Codzienny makijaż oczu wymaga czasu, którego o poranku zwykle nie ma zbyt wiele. Jest również nietrwały, szczególnie gdy jesteś aktywna fizycznie i chodzisz na siłownię czy basen. Dlatego rzęsy 3D i inne formy ich wydłużania oraz zagęszczania są wyjątkowo skuteczne! Sprawdź, jaka metoda sprawdzi się u ciebie!

Czym jest metoda na rzęsy 3D i czym różni się od rzęs 2D?

Zacznijmy od początku. Posiadaczki rzadkich rzęs dawniej mogły postawić na mocny makijaż lub wykonanie przedłużania 1:1. Do każdej naturalnej rzęsy doklejana była jedna syntetyczna, wykonana z jedwabiu lub futra norki. Rozwinięciem tej metody była opcja 2D, która polega na umiejscowieniu na rzęsie dwóch sztucznych egzemplarzy. Taki sposób gwarantuje zdecydowaną poprawę wyglądu spojrzenia i pozwala na zachowanie naturalnego efektu. Dla tych pań, które nie mają zbyt gęstych naturalnych rzęs, świetnym rozwiązaniem jest również metoda 3D.

Jak przebiega przedłużanie rzęs metodą 3D?

Rzęsy 3D - jak przebiega przedłużanie

Zabieg wydłużania rzęs wykonywany jest w salonie kosmetycznym. Oczywiście możesz go wykonać w domu, jednak najlepiej jest postawić na sprawdzone metody i pomoc specjalistów. Kluczową sprawą jest wykorzystanie odpowiednich sztucznych włosków do wykonania stylizacji. Zwykle kosmetyczka stosuje rzęsy o grubości 0,07 i długości nie większej niż 20% naturalnych. Włoski syntetyczne układane są w kształt litery „W” i doklejane do naturalnej rzęsy. Sposób 3D i rzęsy 4D mogą wywoływać efekt przytłoczenia powieki, dlatego ważne jest stworzenie kompozycji z lekkich włosków.

W którym miejscu oka przykleja się kępki rzęs?

Kolejny niezwykle istotny czynnik to miejsce na przyklejanie kępki. Aby uzyskać piękny efekt kocich oczu, w wewnętrznych kącikach przyklejane są niewielkie sztuczne rzęski. Najdłuższe i najgęstsze powinno stosować się w zewnętrznych kącikach. Wydłużanie rzęs naturalnych metodą objętościową wywołuje niezwykle zalotny i hipnotyzujący rezultat.

Przedłużanie rzęs metodą 3 do 1 – jak się przygotować?

Istnieje kilka prostych trików, które warto uwzględnić przed planowanym zabiegiem. Najważniejszy z nich to bardzo dokładny demakijaż. Dlaczego? To proste – kosmetyczka nie będzie musiała tracić na niego czasu. Warto wykonać hennę górnych rzęs, jeśli są one bardzo rzadkie i krótkie. W ten sposób ułatwisz specjalistce pracę, a cały zabieg będzie trwał krócej. Aby żadna rzęsa nie stanowiła dla kosmetyczki problemu, najlepiej nie pij tego dnia mocnej kawy. Drżenie powiek może skutecznie utrudnić pracę. Pamiętaj również o czasie zabiegu – to zazwyczaj 2, 3 godziny. Dlatego postaraj się przyjść najedzona i z pustym pęcherzem.

Zabieg przedłużania rzęs metodą 3D – jak długo trwa efekt?

Rzęsy 3D - zabieg przedłużania rzęs metodą 3D

Posiadaczki bardzo rzadkich włosków na powiekach chętnie sięgają po typ 3D i są bardzo zadowolone z efektów. Dlaczego? Rzęsy syntetyczne przyklejane na bardzo solidny klej utrzymują się zwykle do 6 tygodni. W tym czasie jednak warto odbyć jeszcze jedną wizytę u kosmetyczki np. po ok. 3 tygodniach lub nieco wcześniej. Warto pamiętać, że sztuczne rzęsy nie zawsze jednolicie trzymają się powieki i muszą być uzupełniane. Po 2–3 tygodniach możesz zauważyć delikatne ubytki rzęs sztucznych. Dlatego warto skorzystać z opcji ich doczepienia u kosmetyczki. Aby ograniczyć ich odklejanie, należy stosować się do zasad makijażu i pielęgnacji.

