Kosmetyki do włosów

Czy puder do włosów niszczy je? Sprawdź, jak stosować ten rodzaj kosmetyku!

Czy puder do włosów niszczy je? Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona. Sporadyczne stosowanie produktu nie powinno przynieść negatywnych skutków. Jednak lepiej unikać nakłania pudru stylizującego codziennie. Dlaczego? Sprawdźmy to!

Puder do włosów pochłania nadmiar sebum, dzięki czemu pozwala je odświeżyć. Aplikacja produktu na włosy od nasady zwiększa objętość i utrwala ułożoną fryzurę. Co więcej, stosowanie pudru jest banalnie proste – wystarczy wmasować proszek i nadać włosom pożądanej formy. Wydaje się więc, że kosmetyk ten jest produktem idealnym. Czy aby na pewno? Czy puder do włosów niszczy je? Niektóre składniki zawarte w kosmetyku mogą mieć bezpośredni negatywny wpływ na kondycję skóry i włosów. Dowiedz się, dlaczego warto stosować puder wyłącznie sporadycznie!

Stosowanie lekkiego proszku – czy puder do włosów niszczy je?

W stylizacji cienkich włosów puder nie ma sobie równych. Spektakularny efekt będzie widoczny jednak na każdym rodzaju włosów. Niestety pudru nie należy używać codziennie. Zawarte w nim składniki mogą być niebezpieczne dla kondycji włosów, a nawet na zdrowie. Po stosowaniu produktu warto więc do codziennej pielęgnacji używać wysokiej jakości odżywek nawilżających.

Niebezpieczne składniki, które mogą niszczyć włosy

Do szkodliwych substancji znajdujących się w pudrach do włosów należą przede wszystkim:

  • talk;
  • alkohole.

W ostatnich latach udowodniono, że talk może być szkodliwy na cały organizm ludzki – jak donoszą badania, nadmierne stosowanie talku zwiększa ryzyko zachorowania na liczne nowotwory. Alkohole natomiast wykazują negatywny wpływ na stan włosów. Wśród działań niepożądanych wyróżniamy:

  • podrażnianie skóry głowy;
  • odwadnianie;
  • wysuszanie.

Czy puder do włosów niszczy je? Niestety tak! Najbardziej szkodliwym składnikiem jest Isopropyl Alkocol. Choć jest dopuszczony do stosowania w kosmetykach, bezwzględną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby wykazujące skłonności alergiczne.

Zobacz też:
Jak dobierać szampony i odżywki do włosów kręconych? ABC skutecznej pielęgnacji i skrętu loków


Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: