Zanim zaczniesz doklejać rzęsy, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni model. Który kształt i zagęszczenie wybrać, aby wydobyć piękno oczu i ich przy tym nie przytłoczyć? Sprawdź, jak przykleić sztuczne rzęsy.

Jak przykleić rzęsy? Pierwszy krok – wybór odpowiedniego modelu!

  1. Oczy duże – wybieramy model dość naturalny i niezbyt podkręcony. Choć duże oczy wydają się z pozoru najłatwiejsze do podkreślenia, zbyt grube i gęste rzęsy mogą wywołać przerysowany, groteskowy efekt.
  2. Oczy głęboko osadzone – najlepiej sprawdzą się na nich rzęsy gęste i mocno podkręcone. Unikajmy prostych rzęs – te przytłoczą oko, opadając na nie niczym firany.
  3. Oczy wypukłe – podkreślamy je rzęsami gęstymi, nie skupiając się na wydłużaniu. Zbyt długie rzęsy mogą uwypuklić oczy jeszcze bardziej.
  4. Oczy okrągłe – zalecamy nadać im kształt migdała, wybierając model wydłużający się stopniowo od wewnętrznego kącika w stronę kącika zewnętrznego.
  5. Oczy szeroko rozstawione – należy skupić się na mocnym zagęszczeniu zewnętrznych kącików, co odwróci uwagę od kącików wewnętrznych, zbliżonych mocno do nosa.
  6. Oczy szeroko rozstawione – najlepiej zagęścić najmocniej środek rzęs, tak by odwrócić wzrok od dużej odległości między oczami.
  7. Oczy z opadającą powieką – idealny wybór to rzęsy mocno podkręcone, ale niezbyt długie. W innym wypadku całkowicie zakryjesz nimi i tak ledwie widoczną powiekę.
  8. Oczy migdałki – na tym kształcie oka sprawdzą się każde rzęsy.

Jak przykleić sztuczne rzęsy? Wykonanie odpowiedniego makijażu i wybranie rodzaju sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy dopełniają makijaż oka – istotne jest więc pomalowanie powiek w taki sposób, aby wyglądały jak najlepiej w połączeniu z doklejonymi rzęsami.

Jeśli zależy ci na mocnym efekcie, postaw na klasyczne smoky eyes, a na koniec wykonaj blisko linii rzęs kreskę, ostrą lub mocno roztartą. Dzięki temu czarny pasek rzęs nie będzie odcinał się od cieniowania. Jeśli nakładasz na całą górną powiekę bardzo ciemny cień, możesz pominąć ten krok. Do mocnych makijaży zwykle nie wykorzystujemy rzęs na przezroczystym pasku – odcina się mocno od cieniowania.

jak przykleić sztuczne rzęsy - jak założyć sztuczne rzęsy

Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnego looku, podkreśl powieki minimalnie. Następnie namaluj przy linii rzęs czarną lub ciemnobrązową kreskę i rozetrzyj ją małym, precyzyjnym pędzelkiem. Jeśli przyklejasz rzęsy na przezroczystym pasku, możesz pominąć ten krok – takie rzęsy sprawdzają się świetnie przy delikatnie podkreślonych powiekach.

W obydwu przypadkach pod koniec należy podkręcić i wytuszować rzęsy, tak by dopasować je do kształtu sztucznych o charakterystycznym, mocnym skręcie.

Jak przykleić sztuczne rzęsy na pasku? Trzeci krok – mierzenie

Kiedy przygotujesz już powieki, czas na dopasowanie rzęs. Wyjmij je delikatnie z opakowania, wspomagając się pęsetą. Pamiętaj, by odklejać je powoli – inaczej mogą się urwać. Wyjęte rzęsy przyłóż do powieki. Jeśli pasek jest zbyt długi – musisz go uciąć.

Rzęsy przycinamy zawsze w kąciku zewnętrznym do momentu, w którym szerokość paska rzęs zacznie odpowiadać naszym naturalnym rzęsom. Najlepiej posiłkować się drobnymi nożyczkami kosmetycznymi, przeznaczonymi np. do wycinania skórek.

