Jak przykleić rzęsy? Pierwszy krok – wybór odpowiedniego modelu!

Zanim zaczniesz doklejać rzęsy, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni model. Który kształt i zagęszczenie wybrać, aby wydobyć piękno oczu i ich przy tym nie przytłoczyć?

  1. Oczy duże – wybieramy model dość naturalny i niezbyt podkręcony. Choć duże oczy wydają się z pozoru najłatwiejsze do podkreślenia, zbyt grube i gęste rzęsy mogą wywołać przerysowany, groteskowy efekt.
  2. Oczy głęboko osadzone – najlepiej sprawdzą się na nich rzęsy gęste i mocno podkręcone. Unikajmy prostych rzęs – te przytłoczą oko, opadając na nie niczym firany.
  3. Oczy wypukłe – podkreślamy je rzęsami gęstymi, nie skupiając się na wydłużaniu. Zbyt długie rzęsy mogą uwypuklić oczy jeszcze bardziej.
  4. Oczy okrągłe – zalecamy nadać im kształt migdała, wybierając model wydłużający się stopniowo od wewnętrznego kącika w stronę kącika zewnętrznego.
  5. Oczy szeroko rozstawione – należy skupić się na mocnym zagęszczeniu zewnętrznych kącików, co odwróci uwagę od kącików wewnętrznych, zbliżonych mocno do nosa.
  6. Oczy szeroko rozstawione – najlepiej zagęścić najmocniej środek rzęs, tak by odwrócić wzrok od dużej odległości między oczami.
  7. Oczy z opadającą powieką – idealny wybór to rzęsy mocno podkręcone, ale niezbyt długie. W innym wypadku całkowicie zakryjesz nimi i tak ledwie widoczną powiekę.
  8. Oczy migdałki – na tym kształcie oka sprawdzą się każde rzęsy.
Zobacz też:
Jak wykonać makijaż powiększający oko? Sztuczki i triki, które optycznie powiększą oczy i podkreślą spojrzenie

Jak założyć sztuczne rzęsy? Drugi krok – wykonanie odpowiedniego makijażu i wybranie rodzaju sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy dopełniają makijaż oka – istotne jest więc pomalowanie powiek w taki sposób, aby wyglądały jak najlepiej w połączeniu z doklejonymi rzęsami.

Jeśli zależy ci na mocnym efekcie, postaw na klasyczne smoky eyes, a na koniec wykonaj blisko linii rzęs kreskę, ostrą lub mocno roztartą. Dzięki temu czarny pasek rzęs nie będzie odcinał się od cieniowania. Jeśli nakładasz na całą górną powiekę bardzo ciemny cień, możesz pominąć ten krok. Do mocnych makijaży zwykle nie wykorzystujemy rzęs na przezroczystym pasku – odcina się mocno od cieniowania.

jak przykleić sztuczne rzęsy - jak założyć sztuczne rzęsy

Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnego looku, podkreśl powieki minimalnie. Następnie namaluj przy linii rzęs czarną lub ciemnobrązową kreskę i rozetrzyj ją małym, precyzyjnym pędzelkiem. Jeśli przyklejasz rzęsy na przezroczystym pasku, możesz pominąć ten krok – takie rzęsy sprawdzają się świetnie przy delikatnie podkreślonych powiekach.

W obydwu przypadkach pod koniec należy podkręcić i wytuszować rzęsy, tak by dopasować je do kształtu sztucznych o charakterystycznym, mocnym skręcie.

Jak przykleić rzęsy na pasku? Trzeci krok – mierzenie

Kiedy przygotujesz już powieki, czas na dopasowanie rzęs. Wyjmij je delikatnie z opakowania, wspomagając się pęsetą. Pamiętaj, by odklejać je powoli – inaczej mogą się urwać. Wyjęte rzęsy przyłóż do powieki. Jeśli pasek jest zbyt długi – musisz go uciąć. Rzęsy przycinamy zawsze w kąciku zewnętrznym do momentu, w którym szerokość paska rzęs zacznie odpowiadać naszym naturalnym rzęsom. Najlepiej posiłkować się drobnymi nożyczkami kosmetycznymi, przeznaczonymi np. do wycinania skórek.

Sztuczne rzęsy na pasku: czwarty krok – doklejanie. Jak przykleić rzęsy?

Trzymając rzęsy pęsetą, nałóż na pasek klej. Możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszym, jest wyciśnięcie odpowiedniej ilości kleju z tubki bezpośrednio na pasek. Drugą jest nałożenie produktu na dłoń lub szpatułkę i przeciągnięcie paska po kleju. Po tym kroku odczekaj minutę, aż klej zacznie działać. Następnie przyłóż pasek jak najbliżej naturalnej linii rzęs, dociskając je delikatnie do skóry.

Zobacz też:
Kolorowy makijaż oczu na lato i nie tylko – odrobina szaleństwa na powiekach

Jak doklejać rzęsy – od góry czy od dołu?

Choć jeszcze kilka lat temu największą popularnością cieszyło się klasyczne przyklejanie rzęs od góry, obecnie coraz więcej osób decyduje się na przyklejanie ich od spodu, blisko linii wodnej. Którą metodę wybrać?

  1. Klejenie od góry – najbardziej klasyczna metoda, pasek może jednak odznaczać się na tle niezbyt gęstych lub nieregularnych rzęs. Widać go także na zdjęciach w mocnym zbliżeniu. Od tej metody powinny zaczynać osoby początkujące, które nie są jeszcze doświadczone w pracy z rzęsami.
  2. Klejenie od dołu – stosunkowo nowa metoda, dzięki której pasek rzęs staje się znacznie mniej widoczny. Całe oko wygląda więc naturalniej, szczególnie na zdjęciach. Metoda wymaga wprawy – niedoświadczone osoby mogą niechcący wykonać zły ruch i wprowadzić klej do oka. Ten sposób nie sprawdzi się także u osób, których oczy są bardzo wrażliwe.

Jak przykleić kępki rzęs? Przyklejanie rzęs, które daje najbardziej naturalny efekt!

Zależy ci na jak najbardziej wiarygodnym efekcie? Jeśli twoje rzęsy są gęste i chcesz tylko subtelnie podkreślić oko, nadając mu koci kształt, z pewnością zainteresują cię kępki rzęs. Sama nadasz oku wymarzoną formę.

jak przykleić sztuczne rzęsy - jak przykleić kępki rzęs

Jak doklejać rzęsy w kępkach? Po wykonaniu cieniowania na powiece koniecznie podkręć rzęsy zalotką (kępki są podkręcone – jeśli pominiesz ten krok, będą się odznaczać). Wytuszuj rzęsy. Chwyć delikatnie pierwszą kępkę pęsetą i wyjmij ją z opakowania. Wyciśnij odrobinę kleju na dłoń lub szpatułkę. Zamocz końcówkę kępki w kleju i odciśnij nadmiar na ręku. Przyłóż rzęsę do skóry, jak najbliżej naturalnej linii rzęs. Przytrzymaj rzęsę przez 30 sekund, czekając, aż klej się zwiąże. Jeśli jesteś początkująca, przyklej rzęsę na drugim oku w tym samym miejscu i już do końca naklejaj je naprzemiennie, pilnując symetrii.

Zobacz też:
Jak zrobić makijaż oka? Poradnik nie tylko dla początkujących

Jaki kształt budować na poszczególnych kształtach oka? Oczom wąskim warto nadać kształt kociego oka. Opadające powieki zyskają na większej ilości rzęs w zewnętrznym kąciku i minimalnej ilości w wewnętrznym. Pamiętajmy przy tym o wybraniu kępek niezbyt długich, by nie przykryć nimi powieki. Oczy bardzo głęboko osadzone wyklejamy dużą ilością rzęs w zewnętrznym kąciku, tak by maksymalnie wydobyć spojrzenie.

Sztuczne rzęsy na pasku lub kępki – jak zdjąć długie rzęsy?

Jak ściągnąć rzęsy, aby nie podrażnić oczu? Spokojnie – zarówno pasek, jak i kępki doklejamy do skóry, a nie do rzęs. Ryzyko podrażnienia jest więc minimalne. Najlepiej delikatnie podważyć pęsetą końcówkę paska, chwycić go i zacząć delikatnie odklejać rzęsy. Jeśli na powiekach zostały resztki kleju, po skończonym demakijażu wystarczy usunąć je płatkiem nasączonym oliwką dla dzieci lub dowolnym olejem kuchennym bądź kosmetycznym.

W przypadku kępek wystarczy chwycić za końcówkę sztucznej rzęsy i delikatnie pociągnąć ją ku górze. Jeśli kępki trzymają się powiek mocno, nałóż na skórę oliwkę i poczekaj, aż ta rozpuści klej. Wtedy usuń kępki.

Jak dokleić sztuczne rzęsy magnetyczne?

jak przykleić sztuczne rzęsy - jak zakładać sztuczne rzęsy magnetyczne

Jak dokleić rzęsy magnetyczne? To rozwiązanie idealne dla osób z bardzo wrażliwymi powiekami, które podrażnia klej. Aby dokleić rzęsy magnetyczne, należy wyjąć z opakowania górną rzęsę. Umieszczamy ją na naturalnych rzęsach. Następnie wyjmujemy rzęsę dolną i przykładamy ją od dołu, tak aby górna i dolna rzęsa połączyły się za pomocą magnesów.

Sztuczne rzęsy nie są trudne w obsłudze, chociaż przed wielkim wyjściem warto poćwiczyć ich zakładanie. Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Jak zrobić makijaż oka? Poradnik nie tylko dla początkujących