Zobacz też:
Laserowe usuwanie przebarwień – na czym polega i kto powinien z niego skorzystać? Czy istnieją przeciwwskazania do laseroterapii?

Sztuczne rzęsy 3:1 – co robić tuż po zabiegu?

Bez względu na to, czy wybierasz rzęsy 2D, czy 3D po zabiegu musisz zastosować się do kilku zasad. Po pierwsze pamiętaj, że zagęszczanie rzęs powoduje konieczność ich rozczesywania. Specjalny przyrząd powinnaś otrzymać w salonie. Jednak w pierwszych dniach nie decyduj się na to, aby nie rozkleić rzęs. Poza tym uważaj na wilgoć, szczególnie w początkowych dniach po przyklejeniu. Chodzi nie tylko o prysznic w pierwszej dobie, ale również basen, saunę, a nawet płacz. Dzięki temu masz pewność, że jedwabne rzęsy lub sztuczne z innego materiału będą się dobrze trzymały.

Jedwabne i syntetyczne rzęsy a codzienna pielęgnacja

Kolejne tygodnie są równie ważne, jak pierwsze dni po przyklejaniu. Aby rezultat uzyskany w salonie utrzymał się jak najdłużej, warto unikać przebywania w bardzo gorących i wilgotnych miejscach. Oczywiście basen wchodzi w grę, jednak trudno oczekiwać idealnej trwałości po długich seansach w mokrej saunie lub solarium. Kolejna ważna kwestia to unikanie dotykania i przecierania oczu. Mechaniczne tarcie dłońmi może wpłynąć na odklejenie się niektórych kępek. Staraj się również unikać tłustych kosmetyków, które mogłyby dodatkowo obciążać powieki. Zamień je na płyn micelarny.

Cena zabiegu przedłużania rzęs

Ile musisz zapłacić za wydłużenie 3D w salonie kosmetycznym? Ceny oscylują zwykle w przedziale 180–250 zł za przyklejanie. Konieczna dodatkowa wizyta związana z uzupełnianiem to kolejne 150 zł w zależności od liczby ubytków. Wydłużanie rzęs metodą 3D daje rewelacyjny efekt, który wart jest wydania takich kwot. Dzięki temu nie musisz już martwić się o codzienny makijaż. A to jeszcze nie wszystko!

Metoda objętościowa – dlaczego warto ją wybrać?

Rzęśy 3D - metoda objętościowa

Jest kilka powodów, które decydują o popularności tego zabiegu. Pierwszy z nich to natychmiastowy i długotrwały efekt. Po wyjściu z salonu możesz cieszyć się niesamowitym efektem, którego nie dadzą ci żadne kosmetyki. Poza tym sztuczne kępki możesz nosić na basenie, podczas codziennych aktywności sportowych czy w intensywnej pracy. Nie musisz tracić czasu na długotrwały makijaż rzęs każdego dnia. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, również nie ma przeciwwskazań do wykonania takiego zabiegu. Poza tym wygląd rzęs zawsze jest taki sam, czyli idealny!

Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu

Wieloletnie przedłużanie rzęs to bardzo długi czas, kiedy były silnie obciążone. Mimo, że technika mocno poszła do przodu, kleje są delikatniejsze niż kilka lat wstecz – dalej jest to dość mocna ingerencja chemiczna i mechaniczna. Pamiętaj, że efektu wzmocnienia nie uzyskasz od razu, na to potrzeba czasu oraz systematyczności. Zaopatrz się w olejek rycynowy. To naturalny środek wzmacniający włos i przyspieszający jego porost, a dodatkowo przyciemniający. Jeśli możesz, zrezygnuj na jakiś czas z tuszu do rzęs, aby mogły się zregenerować. Innym sposobem jest gotowa odżywka wzmacniająca. Dostaniesz ją praktycznie w każdej drogerii. Szukaj takich z naturalnym składem, skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa.

Rzęsy 3D metoda objętościowa – podsumowanie

Czy ty też masz ochotę na skorzystanie z opcji wydłużania rzęs? Jeśli twoje naturalne są rzadkie i krótkie, zdecyduj się na efekt kociego oka. Dzięki kępkom rzęs doklejonych przez specjalistkę twoje spojrzenie natychmiast zmieni się na bardziej intrygujące i seksowne!Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022