Sztuczne rzęsy na pasku: czwarty krok – doklejanie. Jak przykleić rzęsy?

Trzymając rzęsy pęsetą, nałóż na pasek klej. Możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym, jest wyciśnięcie odpowiedniej ilości kleju z tubki bezpośrednio na pasek. Drugą jest nałożenie produktu na dłoń lub szpatułkę i przeciągnięcie paska po kleju. Po tym kroku odczekaj minutę, aż klej zacznie działać. Następnie przyłóż pasek jak najbliżej naturalnej linii rzęs, dociskając je delikatnie do skóry.

Jak doklejać rzęsy – od góry czy od dołu?

Choć jeszcze kilka lat temu największą popularnością cieszyło się klasyczne przyklejanie rzęs od góry, obecnie coraz więcej osób decyduje się na przyklejanie ich od spodu, blisko linii wodnej. Którą metodę wybrać?

  1. Klejenie od góry – najbardziej klasyczna metoda, pasek może jednak odznaczać się na tle niezbyt gęstych lub nieregularnych rzęs. Widać go także na zdjęciach w mocnym zbliżeniu. Od tej metody powinny zaczynać osoby początkujące, które nie są jeszcze doświadczone w pracy z rzęsami.
  2. Klejenie od dołu – stosunkowo nowa metoda, dzięki której pasek rzęs staje się znacznie mniej widoczny. Całe oko wygląda więc naturalniej, szczególnie na zdjęciach. Metoda wymaga wprawy – niedoświadczone osoby mogą niechcący wykonać zły ruch i wprowadzić klej do oka. Ten sposób nie sprawdzi się także u osób, których oczy są bardzo wrażliwe.
Zobacz też:
Jak dbać o sztuczne rzęsy? Poznaj zasady pielęgnacji przedłużanych rzęs

Jak przykleić kępki rzęs? Uzyskaj najbardziej naturalny efekt!

Zależy ci na jak najbardziej wiarygodnym efekcie? Jeśli twoje rzęsy są gęste i chcesz tylko subtelnie podkreślić oko, nadając mu koci kształt, z pewnością zainteresują cię kępki rzęs. Sama nadasz oku wymarzoną formę.

jak przykleić sztuczne rzęsy - jak przykleić kępki rzęs

Jak doklejać rzęsy w kępkach? Po wykonaniu cieniowania na powiece koniecznie podkręć rzęsy zalotką (kępki są podkręcone – jeśli pominiesz ten krok, będą się odznaczać). Wytuszuj rzęsy. Chwyć delikatnie pierwszą kępkę pęsetą i wyjmij ją z opakowania.

Wyciśnij odrobinę kleju na dłoń lub szpatułkę. Zamocz końcówkę kępki w kleju i odciśnij nadmiar na ręku. Przyłóż rzęsę do skóry, jak najbliżej naturalnej linii rzęs. Przytrzymaj rzęsę przez 30 sekund, czekając, aż klej się zwiąże. Jeśli jesteś początkująca, przyklej rzęsę na drugim oku w tym samym miejscu i już do końca naklejaj je naprzemiennie, pilnując symetrii.

Jaki kształt budować na poszczególnych kształtach oka?

Oczom wąskim warto nadać kształt kociego oka. Opadające powieki zyskają na większej ilości rzęs w zewnętrznym kąciku i minimalnej ilości w wewnętrznym. Pamiętajmy przy tym o wybraniu kępek niezbyt długich, by nie przykryć nimi powieki. Oczy bardzo głęboko osadzone wyklejamy dużą ilością rzęs w zewnętrznym kąciku, tak by maksymalnie wydobyć spojrzenie.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy, aby dobrze wyglądały?

