Rzęsy są dla wielu kobiet prawdziwą ozdobą i sposobem na uatrakcyjnienie swojego wyglądu. Jak sprawić, aby były jak najbardziej widoczne i przykuwały uwagę? Sposobów jest całkiem sporo. Szukasz prostych i niedrogich metod? Być może najlepsze właśnie dla ciebie okaże się podkręcanie rzęs zalotką. Chcesz wiedzieć, czym jest zalotka i jak jej odpowiednio używać? Przeczytaj nasz tekst już teraz i przekonaj się, dlaczego warto sięgnąć po to akcesorium przy wykonywaniu makijażu oczu.

Różne sposoby na podkreślenie i podkręcenie rzęs 

Wiele kobiet marzy o gęstych i podkręconych rzęsach. Sposobów na uzyskanie tego efektu nie brakuje. Niektóre są proste i tanie, inne zaś będą dość kosztowne, ale rezultaty utrzymają się nieco dłużej. Oto kilka metod i akcesoriów, które są popularne:

  • tusz do rzęs – wiele tuszów do rzęs pozwala na otrzymanie dość trwałego i widocznego efektu; 
  • zabieg w salonie – coraz popularniejsze stają się również zabiegi w salonach kosmetycznych. Ich celem jest podkręcenie i optyczne wydłużenie rzęs (np. laminacja);
  • doklejane rzęsy – propozycja dla wielbicielek jednorazowych rozwiązań to specjalne doklejane rzęsy, które możesz kupić niemal w każdej drogerii. 

Każdy z powyższych sposobów ma swoje wady i zalety. Na pewno większość z nich znajdzie swoje zwolenniczki. Jednak nie da się ukryć, że czasami najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. To, któremu poświęcamy artykuł, jest proste, tanie i skuteczne.

Co to jest zalotka do rzęs? 

Zalotka jest akcesorium kosmetycznym, które ma służyć podkręceniu rzęs i lepszemu ich uwidocznieniu. Spośród dostępnych na rynku produktów można wyróżnić zarówno te bardziej tradycyjne, mechaniczne, jak i bardziej wyszukane, elektryczne. Jak to działa? Końcówka zaciska się na rzęsach, a te delikatnie się podnoszą. Dzięki temu stają się lepiej widoczne na powiekach. Jak widzisz, nie ma tutaj nic skomplikowanego. Teraz sprawdź, jak posługiwać się zalotką, aby osiągnąć zamierzony cel!

Jak stosować zalotkę? 

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: 

  1. Oczyść dokładnie rzęsy (nie stosuj zalotki na pomalowanych oczach).
  2. Zaciśnij końcówkę zalotki (to tam, gdzie znajdują się gumeczki) na rzęsach.
  3. Nie mrugaj i nie kręć głową.
  4. Zaciskaj zalotkę ok. 30 sekund (dłużej, jeżeli chcesz uzyskać wyraźniejszy efekt).

Podgrzewanie zalotki a efekty

Efekt podkręcenia utrzyma się dłużej, jeśli wcześniej nieco podgrzejesz zalotkę. Wystarczy ciepłe powietrze suszarki. Ważne jednak, aby nieco poczekać przed przyłożeniem ciepłego przyrządu do oka. Na pewno nie chcesz się poparzyć. Większość zalotek elektrycznych ma już funkcję podgrzewania końcówki, więc nie musisz wówczas używać suszarki.

Zobacz też:
Co oznacza gradacja pilnika do paznokci? Podpowiadamy, jaki pilniczek będzie najbardziej odpowiedni do twoich paznokci. Jaka gradacja jest najdelikatniejsza?

Na świeżo podkręcone rzęsy możesz także nałożyć maskarę, aby dodatkowo podkreślić efekt. 

Jak używać zalotki, aby nie niszczyć rzęs? 

Można się spotkać z opiniami, że używanie zalotki źle wpływa na rzęsy. Nie jest to jednak prawdą – rzęsy możesz zniszczyć, gdy użyjesz przyrządu nie tak, jak należy. Na co należy zatem uważać, aby do tego nie dopuścić? 

Skontroluj czystość zalotki

Przede wszystkim, przed użyciem warto upewnić się, w jakim stanie znajduje się przyrząd. Zalotka powinna być czysta, a pomiędzy poszczególnymi zabiegami podkręcania rzęs musisz zadbać o dezynfekcję jej części. Niektórzy radzą, aby gumki do zalotki (albo nawet całą zalotkę) regularnie wymieniać, aby nie narazić się na infekcję. 

Sprawdź stan zalotki

Przed użyciem musisz również upewnić się, że gumki znajdują się na swoim miejscu, ponieważ czasem spadają. To bardzo ważne. Niech chcesz przecież wyrwać rzęs ani połamać urządzenia. Właśnie takie mogą być konsekwencje niedopatrzenia.

Przed użyciem zalotki – demakijaż

Do wyrwania rzęs może dojść także podczas podkręcania ich po użyciu maskary. Właśnie dlatego tak ważny jest wcześniejszy demakijaż. Pamiętaj także, aby nie używać zalotki w biegu, np. w samochodzie czy na imprezie. 

Zalotka – cena 

Jeśli szukasz najlepszych zalotek markowych lub elektrycznych, cena będzie nieco wyższa niż w przypadku najprostszych produktów. Zwykle na akcesorium do rzęs trzeba wydać zaledwie kilka-kilkanaście złotych. Takie produkty znajdziesz w większości drogerii.

Jak widzisz, zalotka nie bez przyczyny jest popularnym narzędziem do podkreślania rzęs. Musisz pamiętać o kilku zasadach jej stosowania, aby niczego nie połamać ani nie narazić się na wyrywanie rzęs, poparzenia lub infekcję. Samo stosowanie produktu nie jest skomplikowane, a jego cena sprawia, że wiele pań sięga właśnie po zalotki.Powiązane artykuły:
Archiwum: październik 2022