjną metodą jest obkurczanie skóry na brzuchu ultradźwiękami. Jest to tzw. liposukcja ultradźwiękowa. W trakcie zabiegu, ultradźwięki oddziałują na skórę brzucha oraz komórki tłuszczowe, przyczyniając się do usunięcia nadmiaru tkani i przywrócenia jędrności skórze. Efektem jest redukcja tkanki oraz widoczna poprawa kondycji skóry na brzuchu.
Obkurczanie skóry na brzuchu metodą radiofrekwencji
Ta metoda bazuje na technologii radiofrekwencji, czyli prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Zabieg polega na wprowadzeniu pod warstwę skóry cienkiej kaniuli, która posiada na końcu specjalny element podgrzewający, który oddziałuje na skórę od spodu. Pod wpływem zabiegu skóra obkurcza się, a jednocześnie jest stymulowana do wytwarzania nowego kolagenu.
Laserowe obkurczanie skóry brzucha
Skórę brzucha można także ujędrnić, używając lasera. Zabieg pozwala poprawić gęstość skóry, wygładzić jej strukturę oraz ujednolicić koloryt. Aby efekt był trwały i zadawalający należy wykonać od 3 do 5 zabiegów w odstępach co około 7 tygodni.
Zabieg jest nieinwazyjny, wymaga jednak pewnej dyscypliny zarówno przed, jak i po. 4 tygodnie przed zabiegiem nie można się opalać oraz należy zrezygnować z zabiegów złuszczających. Przez 14 dni po zabiegu nie wolno korzystać z sauny oraz należy unikać gorących kąpieli.
Obkurczanie skóry z wykorzystaniem kwasu polimlekowego
Inną metodą jest obkurczanie skóry z wykorzystaniem kwasu polimlekowego. Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę brzucha kwasu L-polimlekowego, który symuluje wytwarzanie kolagenu oraz regenrację włókien kolagenowych.
Kwas zawiera również lek znieczulający, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Delikatna iniekcja nie pozostawia żadnych śladów na skórze. Pełna terapia składa się z około 3 serii. Zabiegi należy potarzać w odstępach co około 5 tygodni.
Jak ujędrnić skórę na ciele po ciąży?
Ciąża to dla kobiety i jej ciała niezwykle wymagający czas. Aby wróciło do poprzednich funkcji również musi upłynąć wiele miesięcy. Jesteś młodą osobą, wystarczy zatem kilka sprawdzonych sposobów, aby dodać mu jędrności. Jak ujędrnić skórę na ciele, aby zobaczyć rezultat w jego wyglądzie? Wiele możesz zdziałać już w domu. Czy słyszałaś o szczotkowaniu na sucho?
To wspaniała metoda, która pobudza mikrokrążenie, złuszcza martwy naskórek i wyraźnie liftinguje. Sprawia, że skóra staje się gładka i bardziej zbita, a ewentualny cellulit zmniejszony. Chociaż raz w tygodniu stosuj peeling kawowy. Wiele osób o nim zapomina, a przynosi również świetnie efekty.
Wieczorem aplikuj krem bogaty m.in. w wyciągi roślinne z alg, kofeinę. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, udaj się do sprawdzonego salonu kosmetycznego, gdzie specjalista może wykonać serię zabiegów ujędrniających. Są to z reguły masaże, endermologia, body-wraping.
Obkurczanie skóry na brzuchu – piękna i jędrna skóra
Obkurczanie skóry na brzuchu to sposób na piękną i jędrną skórę. Na zabieg najczęściej decydują się kobiety po ciąży oraz osoby, które szybko straciły wagę na skutek odchudzania lub zabiegu zmniejszania żołądka. Wśród dostępnych metod znajdują się chirurgiczna plastyka brzucha oraz mniej inwazyjne metody bazujące na ultradźwiękach, działaniem prądem lub wykorzystujące preparaty stymulujące produkcję kolagenu.