Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy. Zabieg endermologii oddziałuje na tkankę łączną skóry. Wykonując go regularnie, możesz się odchudzić, pozbyć cellulitu, a nawet zmienić kontur swojej twarzy. Ten masaż uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej – nawet tej, która wydaje się być odporna na dietę i ćwiczenia. Stymuluje twoje ciało do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych. W efekcie możesz cieszyć się jędrniejszą, bardziej elastyczną skórą i zgrabniejszym ciałem.

Jak wygląda zabieg endermologii? Po przyjściu do gabinetu na umówioną wizytę musisz ubrać się w specjalny kombinezon. Ten strój idealnie przylega do całej powierzchni twojego ciała. Dzięki temu maszyna masująca nie ma bezpośredniego kontaktu z twoją skórą. Głowica uciskająca sterowana jest komputerowo. Składa się ona z dwóch ruchomych rolek i komory ssącej – działają one niezależnie od siebie. 

Podczas zabiegu wytwarzane jest ciśnienie. Na skutek tego fałd skóry zostaje wciągnięty pomiędzy rolki. W ten sposób twoja skóra może być rolowana od zewnętrza i wnętrza. Jest to skuteczna metoda na dotarcie do najgłębszych warstw skóry. Twoja tkanka jest w ten sposób intensywnie pobudzana do regeneracji. Na jakie efekty możesz liczyć po takim zabiegu?

Endermologia – efekty

Zabieg ten jest najczęściej wykonywany po to, aby pozbyć się cellulitu. Endermologia brzucha pomoże ci go wyszczuplić i wyrzeźbić. Do wykonania takiego masażu wykorzystywana jest ogromna siła nacisku. W ten nietypowy sposób można skutecznie dotrzeć do głębokich warstw skóry i tłuszczu. Ten sposób na bezwysiłkowe modelowanie sylwetki cieszy się stale rosnącą popularnością. 

Poznaj różnorodne zalety nowoczesnego zabiegu, jakim jest endermologia. Efekty widoczne są już po kilku wizytach. Należą do nich:

 • eliminacja toksyn,
 • pobudzenie metabolizmu,
 • szybsze spalanie zalegającego tłuszczu,
 • stymulacja organizmu do odnowy biologicznej skóry,
 • poprawa konturów twarzy,
 • zwiększona elastyczność i jędrność skóry,
 • wygładzenie drobnych zmarszczek,
 • poprawa krążenia,
 • redukcja bólów mięśniowych,
 • zmniejszenie bólów kręgosłupa i dolegliwości reumatycznych,
 • widoczne odmłodzenie skóry,
 • leczenie uszkodzeń więzadeł i ścięgien,
 • likwidacja obrzęków,
 • uczucie odprężenia i zadowolenia.

Jak widzisz, endermologia to efekty nie tylko upiększające i wyszczuplające, ale też terapeutyczne. Ugniatanie i rozciąganie skóry w ten sposób ma ogromne korzyści dla twojego wyglądu, zdrowia i samopoczucia.

Endermologia – przed i po

Efekty endermologii zauważysz już nawet po jednym zabiegu. Jednak aby w pełni cieszyć się widoczną różnicą przed i po endermologii, musisz wykonać kilka zabiegów. Kobiety po serii około 10 zabiegów zauważają znaczną redukcję cellulitu – w każdym stopniu zaawansowania i wszystkich rodzajów. Różnica przed i po endermologii w jędrności skóry jest ogromna. Tę metodę chwalą sobie m.in. kobiety z obwisłą skórą po porodach lub intensywnych kuracjach odchudzających.

Co więcej, regularna endermologia brzucha i innych części ciała wzmacnia tkankę łączną. Pomaga usuwać zalegające pod skórą toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Jest to też sprawdzony sposób na redukcję widoczności blizn, oparzeń, obrzęków itp. Osoby po poważnych operacjach chwalą sobie tę metodę jako szybki sposób na powrót do normalnego funkcjonowania i wyglądu.