Przedłużanie rzęs to rewelacyjny sposób dla zabieganych kobiet, które nie mają czasu na codzienny makijaż! Świetnie otwierają oko, dodając spojrzeniu pewnej zmysłowości. Aby ten efekt się utrzymywał, musisz o nie odpowiednio dbać, a raczej unikać pewnych rzeczy.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

Najważniejsze jest pierwsze 48 godzin. Przez ten czas klej, na którym są mocowane, ulega końcowemu utwardzeniu. Pod żadnym pozorem ich nie mocz oraz nie narażaj na wysoką temperaturę. Sauna niestety będzie musiała poczekać. Nie używaj preparatów do pielęgnacji i mycia okolic oka na bazie oleju.

Mam na myśli szczególnie dwufazowe płyny do demakijażu, które mogą rozpuścić klej. Możesz je delikatnie przecierać płynem micelarnym. Sztuczne rzęsy są piękne same w sobie, nie potrzebują dodatkowo tuszu do rzęs, ani ingerencji zalotki.

Sztuczne rzęsy na pasku lub kępki – jak zdjąć długie rzęsy?

Jak ściągnąć rzęsy, aby nie podrażnić oczu? Spokojnie – zarówno pasek, jak i kępki doklejamy do skóry, a nie do rzęs. Ryzyko podrażnienia jest więc minimalne. Najlepiej delikatnie podważyć pęsetą końcówkę paska, chwycić go i zacząć delikatnie odklejać rzęsy.

Jeśli na powiekach zostały resztki kleju, po skończonym demakijażu wystarczy usunąć je płatkiem nasączonym oliwką dla dzieci lub dowolnym olejem kuchennym bądź kosmetycznym.

W przypadku kępek wystarczy chwycić za końcówkę sztucznej rzęsy i delikatnie pociągnąć ją ku górze. Jeśli kępki trzymają się powiek mocno, nałóż na skórę oliwkę i poczekaj, aż ta rozpuści klej. Wtedy usuń kępki.

Jak dokleić sztuczne rzęsy magnetyczne?

jak przykleić sztuczne rzęsy - jak zakładać sztuczne rzęsy magnetyczne

Jak dokleić rzęsy magnetyczne? To rozwiązanie idealne dla osób z bardzo wrażliwymi powiekami, które podrażnia klej. Aby dokleić rzęsy magnetyczne, należy wyjąć z opakowania górną rzęsę. Umieszczamy ją na naturalnych rzęsach. Następnie wyjmujemy rzęsę dolną i przykładamy ją od dołu, tak aby górna i dolna rzęsa połączyły się za pomocą magnesów.

Wiesz już, jak przykleić sztuczne rzęsy. Kępki i paski nie są trudne w obsłudze, chociaż przed wielkim wyjściem warto poćwiczyć ich zakładanie. 

Najczęściej zadawane pytania

Jak samemu przykleić sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy na pasku przyłóż jak najbliżej swoich naturalnych rzęs i dociśnij na całej linii. Przy kącikach oka możesz pomóc sobie pęsetą. Jeśli chodzi o przyklejanie kępek, to najlepiej najpierw podkręć zalotką i pomaluj tuszem własne brwi, a następnie przyklejaj kępki z klejem jak najbliżej naturalnej linii rzęs. Przytrzymaj rzęsę przez 30 sekund, czekając, aż klej się zwiąże. Pamiętaj o symetrii!

Czy sztuczne rzęsy nakłada się na pomalowane?

Zakładanie sztucznych rzęs jest ostatnim etapem makijażu, więc najlepiej jest to robić na pomalowane wcześniej naturalne włoski.

Jak długo można nosić sztuczne rzęsy na pasku?

Rzęsy na pasku mogą utrzymać się na powiece nawet miesiąc, ale pod warunkiem stosowania odpowiedniej pielęgnacji.

Na co przykleić sztuczne rzęsy bez kleju?

Sztuczne rzęsy, które nie potrzebują kleju do aplikacji, to rzęsy magnetyczne. Posiadają one w paskach ukryte magnesy, które łączą się i utrzymują rzęsy w odpowiednim położeniu. Wystarczy, że jedną warstwę umieścisz nad rzęsami, a drugą pod nimi.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022