Puder do włosów pochłania nadmiar sebum, dzięki czemu pozwala je odświeżyć. Aplikacja produktu na włosy od nasady zwiększa objętość i utrwala ułożoną fryzurę. Co więcej, stosowanie pudru jest banalnie proste – wystarczy wmasować proszek i nadać włosom pożądanej formy. Wydaje się więc, że kosmetyk ten jest produktem idealnym. Czy aby na pewno? Czy puder do włosów niszczy je? Niektóre składniki zawarte w kosmetyku mogą mieć bezpośredni negatywny wpływ na kondycję skóry i włosów. Dowiedz się, dlaczego warto stosować puder wyłącznie sporadycznie!

Stosowanie lekkiego proszku – czy puder do włosów niszczy je?

W stylizacji cienkich włosów puder nie ma sobie równych. Spektakularny efekt będzie widoczny jednak na każdym rodzaju włosów. Niestety pudru nie należy używać codziennie. Zawarte w nim składniki mogą być niebezpieczne dla kondycji włosów, a nawet na zdrowie. Po stosowaniu produktu warto więc do codziennej pielęgnacji używać wysokiej jakości odżywek nawilżających.

Niebezpieczne składniki, które mogą niszczyć włosy

Do szkodliwych substancji znajdujących się w pudrach do włosów należą przede wszystkim:

  • talk;
  • alkohole.

W ostatnich latach udowodniono, że talk może być szkodliwy na cały organizm ludzki – jak donoszą badania, nadmierne stosowanie talku zwiększa ryzyko zachorowania na liczne nowotwory. Alkohole natomiast wykazują negatywny wpływ na stan włosów. Wśród działań niepożądanych wyróżniamy:

  • podrażnianie skóry głowy;
  • odwadnianie;
  • wysuszanie.

Czy puder do włosów niszczy je? Niestety tak! Najbardziej szkodliwym składnikiem jest Isopropyl Alkocol. Choć jest dopuszczony do stosowania w kosmetykach, bezwzględną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby wykazujące skłonności alergiczne.Powiązane artykuły:
Zobacz też:
Szampon do włosów kręconych – jaki będzie odpowiedni?
Archiwum: marzec 2023