Endermologia LPG – opinie

Zaletą tej metody jest to, że jest ona całkowicie naturalna, bezinwazyjna, a przy tym skuteczna. Opinie o endermologii LPG potwierdzają, że jest to zabieg przyjemny, bezbolesny i bezpieczny. Według licznych opinii klientów, którzy skorzystali z tego typu zabiegów, jest on bardzo opłacalny. Klienci cieszą się znacznie lepszym samopoczuciem i wyglądem. Jedynym minusem jest krótka trwałość efektów. 

Zobacz też:
Lifting brwi – co daje zabieg i jak go wykonać? Poznaj najlepsze sposoby na podniesienie brwi?

Okres widoczności skutków masażu zależny jest od częstotliwości i liczby powtórzeń endermologii LPG. Opinie świadczą o tym, że należy powtarzać całą serię zabiegów raz na rok lub pół roku. Ewentualnie możesz zdecydować się na inną opcję – krótki, cotygodniowy masaż endermologiczny. Pamiętaj też, że cellulitu nigdy nie da się całkowicie usunąć. Opinie klientów potwierdzają jednak, że endermologia znacznie zmniejsza jego widoczność i wyczuwalność. Najbardziej skorzystasz, gdy będziesz wykonywać zabiegi latem, kiedy odsłaniasz najwięcej swojego ciała.

Endermologia – cena

Jeśli chodzi o zabieg endermologii, cena może być różna w zależności od konkretnego gabinetu i obszaru masowanego ciała. Endermologia trwa przeważnie około 30-40 minut. Cena takiego zabiegu to w przybliżeniu mniej więcej 140-150 zł. Jest to oczywiście koszt jednego zabiegu. Dla lepszych efektów warto wykupić karnet na całą serię. Może to być 5-20 powtórzeń, w zależności od twoich potrzeb. Cena endermologii jest przeważnie bardziej korzystna, gdy płacisz za kilka zabiegów. Jeśli chcesz umówić się na zabieg na mniejszy obszar (np. na twarz), cena endermologii będzie znacznie niższa – około 50 zł.

Endermologia – efekty uboczne

Jak przy każdym zabiegu podobnego typu najważniejsze to zadbać o swoje odpowiednie nawodnienie. Oznacza to regularne picie dużej ilości wody. Nie wystarczy zrobić to tylko dzień lub dwa przed wizytą. Endermologia to zabieg całkowicie bezpieczny. Jedyne efekty uboczne endermologii, na jakie jesteś narażona, to niewielkie siniaki i wrażliwsza skóra. 

Bezpieczeństwo tej metody potwierdza ponad 150 profesjonalnych badań klinicznych. To najrzetelniej sprawdzona metoda modelowania sylwetki. Najlepiej udać się do sprawdzonej kliniki, która cieszy się zaufaniem i zadowoleniem swoich klientów. Aby wybrać gabinet dla siebie, zainteresuj się opiniami innych. Możesz poszukać ich online lub popytać wśród znajomych.

Endermologia – przeciwwskazania

Każdy zabieg wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. W przypadku endermologii także jest ich kilka. Najważniejsze przeciwwskazania do endermologii to:

 • niektóre choroby nowotworowe,
 • infekcje skóry,
 • stany zapalne naskórka,
 • zakrzepica,
 • żylaki,
 • zapalenie żył,
 • ciąża,
 • duża ilość tłuszczaków,
 • przepuklina,
 • stosowanie leków rozrzedzających krew.

Karmienie piersią, poród naturalny lub cesarka nie należą do przeciwwskazań. Zabiegi te mogą nawet zmniejszyć widoczność blizny po cięciu cesarskim. Pamiętaj jednak, aby odczekać przynajmniej 3 miesiące od porodu. Ważne, abyś dała swojemu ciału odpowiedni czas na wstępną regenerację. W przypadku wątpliwości skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Endermologia to nowoczesna technika masażu całego ciała i twarzy. Swoją popularność zawdzięcza dużej skuteczności działania. Jeżeli zastanawiasz się nad wykonaniem tego zabiegu na sobie, skontaktuj się ze swoim lekarzem lub kosmetyczką. Te osoby z pewnością pomogą ci oszacować ewentualne zagrożenia lub przeciwwskazania do wykonania masażu. W większości przypadków endermologia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i korzystnym dla ogólnego zdrowia i samopoczucia.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2021